Medicína meditácie

Meditácia, ktorú vedie Slávka Halčáková

Meditácia, ktorú vedie Slávka Halčáková

23.01.2020 o 19:45 h na Partizánskej 2 v Bratislave

"Budhistická tradícia hlása, že len prázdna miska môže byť naplnená múdrosťou. Mystik Eckart Tolle hovorí, že človek by sa mal stať miestom, do ktorého by mohol vstúpiť Boh. Ľudská myseľ je ale tak zaneprázdnená rôznymi myšlienkami a predstavami a bordelom.

Motivačný tréner Ivo Toman napísal dokonca knihu o Debordelizácii hlavy. Hovorí sa, že myšlienky sú ako divoké kone. Meditáciou dokážeme myseľ stíšiť a divoké kone v nás skrotiť tak, aby pracovali pre nás, nie proti nám. Denne si robím niekoľko krátkych meditácii „za chodu“, aby som ustála stresové situácie, aby som sa nezbláznila

Pozývam vás vstúpiť do Nového roku Meditáciou, keď je mesiac v Nove. Novolunie prináša príležitosť, očistiť sa, uvoľniť, pustiť, to čo nám už poslúžilo, aby sme sa mohli otvoriť novým víziám, snom – novým začiatkom. Napríklad ukončiť starý rok a začať ten nový.

Dovoľte si venovať priestor pre seba a zrelaxovať. Neustálym stresom a instantným životným štýlom stráca mnoho ľudí schopnosť relaxovať. Aj vedecký svet potvrdzuje, že pravidelnou Meditáciou môžeme predchádzať depresiám a navodiť v sebe vnútorný pokoj a zmierniť stres.

Moje vedené Meditácie prebiehajú tak, že na začiatku sa zrelaxujeme a uvoľníme celé telo, a budem vás viesť k tomu, aby ste si uvoľnili myseľ. Telo a myseľ sú v skutočnosti úzko prepojené, takže ak uvoľníme jedno, upokojíme to druhé. Často pridám aj „meditačnú rozprávku". Jednoduchý návod na bleskové relaxačné meditácie pre upokojenie tela a mysle dostanete priamo na mieste po meditácii.

Nemusíte teda chodiť do Indie do chrámu, ani do iných budhistických kláštorov, aby ste zrelaxovali. Stačí, ak si odpustíte denné 20 minútové návštevy sociálnych sietí a lajkovačky a za týždeň získate čas na to, aby ste si mohli prísť so mnou zameditovať a dovoliť si stretnúť sa so sebou a nadviazať kontakt so svojím „pravým ja".

Po meditácii sa mi obvykle objaví mnoho nápadov, bez toho, aby som sa na ne sústredila. Preto mám po ruke zošit a pero, aby som si to po meditácii zapísala. A tak verím, že si aj každý z vás odnesie vďaka Meditácii so sebou svoju očistnú Medicínu a inšpiráciu. Je to taký malý obrad, ktorý venujete sebe. Verím, že potom budete chcieť meditovať aj doma a budete si chcieť urobiť na meditáciu častejšie čas. V tom prípade budem mať pre vás čoskoro prekvapenie.

Milujem vône, takže súčasťou mojich meditácií sú vône živíc, bylín - vydymovadiel, alebo prírodných vibračných esencií, pomanderov, quintesencií, či silíc. Vône nás tiež spájajú s našou podstatou a otvárajú nás pre širšie súvislosti. Čuch je jeden z našich najstarších zmyslov a preto už pôvodné národy využívali vône ako pamäťovú stopu pôvodných informácií, a ako rýchlu linku k predkom "do Zeme a do Neba" na ceste k sebe - "Domov"."

Slávka

 

MEDICÍNA MEDITÁCIE - meditácia, ktorú vedie Slávka Halčáková - viac info TU

KEDY: 23.01.2020 vo štvrtok od 19:45 hod. do cca 21:15 hod.

KDE: Partizánska 2, Bratislava (dočasné náhradné priestory Centra Radosť)

Ako ma nájdete?
- po Palisádach smerom na hrad odbočiť doprava za Kafe Scherz a znovu doprava - budova bývalej nemocnice
- v budove kde je vrátnica (za rampou je hneď vchod) na 1.poschodie, 2 miestnosť vľavo za lietacími dverami (oproti kuchynke) - všade sú plagátiky Centra Radosť

Doprava a parking.
- MHD: trolejbusy 203, 207 - zastávka Partizánska alebo Hodžovo nám 10-15min pešo
- autom: parkovanie je možné priamo na Partizánskej ulici, Hlavatého ulici alebo Bradlianskej ulici, nie v priestoroch nemocnice

PRÍCHOD: najneskôr 19:30 hod.

ČO SI PRINIESŤ SO SEBOU: pohodlné oblečenie, deku (nie je nutné, deky a meditačné podložky sú k dispozícii)

Príspevok: 10 EUR (platí sa na mieste)

Príspevok pre členky OZ E-ženy: 7 EUR


Meditačná miestnosť má svoju kapacitu, preto vás prosím aby ste dodržali čas príchodu. Kto príde na čas, tomu sa ujde dobré miesto. Teším sa na vás.

Krásne dni SLÁVKA HALČÁKOVÁ

 

Moj web aktualizujem, ale info o mne tam nájdete - Viac o mne - Ako a kde som sa vzdelávala

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie