Markéta Derdáková

Markéta Derdáková

Biofarma agroturistika severská chôdza - nordic walking zážitkové pobyty na farme

.

Moje webstránky:
https://www.facebook.com/biofarmakaska/ 
Biofarma Kaška - web stránka vo výstavbe
http://ozamazonky.sk/profily/marketa-derdakova/ 
http://zoo.sav.sk/o-nas/oddelenia/odd-medicinskej-zoologie/ 

maki.ezeny.sk 

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Choroba a následne tak trochu pracovné vyhorenie ma priviedlo k ešte zdravšiemu životnému štýlu akým som žila dovtedy. Obaja s manželom sme veterinári a tak sme sa rozhodli si vytvoriť oázu pokoja v prírode, kde dokážeme fungovať, čo najsebestačnejšie a šetrne k prírode. Kúpili sme starú usadlosť na Myjavských kopaniciach vo Vrbovciach s veľkým sadom starých ovocných stromov. Domy postupne prerábame a tešíme sa, že sa u nás zabývajú domáce zvieratá ovce, kozy, dobytok, hydina, pestujeme zeleninu, ovocie a tiež aj od leta plánujeme ponúkať ubytovanie a rôzne zážitkové pobyty na farme.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Viac ako 20 rokov sa venujem vede a výskumu kliešťov a kliešťami prenášaných ochorení, (Lymská borelióza, kliešťová encefalitída, anaplazmóza, babezióza a iné) so zameraním na ich ekológiu a epidemiológiu na Slovenskej akadémii vied, pôvodne na Parazitologickom ústave SAV v Košiciach, od roku 2005 na Ústave zoológie SAV kde doteraz pôsobím ako vedúca sekcie medicínskej zoológie.

Čo som vyštudovala:
1999 – MVDr. na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach so zameraním na všeobecné veterinárske lekárstvo
2000-2002 Fulbrightove štipendium na Yale University, New Haven, USA,
2004 -PhD. infekčné a parazitárnej choroby, doktorandské štúdium na Parazitologickom
2004-Biology of Disease vectors course sponzorovaný Bill Gates foundation v Colorade USA

V čom podnikám teraz:
Venujem sa budovaniu a propagácii našej farmy Biofarma Kaška.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Bratislava, Vrbovce-Myjavské kopanice

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Keďže som doteraz pracovala v štátnom sektore cítím, že si potrebujem rozšíriť vzdelanie a prax v online marketingu na propagáciu našej farmy.

O mojej rodine:
S manželom a dvoma deťmi (dcéra 13 a syn 19) žijem síce v meste, ale k prírode máme všetci blízky vzťah. Od začiatku budovania farmy trávime takmer každý víkend aktívnym oddychom na Vrbovčianských kopaniciach. Okrem toho veľmi radi cestujeme. Čas strávený na našich často dobrodružných cestách (Aljaška, Grónsko, Galapágy, Botswana atď) považujeme za najkrajšie spoločné chvíle, dokonalý rodinný teambuilding keď sa intenzívne venujeme len sami sebe.

Iné pracovné aktivity:
Na vedu som nedokázala úplne zanevrieť, aj keď už pracujem iba na 50%. Som certifikovaný inštruktor SNWA pre severskú chôdzu (nordic walking) a ponúkam svoje služby širokej verejnosti, ktorá má záujem o túto zdraviu prospešnú aktivitu. Okrem toho som aktívnou členkou a členkou predsedníctva občianskeho združenia Amazonky venujúceho sa podpore žien s rakovinou prsníka.

Voľnočasové aktivity:
Už niekoľko sezón sú mojou psychohygienou dramatické kurzy v divadle Meteorit. Okrem toho sa takmer každý deň venujem nejakému športu, buď nordic-walkingu, pilatesu, behu, joge, alebo idem do fitka. Pohyb je pre mňa život a preto som šťastná, keď sa mu venujeme spolu celá rodina.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Zatiaľ sa venujem podnikaniu veľmi krátko, no podarilo sa mi spustiť predaj ovocných produktov, bylinkových čajov a tinktúr z našej farmy. Vede som odovzdala časť môjho srdca, v roku 2006 som získala cenu SAV pre mladého vedeckého pracovníka do 35 rokov, moje publikácie boli tiež ocenené, získala som niekoľko grantov na výskum a vybudovala laboratórium so skvelým tímom. Verím, že keď takisto odovzdám časť srdca fungovaniu farmy úspechy sa dostavia.

Ciele, priania, posolstvá:
Mojim cieľom a najväčším prianím je byť čo najdlhšie v takom zdravotnom stave, aby som mohla žiť aktívne s mojimi najbližšími ako doteraz a náš sen sebestačnom živote v lone prírody som mohla priblížiť aj hosťom, ktorí sa na farmu prídu ubytovať.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
20% zľava na ubytovanie na Biofarma Kaška,
10% zľava na produkty Biofarma Kaška,
20% zľava na. kurzy nordic-walkingu, prednášky o rizikách a prevencii kliešťami prenášaných ochorení

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie