Život v tme môže byť plný svetla

Micheala Haneková s asistentkou KatarínouAký je život v tme? Ako v ňom vyzerá svetlo?

Pozývame vás na workshop s našou nevidiacou E-ženou Michaelou Hanekovou, mimoriadne inšpiratívnou bytosťou. Pricestuje do Bratislavy z Košíc, aby nám prezradila, ako vyzerá jej život bez používania zmyslu, ktorý je pre nás tak samozrejmý. Ako pracovať so svojimi strachmi a ako namiesto kontroly nad situáciami prehĺbiť dôveru v seba.

Ako to celé začalo?

Raz v lete som cestovala neskoro večer na našu drevenicu na polosamote. Celý čas lialo a cesta nebola vôbec priaznivá. Povedala som si, že to zvládnem, že so svojimi starými strachmi som sa predsa už popasovala a lejak je to najmenej, čo by ma mohlo zastaviť. Keď som zaparkovala, bola už takmer polnoc, stále lialo a moja odvaha, pri predstave, že mám vyjsť z auta a prejsť pár metrov v tme,  niekam zmizla. Prehovorila som samú seba, vošla som slávnostne dnu a keď som odomkla a čakala, že zažatím svetla sa moje strachy rozplynú, zistila som, že nie je elektrika. Zrazu som si spomenula na Mišku. Povedala som si, že ona nemá veci pod kontrolou svetla a predsa to zvláda. Vtedy som akoby porazila svoj strach. Odovzdala som sa s dôverou situácii, pretože nič iné sa nedalo urobiť.  Nasledujúci deň som Miške navrhla, aby nás naučila, aké to je, dôverovať si a nelipnúť na kontrole z vonka.

Miska a GabiKto je Michaela Haneková?

Miška prišla o zrak, keď mala 15rokov. Podstúpila množstvo operácií, ale medicína jej, žiaľ, nedokázala pomôcť. Napriek strate tak vzácneho zmyslu sa rozhodla, že sa nevzdá a bude svoj život žiť tak naplno, ako sa len dá. Cestuje, má rada turistiku, pravidelne chodí na divadelné predstavenia, rada sa pekne oblieka a záleží jej na tom, aby bola vždy vzhľadná a upravená. Povolaním je učiteľka a pôsobí v Košiciach na gymnáziu, kde učí občiansku náuku a dejiny.  Na ezeny.eu má vlastný blog Očami Michaely, píše pre nás recenzie o divadelných hrách a v E-ženách sme ju vymenovali za na našu kultúrnu atašé, keďže má v pláne prepájať nás s kultúrou a umením. 

Pozrite si aj dokumentárny film, ktorý odvysielala RTVS 2 o Miške a prečítajte rozhovor s ňou na našom blogu ezeny.eu

Miška číta prstami text na krabici od liekuObsah workshopu                        

Program bude pozostávať zo štyroch častí a ako väčšina našich workshopov, aj tento bude komorný.

  1. Navzájom sa zoznámite s účastníkmi a následne s opisom strachov, ktorých by ste sa radi zbavili. Ak máte konkrétne očakávanie, môžete nám o tom napísať aj vopred.
  2. Budeme pátrať po príčine a pôvode našich strachov, kde sa začali a aké boli pôvodné spúšťače.
  3. Praktická časť bude prebiehať tak, aby ste nemali možnosť vidieť a rozoznávať predmety okolo vás,  t.j. so zaviazanými očami a bude o orientácii v priestore.
  4. Budeme sa venovať vašim pocitom, dojmom, poznaniam.

Dátum a miesto

Bratislava, 23.2.2018 (piatok), od 16:30hod do 20:00 hod, presné miesto workshopu upresníme po prihlásení

Cena:

Bežná cena: 39€/ osoba
Zvýhodnená cena pre členky OZ E-ženy a ich partnerov: 29€/ osoba

Zaujímajú vás ďalšie výhody členstva? Prečítajte si o nich viac.

  

Teším sa na vás na Miškinom workshope.

 

Gabriela Revická

www.gabriela.ezeny.sk                                           

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie