Pobytový workshop – maľovanie s Annie Sloan Chalk Paint™

Maľovaný stolčekPozývame vás na

celodenný workshop vo Vílove – Maľovaný stolček

spojený s pobytom v prírode

Keď som bola zúfalá a nevedela som sa pri prerábke Vílova pohnúť ďalej a odborníci mi predkladali jednu cenovú ponuku za druhou v takých číslach, že sa mi chcelo plakať, tak mi moja priateľka darovala workshop a povedala, že sa na ňom naučím zázraky s farbami, s ktorými sa dá premaľovať všetko. Teda všetko okrem teakového a javorového dreva a nie celkom sa odporúča používať tieto farby v kúpeľni. Vždy ma fascinovali premeny starých interiérov na nové, no netušila som, že v sebe objavím nadšenca, ktorý na nejaký čas zamení spisovateľské pero za štetce a že si v zástere po starom otcovi premaľujem všetko, čo mi príde pod ruku. Farby Annie Sloan ma očarili tak, že keď som začala maľovať, nechcelo sa mi ani spávať. Napokon som pomaľovala aj kachličky. Vraj je to najvyšší level, aj keď mne sa to nezdá. Išlo o to, že som chcela z ošumelej kúpeľne vytvoriť priestor, ktorý rozkvitne. Vždy, keď do nej vo Vílove vojdem, usmejem sa cítim v sebe pokoj, radosť aj hrdosť. Je jedno, koľko bude vílovská kúpeľňa vo farbách, v ktorých je teraz. Výhodou je, že keď si tieto farby zmyslíte premaľovať, nič nemusíte. Len premaľovať. A keď zatúžite po novšej farbe, urobíte to isté. Zamiešate farbu, namočíte štetec a hráte sa. Je tak nádherné, potešovať dušu kreativitou. Počúvať pri tom hudbu alebo spievať. Alebo len tak byť.

Lektorka pre maľovanie s farbami Annie Sloan Chalk Paint - Eva Kyselovičová prijala pozvanie na pobytový workshop vo Vílove.

Stačí, keď si zaobstaráte „šamrlík“ z IKEA (alebo to necháte na nás) a prihlásite sa čím skôr na kreatívny workshop, na ktorom sa naučíte nielen základy maľovania nábytku, ale ponúkneme vám aj príjemné vypnutie v prírode, chvíľu na lúke zázrakov, ponúkneme vám celodennú zdravú stravu a vytvoríme aj priestor pre vzájomné zoznámenie sa s novými ľuďmi.

 

FarbyO Chalk Paint™ dekoratívných farbách od Annie Sloan

Tieto jedinečné farby boli vyvinuté pred viac než 20 rokmi v Anglicku renomovanou umelkyňou, spisovateľkou a výnimočnou  osobnosťou v oblasti dekoratívneho maľovania nábytku – Annie Sloan. 

Sú univerzálne, majú mnohostranné využitie, práca s nimi je jednoduchá a dávajú široký priestor pre fantáziu.

Či už ste začiatočníkom alebo profesionálom vo „fachu“, môžete povoliť uzdu svojej kreativite a naplno využiť potenciál, ktoré farby ponúkajú.

Zaujali nás, pretože:

  • nie je potrebné odstraňovanie starého pôvodného náteru
  • majú krásnu škálu farieb, ktoré sa dajú miešať a kombinovať
  • sú eco-friendly, majú extrémne nízky podiel prchavých organických látok – nezapáchajú
  • dajú sa použiť na drevo, kov, matné plasty, ratan, tehlu, textil…
  • môžu premeniť nábytok, doplnky, steny, podlahy…
  • ich výdatnosť je až 13m²/1liter – záleží od zvolenej techniky
  • možnosť docieliť rôzny výsledok – od hladkého jemného matného vzhľadu po ošúchaný patinovaný efekt s použitím rôznych techník.

Rady by sme vám preto sprostredkovali úžasnú radosť z maľovania, pretvárania starého na nové, či len rozžiarenie „šedej myšky“ prostredníctvom farieb.

 

Eva KyseľovičováEvka Kyselovičová – lektorka:

Je priaznivcom vidieckeho a eklektického štýlu, miluje farby a obklopuje sa nimi. Ako prvá priniesla na Slovensko farby Annie Sloan Chalk Paint™ a odvtedy sú jej vášňou a celoživotnou závislosťou.

Svojou  mnohostrannosťou jej umožňujú vytvárať a dotvárať vlastné bývanie a chalupu, ktorá je jej srdcovou záležitosťou. Vo svojom obchodíku v Bratislave predáva farby, renovovaný nábytok a realizuje rôzne typy workshopov – od základných techník práce s farbami Annie Sloan, cez farbenie látok po redizajn nábytku – ponuka je široká :)

Prevádzkuje inšpiratívny web a e-shop – www.navidieku.sk.

