Jún 2017

Ako stíšiť svoju myseľ a obnoviť radosť v sebe?

Inšpiratívna beseda s Martou Rajkovou (Travelistan.sk) o pobyte v budhistickom kláštore.

„Šťastie hľadáme väčšinou vo vonkajšom svete. Ak sme nešťastní, často za to viníme iných. Hromadíme Marta Rajkovástále viac vecí, zážitkov, chceme stále viac a viac pôžitkov. Šťastie však nie je tvorené externými zmyslovými objektmi. Šťastie a pôžitok sú dve rozdielne veci. Šťastie prichádza z vnútra. Vytvára ho naša myseľ," začala svoje prvé učenie Ani (sestra) Karin počas Martinej návštevy v nepálskom kláštore v Káthmandú.

Láka vás stíšiť svoju myseľ a radi by ste si dopriali priestor ponoriť sa do seba a svojich myšlienok, no zároveň sa chcete dozvedieť viac o zmysle života a obnoviť v sebe radosť a šťastie? Návšteva budhistického kláštora je možno to, čo vám v tejto túžbe pomôže a ak o tom uvažujete alebo vás len zaujíma táto téma, príďte sa inšpirovať. Na našu besedu sme si pozvali skúsenú cestovateľku Martu Rajkovú, ktorá nám veľmi rada porozpráva o svojej skúsenosti z nedávnej 10-dňovej návštevy kláštora v Nepále. Aká bola jej vnútorná motivácia na takúto cestu? Čo všetko jej to prinieslo? Ako to dokázala preniesť do reálneho života? Čo všetko je potrebné zariadiť na takúto cestu? Je to finančne náročné?

 

Tešíme sa na ďalšie vaše zvedavé otázky, ktoré sa jej budete môcť opýtať na našej besede E-žien už 7. 6. 2017 od 17:30 - 19:00 hod.

Marta Rajková

Kto je Marta Rajková?

Nadšená a skúsená cestovateľka, ktorá svoje rady odovzdáva ďalej na cestovateľskom blogu www.travelistan.sk, ktorý píše spolu s priateľom Martinom. Okrem toho je vyštudovaná právnička s titulom PhD v odbore právne dejiny. Dlhodobo žila a študovala v zahraničí, najmä v Spojených štátoch amerických, Rakúsku a Maďarsku. Ovláda štyri jazyky, je milovníkom folklóru, ako aj cudzích kultúr a tradícií. Má nespočetné množstvo koníčkov, venuje sa najme hudbe, tancu, turistike a fotografovaniu. Jej srdcovkami sú USA a Stredná Ázia. Je živým dôkazom toho, že cestovanie môže byť bezpečné a vzrušujúce aj pre ženy, ktoré sa na cesty vyberú samy, bez spoločníkov. Jej posledné väčšie cesty viedli okrem iného k Aralskému jazeru v Uzbekistane, či za polárny kruh na severozápade Ruska. Je vegetariánka a ak ste ním aj vy, rada vám poradí, ako prežijete v krajinách, ktorých kuchyňa obsahuje prevažne mäso.

Prečítajte si viac v jej článku o návšteve kláštora TU

 

Cena besedy: pre členky OZ E-ženy 5€, pre ostatných hostí 8€

 

Marta RajkováPo odoslaní formulára považujeme vašu prihlášku za záväznú a pošleme vám informácie o úhrade.

Platbu je možné uhradiť len vopred, platba na mieste nie je možná. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vás!

 

Ak nie ste členka OZ E-ženy a máte záujem sa ňou stať, pozrite si výhody členstva v našom združení.

 

 

PRIHLÁŠKA: Ak sa chystáte prísť, nezabudnite sa prihlásiť, aby sme vám vedeli rezervovať miesto - PRIHLÁŠKA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie