Bazár - Kúzelné upratovanie je spojený aj s charitatívnou myšlienkou obdarovania a pomoci.

Podarilo sa nám spojiť s občianskym združením Rozum a cit  (www.rozumacit.sk), ktoré pomáha opusteným deťom a ich náhradným rodičom.

Občianske združenie Rozum a Cit bolo založené manželmi Jarkou a Jurajom Málikovcami a svoju aktívnu činnosť vyvíja šiesty rok. Jeho staršou a skúsenejšou sestrou je Nadácia Rozum a Cit, ktorá finančne pomáha rodinám už 20 rokov.
Cieľovou skupinou činností občianskeho združenia sú náhradní rodičia a ich prijaté a biologické deti vo veku 0 – 26 rokov.
Občianske združenie pôsobí prevažne na území žilinského kraja, ale nebráni sa spolupráci s rodinami aj z iných okresov. Ich tím pre rodiny zabezpečuje bezplatné psychologické a sociálno-právne poradenstvo, sprevádza rodiny, odľahčuje, pomáha riešiť komplikované situácie a organizuje víkendové vzdelávacie a terapeutické pobyty, tvorivé dielne, arteterapeutické a muzikoterapeutické projekty.
Najrozšírenejšou skupinou náhradných rodín je tzv. náhradná osobná starostlivosť. Rodinní príslušníci detí, postavení pred realitu života urobili rozhodnutie stať sa vychovávateľom svojich vnúčat, alebo neterí či synovcov. Rozhodnutie vziať si deti do náhradnej osobnej starostlivosti je často vnímané ako povinnosť a býva urobené pod časovým tlakom. A práve v takých chvíľach sú pracovníci občianskeho združenia Rozum a cit nápomocní, stoja pri rodinkách, ak si potrebujú oddýchnuť, niečo nové sa naučiť alebo sa niekam posunúť.
Zaslúžia si náš obdiv a pomoc za spôsob života, pre ktorý sa rozhodli. Je to naozaj jediná šanca pre opustené deti ako mať to, čo my považujeme za úplne samozrejmé – mať vlastnú rodinu.
Počas nášho Kúzelného bazáru organizujeme zbierku práve pre tieto rodiny.

Konkrétne požiadavky na veci (oblečenie, obuv, kozmetiku, hračky ...) zverejníme v priebehu budúceho týždňa.

Za ochotu a pomoc vopred ďakujeme a tešíme sa na vás 7. októbra 2017 v Monsters Café and Bar na našom Bazáre - Kúzelné upratovanie!

Daša Luknárová

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info