 

Gabi RevickáGabi Revická - organizátorka workshopu

Gabriela Revická (gabi@e-zeny.sk) - zakladateľka Autorskej školy Literario.eu. V roku 2009 jej vyšli literárne prvotiny: I will show You Slovakia/ Ukážem Ti Slovensko (vo vlastnom vydavateľstve) a Momenty zo života vydatej ženy (beletria, vydavateľstvo Talentum – Panta Rhei). V roku 2010 vydala pokračovanie knižky o Slovensku a v tom istom roku sa jej kniha dostala na všetky kontinenty sveta, dokonca aj k slávnemu Danovi Brownovi. V roku 2012 vyšla jej knižka Juliet a tá druhá (beletria, vlastné vydanie) a v roku 2015 Tips for trips around Slovakia/Tipy na výlety po Slovensku

Svoj profesionálny život sa spája s projektom Občianskeho združenia Ezeny.sk ktorý je zameraný na podporu žien v podnikaní a na podporu ich kreativity a s cestovným ruchom, ktorému sa venuje od roku 1996 (Ako založiť cestovnú kanceláriu, Ekológia v cestovnom ruchu, Ako sa stať ubytovateľom, Marketing cestovných kancelárií a ubytovacích zariadení). www.gabriela.ezeny.sk

 

VílovoDátum a miesto:

 

Od 31.05.2019 do 02.06.2019, VÍLOVO – Látkovce pri Partizánskom (cca 90min od Bratislavy)

www.vilovo.sk

Odporúčaný príchod - v piatok 31.05.2019 do 18.30hod, odchod v nedeľu po raňajkách

Obsah workshopu:

V piatok začneme večerou a zoznámením, privítame vás s pohárom dobrého vína a budeme sa rozprávať o tom, čomu sa venujeme, čo nás priviedlo a s čím by sme radi odchádzali. V sobotu doobeda bude prebiehať prvá časť workshopu s Evou Kyseľovičovou, po obedňajšej prestávke spojenej s priestorom pre krátke vypnutie vo dvore alebo v lesíku, budeme pokračovať a maľovať svoj kúsok nábytku. Odborná časť a účasť Evy Kyseľovičovej končí pred večerou. Večer budeme venovať vašim nápadom, čo by ste vytvorili vo Vílove, keby to nebola otázka peňazí. Bude to veľmi príjemná a kreatívne atraktívna časť workshopu, ktorá sa ujala v našej komunite aj v iných súvislostiach pri práci so snami a plánmi. Podľa skladby účastníkov (predpokladáme väčšiu účasť žien, aj keď’ aj muži sú vítaní), prispôsobíme večerný program vo Vílove a končiť budeme raňajkami nasledujúce ráno.

Farby aj všetky materiály sú zahrnuté v cene workshopu, nábytok si prineste zo sebou, odporúčame malý "šamrlík" z IKEA. V prípade, že si želáte, aby sme vám ho zabezpečili, stačí nám dať vedieť a prihlásiť sa najneskôr do 20.05. 2019 (orientačná cena 12 EUR).

 

Informácie o Vílove:

Komunitné centrum, nové sídlo E-žien nájdete na konci pokojnej obce pod lesom (s výborným prístupom a bezpečným "parkingom" pre vaše auto). Je to miesto, kde môžete dokonale vypnúť. Vílovo prechádza neustálymi zmenami a úpravami, dokonca je zatiaľ neoznačené (na fasáde vás ešte neprekvapí obraz víly), začali sme ho kreovať iba začiatkom roka, ale veríme, že jeho potenciál a atmosféra vás naplní podobným nadšením a radostnou energiou ako nás. Ubytovanie ponúkame v jednej alebo v dvoch chalupách (v závislosti od počtu účastníkov). Počas prestávok odporúčame prechádzky do lesa alebo na lúku, ktorá nosí názov zázračná alebo len tak si posedieť na hojdacej lavičke pod altánkom. Blízke okolie je bohaté na menej známe atrakcie (Babylon, kaštieľ Brodzany, Jankov vŕšok a partizánske bunkre, Uhrovec  - rodisko Ľ. Štúra a A. Dubčeka, Uhrovský hrad, kúpele a hvezdáreň Malé Bielice, prípadne aj Bojnice), ale na preskúmanie odporúčame ďalší pobyt :))

 

FarbyKompletná cena za víkendový workshop:

Worskhop spojený s ubytovaním na 1 noc a s plnou penziou - 109 Eur členky OZ E-ženy, nečlenky 141 Eur

Workshop spojený s ubytovaním na 2 noci s plnou penziou - 129 Eur členky OZ E-ženy, nečlenky 167 Eur

Workshop s ubytovaním na 2 noci s plnou penziou + 45 minútová konzultácia k vášmu podnikaniu - 129 Eur členky OZ E-ženy, nečlenky 167 Eur 

Workshop bez ubytovania so stravou na sobotu (obed, večera) - 89 Eur členky OZ E-ženy, nečlenky 121 Eur

Ponuka pre E-ženy, ktoré sa workshopu zúčastnia - ak si vezmete so sebou jednu priateľku, či partnera, garantujeme jej alebo jemu rovnakú cenu.

Pokiaľ vás zaujímajú aj ďalšie výhody členstva, rady vám o nich napíšeme, alebo si o nich môžete prečítať TU. Alebo sa rovno môžete stať členkou :)

Cena zahŕňa ubytovanie, celodennú stravu, jablká z miestnych sadov a pitný režim počas celého pobytu víkendového pobytu, teda na 2 noci.

Vo Vílove triedime odpad, kompostujeme a dodržiavame princípy modernej ekoturistiky, vďaka ktorej môžeme udržiavať podstatne nižšie ceny za ubytovanie a vy máte možnosť používať vlastné posteľné návliečky a uteráky.

Tešíme sa na vás.

 

 

Prihlásenie