Tréning Trénovanie pamäte

„Natrénuj si pamäť“

Moderná doba prináša so sebou veľa výhod a moderných technických pomôcok, ktoré nám pomáhajú plniť naše úlohy.  Znakom modernej doby je však aj jej rýchle tempo. Preto sa niekedy spoliehame na tieto moderné doplnky viac ako na svoju pamäť. A potom sa nám môže zdať, že máme problém si niečo zapamätať, na niečo si spomenúť, alebo sa len jednoducho vedieť zorientovať v záplave informácií. V tomto rýchlom tempe si neuvedomujeme, že kto chce mať dobrú pamäť, musí sa naučiť ju aj „používať“.    

Pre koho je kurz určený?                                                                                                  

 • kurz je určený pre všetkých, bez ohľadu na vek a pracovnú pozíciu,
 • pre tých, ktorí sa chcú naučiť používať pamäť efektívnym spôsobom a tiež tak, aby sa zlepšila kvalita ich života pracovného ale aj súkromného.

Dobrá pamäť je veľmi úzko spojená s pozornosťou, koncentráciou a vnímavosťou. V modernom svete je veľmi potrebné vedieť si zapamätať veľké množstvo nových informácií ale hlavne sa vedieť v nich aj zorientovať. Zvládnuť tento tlak sa dá aj pomocou pamäťových techník. Tie využívajú aj predstavivosť a tak rozvíjajú kreativitu, a tiež sú spúšťačom nových nápadov a ideí.

Čo je cieľom kurzu?

 • zistiť, aké pravidlá pomáhajú ľahšie a rýchlejšie si informácie zapamätať, a tiež naopak, čomu sa treba vyhýbať,
 • naučiť sa využívať pamäťové techniky, fantáziu a obrazotvornosť,
 • zmeniť zaužívaný stereotyp pri spracovávaní myšlienok a ich ukladaní do pamäte jednoduchou a zábavnou formou,
 • podporiť tvorivosť a kreativitu, ktorá pomôže nie len pri tvorbe nových nápadov, ale aj pri rýchlejšom a ľahšom sa zorientovaní a usporiadaní našich myšlienok.                                                          

Na kurzeAko si zlepšiť pamäť“ sa naučíme ako:     

 • pracuje naša pamäť, ako vnímame a spracovávame informácie,
 • v informáciách sa lepšie orientovať,
 • môžeme ovplyvniť proces zapamätania,
 • používať pamäť efektívnejším spôsobom tak, aby sa zlepšila kvalita nášho života pracovného ale aj súkromného,
 • pamäť zlepšovať a tiež mnoho iného... 

Lektorka kurzu Zuzana Hanzelová

Ja sa vlastne rada stále niečo učím, v niečom sa vzdelávam.  Asi aj preto som vyhľadávala rôzne kurzy, ktoré by ma nejako obohatili. Mám rada informácie rôzneho druhu. Stretla som veľa rôznych zaujímavých ľudí, ktorí ma niečím obohatili a posunuli. A tak som sa postupne dostala až ku trénovaniu pamäti. Viac info o mne tu  

Trvanie: 3 x 2 hod.

Termín: 20.09.2018, od 10:00 do 12:00 hod., ďalšie 2 termíny si dohodneme na prvom stretnutí:)

Počet účastníkov: min. 3 – max. 12

Cena: 65 Eur, zľavnená cena pre E-ženy: 49 Eur

Miesto konania: Centrum vedomého rozvoja Shangrilla, Staré Mesto, Bratislava

Spôsob prihlásenia: priamo na e-mial: hanzelova.zuzana@gmail.com

 

Autorka ilustrácie: Tsudoi Masuda (Japonsko) 

 

Referencie od absolventov workshopu Trénovanie pamäte - efektívna pamäť

„Po absolvovaní školenia pamäťových techník a mapovanie myšlienok sa mi výrazne uľahčila práca. Techniky používam v práci , ale i v súkromí a šetria mi nielen čas, ale aj efektívne dokážem pracovať. Prináša mi to systém a prehľadnosť do mojej práce.“ Ivett Pavlis

„Spokojnosť... a hlavne vážne to funguje... Pani lektorka vytvárala skvelú atmosféru...veľmi priateľskú atmosféru“ Karol B.

„Výborný kurz, výborná lektorka. Výborná lektorka, veľmi znalá témy a takisto vytvorila skvelú atmosféru na školení. školenie super.“ Barbora B.

„Tento kurz bol pre mňa veľmi prínosný, využiteľný v rôznych oblastiach života.“ Jaroslava M.

„Veľmi príjemný a nestresujúci kurz. Príjemný a pozitívne naladený lektor.“ Martin P.

„Jedno z obsahovo najlepších školení zamerané na "soft" zručnosti, ktoré som absolvovala. Rovnako vysoko hodnotím prednášajúcu, jej vedomosti aj komunikáciu. Prijala by som aj dlhšie školenie a ďalšie informácie z danej oblasti.“ Henrieta D.

„Školenie bolo zaujímavé, pútavou formou, určite odporúčam každému. Maximálna spokojnosť, lektorka pútavým spôsobom nás zaujala. Bolo to zaujímavé, mala svoje tempo a po celú dobu vedela upútať našu pozornosť, čo veľmi oceňujem.“ Mária K.

„Veľmi kvalitne a pútavo pripravené školenie. Moje odporúčanie je školenie rozvrhnúť do viacerých dní, aby bol priestor predstaviť a vyskúšať viacero metód na precvičovanie pamäte, prípadne pripraviť sadu opakovaných školení na dokonale zopakovanie a precvičenie pamäte. Zaujímavo a pútavo prednášala. Pre mňa zaujímavá a užitočná téma školenia.“ Jana D.

Ďalšie teferencie si môžete prečítať tu

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie