O práci virtuálnej asistentky

Ako si predstavujú prácu virtuálnej asistentky naše kurzistky? Zaujíma nás, ako svoje potenciálne povolanie vnímajú dámy alebo aj páni po absolvovaní kurzu Minimum zručností virtuálnej asistentky. Preto sme ich vyzvali, aby nám po jeho absolvovaní napísali svoju predstavu. Niektoré sme dostali možnosť zverejniť, čo vám ponúkame v nižšej časti textu.

Mnohé naše kurzistky absolvujú u nás aj Tréning pre profesionálne virtuálne asistentky, čo je niečo ako stáž, na ktorej môžu získať prax. Alebo sa neraz rozhodnú absolvovať tréning pre získanie základného certifikátu. Keďže je o šikovné VA zo strany online podnikateľov veľký záujem, ponúkame našim absolventkám zviditeľnenie s ponukou zručností, na ktoré sa špecializujú,  pretože platí, že každá virtuálka sa môže zamerať na tie zručnosti, ktoré jej idú najlepšie a ladia s jej silnými stránkam a talentami.

 

Predstava optimálneho dňa virtuálnej asistentky

S výrazom virtuálna asistentka som sa prvýkrát stretla pri sledovaní zábavnej relácie Inkognito, ktorá sa vysielala v repríze. Nepamätám si presne, aká indícia bola pre uhádnutie daného povolania, ale bolo to nejako v zmysle online. Reláciu som vzhliadla cca pred 2 rokmi.

Toto povolanie ma natoľko zaujalo, že som do Google zadala kľúčové slovo:
virtuálna asistentka. Google mi vyhodil pár webových stránok s obsahom tohto slova. Patrila tam aj webka virtuálnaasitentka.eu

Bolo to v období, keď som bola asi rok na rodičovskej dovolenke s druhou dcérou Lujzou. Vyštudovala som verejnú správu na UPJŠ v Košiciach. Po ukončení štúdia som nemala možnosť uplatniť sa na slovenskom trhu práce, tak som spolu už s terajším manželom odišla do zahraničia za prácou. Po návrate domov prišla svadba, prvá dcéra Zoe, po necelých 4 rokoch, ďalšia dcérka. Takže momentálne som na tzv. križovatke pracovného života, kedy sa rozhodujem, ktorým smerom sa uberať. Keďže mám škôlkárku a prváčku na ZŠ, dosť často sú dievčatá choré. Preto uvažujem aj o virtuálnej asistencii, kde budem paňou svojho pracovného času.

Moja predstava je určite limitovaná časom, kedy potrebujem deti odviesť do školských zariadení a ísť pre ne naspäť.

Čiže od 8:30 - 15:00 h by som bola plne k dispozícií daným klientom. Momentálne pomáham jednému lekarénskemu eshopu, zadeľujem online produkty do kategórii, prideľujem im obrázky, popisy a spúšťam ich predaj cez heureku. Bol by možno priestor zamestnať sa
v danej firme, ale chcela by som byť viac pripravená na pôsobenie v online sfére. Vidím aj možnosť pomôcť klientom s marketingom prostredníctvom sociálnych sietí, s prácou na blogových príspevkov a podobne. Takže tak nejako si predstavujem moju pozíciu vo sfére virtuálnej asistencie.

Jaroslava Cenker
Poznámka: Virtuálna asistentka, ktorú videla Jaroslava v relácii Inkoginto, bola Ivanka Kukanová

 

Zaujíma vás, aké rôzne činnosti môže robiť virtuálna asistentka? V našom článku nájdete typy na rôzne druhy prác, ktoré VA ponúkajú nielen vo svete, ale aj na Slovensku.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie