Petra Vadovičová

Petra Vadovičová

poradenstvo vo výžive pre deti a dospelých interaktívne hry so Zdravýživkou výskum vo výžive správne stravovacie návyky

.

Moje webstránky:
www.zdravyzivka.sk

petra.ezeny.sk

Kontakt:

zdravyzivka@gmail.com

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Moja práca je moje hobby. Online podnikaniu ma inšpirovala nielen doba, v ktorej žijeme ale aj moja rodina. Som veľmi vďačná za príležitosti podeliť sa s ľuďmi o moje nadobudnuté nielen teoretické ale odborné skúsenosti v oblasti výživy.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Na Úrade verejného zdravotníctva SR, kde som bola spoluorganizátorom projektov na podporu zdravého životného štýlu, ktoré sa riešili na slovenskej i európskej úrovni pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku ako napr. koordinátorka na národnej úrovni - projektu WHO/EC Project on Monitoring progress on improving nutrition and physical activity and preventing obesity in the EU, či ako koordinátorka Kampane 2013 – „Odstráň obezitu!" v rámci Národného programu prevencie obezity. Neskôr som bola nominovaná za MZ SR v riešení programu „Schéma školského ovocia". V minulosti som bola aktívnou členkou HLG (High – Level -Group ) on nutrition and physical activity v Bruseli i členka pracovnej skupiny projektu HBSC –Health Behaviour in School Aged Children. Neskôr ako riaditeľka Odboru verejného zdravia na MZ SR som absolvovala školenia k problematike verejného zdravia (Malta, Litva, Lotyšsko, Dánsko) a chronických neinfekčných ochorení (Portugalsko) aj Diplomatickú akadémiu na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov Inštitút medzinárodných vzťahov Karola Rybárika na Právnickej fakulte UK Bratislava. Taktiež počas práce na MZ SR som sa aktívne podieľala v spolupráci s inými rezortmi na tvorbe Národného akčného plánu v prevencii obezity na roky 2015-2025. Taktiež som si nenechala ujsť prácu oblasti pracovnej zdravotnej služby, i v Union zdravotnej poisťovni, kde som pracovala ako špecialista vývoja produktov a programov zdravia.

Čo som vyštudovala:
Výživa ľudí (PhD.)
Verejné zdravotníctvo (Mgr., PhDr.)
Ošetrovateľstvo (Mgr.)

V čom podnikám teraz:
V rámci Únie odborníkov vo výžive a podporovateľov zdravého životného štýlu o.z. pracujem na projekte Buď fit počas pandémie!, ktorý pozostáva z analýzy výsledkov online prieskumu o zmene stravovacích návykov počas pandémie COVID -19.
Poradenstvu vo výžive v poradniach v Nových Zámkoch a v Bratislave. Občas prednášam pre rôzne firmy o zmene stravovacích návykov nielen počas pandémie.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
poradenstvo vo výžive - Pobočky v Nových Zámkoch a v Bratislave
interaktívne hry so Zdravýživkou po celom Slovensku

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Spoznávať nové možnosti stretnutia sa s novými ľuďmi.

O mojej rodine:
Som šťastne vydatá. Mám dve deti, ktoré mi robia veľkú radosť. Pri práci sú mi inšpiráciou, keďže sa venujem interaktívnym hrám s deťmi, napr. ako sa naučiť jesť napr. brokolicu či ďalšie detské (ne)obľúbené jedlá:)

Iné moje pracovné aktivity:
Momentálne sa venujem vedeckej výžive, ktorú som vyštudovala na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov na Katedre Výživy ľudí, taktiež prednášam na Ústave epidemiológie na Lekárskej fakulte UK.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Rada trávim čas s rodinou v prírode. Taktiež rada kreslením i píšem básničky pre deti :)

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Na základe odborných skúseností som vytvorila Úniu odborníkov vo výžive a podporovateľov zdravého životného štýlu o.z. , v rámci ktorého sa realizujú rôzne programy a projekty venované správnym stravovacím návykom detí a dospelých.
Posledné 4 roky sa aktívne venujem úprave hmotnosti a edukácii deti a dospelých vo svojich poradniach v Nových Zámkoch a v Bratislave. Od roku 2013 ako autorka prvej bábkovej postavičky Zdravýživky, ktorá učí deti i rodičov správnym stravovacím návykom prostredníctvom interaktívneho divadielka (prednášky), som navštívila viac ako 883 školských zariadení na Slovensku. Počas roka 2017 som spolupracovala so Slovenskou komorou zubných lekárov v rámci Dentálnych dní.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Rada sa angažujem v ďalších vzdelávacích projektoch i metodikách v rámci školských zariadení. Zároveň sa neustále aktívne vzdelávam na domácich i na zahraničných konferenciách. Taktiež sa snažím vďaka odbornosti, skúsenosti a otvorenej spolupráci pomáhať ľuďom na Slovensku k zmene stravovacích zvyklostí. Prednášky sú dynamické a interaktívne tak pre deti ako aj pre dospelých. Mojou filozofiou je, že každý z nás je jedinečný a preto viem pripraviť programy na mieru. Snažím sa robiť veci zodpovedne, tak aby boli ľudia spokojní a odniesli si, čo najviac odporúčaní k zlepšeniu svojho zdravotného stavu. Som inovatívna, každý rok je pre mňa výzvou a rada pripravujem nové projekty, ako môžu pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
1. poradenstvo vo výžive
2. interaktívne hry so zameraním na správne stravovacie návyky pre deti a ich rodičov s bábkovou postavičkou Zdravýživkou

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie