Rozhovory s E-ženami

Rozhovory s E-ženami

 • Virtuálna asistencia, alebo ako neprehliadnuť nový fenomén doby

  Kto je a ako spolupracuje virtuálna asistentka? Niki Kolesár, Bohumila Vrbovská Ďurišová a Linda Kisková Bohušová o štarte ich online podnikania.

 • Vibračné esencie Araretama, strach a emočné odblokovanie

  Vibračné esencie Araretama, strach a emočné odblokovanie.
  Rozhovor s Veronikou Šablovou o sile vibračných esencií, čo v nás objavia, podporia a čo nás naučia.

 • Čo viem, čo chcem - audioukážka mentoringu s Gabi Revickou

  Živí vás, čo vás baví? Pozvánka na mentoringové cvičenie s Gabi Revickou o možnosti prepojenia zručností + talentov s prácou, ktorá vás baví a uživí.

 • Time management, špeciálne pre ženy

  Nový projekt, ktorý sme na Slovensko preniesli od úspešnej maďarskej online podnikateľky Vidi Rity. Ide o online kurz a čoskoro aj o knihu - tipy - ako si zorganizovať čas, ako sa zbaviť zlodejov času, ako a koho požiadať o pomoc, keď nevládzeme, čo z nášho života vynechať a ako si usporiadať priority tak, aby sme mali čas pre seba. 

 • 17 otázok + 17 odpovedí alebo základné povinnosti podnikateľa

  Rozhovor s Katarínou Serinovou o tom, ako začať podnikať. V rozhovore vám prinesieme odpovede na otázky, ktoré si kladie snáď každá začínajúca podnikateľka či podnikateľ, a to bez ohľadu na to, či chce začať podnikať popri materskej, rodičovskej, zamestnaní alebo len tak. Zodpovieme otázky týkajúce sa daní a odvodov, náležitostí daňového priznania, aký typ účtovníctva si zvoliť, ako fakturovať, čo robiť s platbami v hotovosti a aj na čo nezabudnúť v ďalších krokoch.

 • Bibiloterapia – terapia pomocou kníh

  Na slovíčko s ...
  Lilianou Bolemant, zakladateľkou OZ Phoenix, ktoré už 16 rokov chráni a presadzuje záujmy maďarských žien a detí na Slovensku v oblasti ľudských práv a hodnôt. S Lili sme sa porozprávali o jej najnovšej láske - biblioterapii, ktorú už v staroveku využívali ako liečebnú metódu na urýchlenie zotavenia sa z rôznych chorôb. V jej vydavateľstve vyšla aj užitočná knižka pre deti - Rozprávka o pandémii.

 • Čarovné kone a nežná sila žien. Čo majú spoločné?

  Rozhovor s Danielou Tejkalovou o jej knihe Čarovné kone. Danielka sa nehanbí hovoríť o neúspechoch a skúškach života. Jej príbeh je známy tým, že odišla z korporácie a začala podnikať. Možno ju poznáte ako koučku v sedle.

 • Od Bali až po príručku pre podnikateľov

  Rozhovor s Katkou Serinovou o jej novej knihách. Tento rok bol v živote našej ekonomickej poradkyne veľmi kreatívny. Pandémia ju zachytila v čase, ked bola na svojom obľúbenom ostrove Bali, kam chodí viackrát do roka. Minulý rok vydala niekoľko kníh. Dočítate sa v nich o dobrodružstve na Bali, ale dozviete sa aj užitočné tipy a rady pre vaše podnikanie, kedy mať sro, kedy živnosť...

 • Ako narába so svojimi talentmi Evka Kopecká

  Rozhovor o talentoch Evky s expertkou na talenty - Katkou Medvecovou. Eva je hispanistka a rozhlasová publicistka. Venuje sa najmä kultúrnym prienikom medzi Slovenskom a španielsky hovoriacim svetom. Baví ju rozprávať sa s ľuďmi, dávať im zvedavé otázky, počúvať ich príbehy a spracovať ich do zaujímavej podoby. S rozhovormi začala kedysi pre E-zeny.

 • Čítanie pre mlsné jazýčky s Alenkou Srogoňovou

  Nikdy by som si nepomyslela, že kniha sa dá zjesť. A veru ako! Na jedno krátke posedenie - len sa tak zapráši. Obzvlášť ak je o niečom takom chutnom, ako je čokoláda. Prečítajte si rozhovor s Alenkou Srogoňovou o tom, ako vznikla jej prvá detská knižka.

 • Korporácia alebo podnikanie...pre čo som sa rozhodla?

  Jedného dňa som sa zobudila a vedela som, že som ako strom zasadený v nesprávnej pôde. Mala som super prácu, dobre platenú a stále som nechápala, prečo sa v nej cítim, ako na návšteve a nie doma.

 • Eva Melicharková v duchu opravuje, čo číta

  Eva Melicharková je umelecká prekladateľka. Aké zaujímavosti sa odohrávajú v tejto brandži a čo ju k prekladaniu priviedlo si prečítate v tomto článku.

 • Ľudia hľadajú nestranné ucho, ochotné počúvať.

  Jednou z talentovaných E-žien je aj Ivetka Bušovská, ktorá sprevádza ľudí na ich ceste a pomáha im rásť, no zároveň popri práci na sebe pripomína aj dôležitosť hýčkania sa.

 • Sny som si plnila postupne, vôbec som sa im nebránila

  Rozhovor s Máriou Černickou pre E-ženy, ktorý pripravila Eva Kopecká. 

 • Pomalá móda štartuje raketovo rýchlo

  Jedna z mála žien, ktorá žije tak, ako cíti. Poctivo, pravdivo. Jej svetonázor prenáša aj do svojej tvorby a nie je to len póza, ako býva často na Slovensku zvykom. Ambasádorka Fashion Revolution na Slovensku, módna návrhárka Martina Mareková Kuipers v rozhovore Adely Jasenovcovej.

 • Vlnové pohyby – rozhovor s Andreou Bajnokovou

  Vlnové pohyby – ženské a mužské gestá s radosťou. Ak ste sa s VLNOU stretli, máte šancu rozpoznať ľudí, ktorí sa vlnia, vidieť to v ich pohybe.

 • Dajte informácii príchuť a lepšie si ju zapamätáte

  Náhoda alebo osud ju zaviali do Prahy, kde ju  kamarátka prihlásila na kurz trénovania pamäte. Svoje pochybnosti, načo takýto kurz vôbec potrebuje, veď trénovať pamäť by mali len starší ľudia, hodila za hlavu. Kurz ju nadchol, predĺžila si ho a získala certifikát - Zuzka Hanzelová.

 • Najväčšou prekážkou sme my

  „Prajem si, aby sa ženy po dočítaní mojej knihy postavili, obliekli a vyšli do ulíc, Jedna by mala pod pazuchou notebook a bola by na ceste do najbližšej kaviarne. Druhá na nohách tenisky so snahou odbehnúť svoj prvý kilometer a ďalšia by sa konečne odvážila sama šoférovať. Veď o nič nejde, iba o jedno jediné rozhodnutie.

 • Dvom je lepšie ako jednému

  ,,E-ženy ma svojím spôsobom sprevádzali od začiatku môjho podnikania. Bola to prvá inštitúcia, na ktorú som sa obrátila s otázkami, ktoré sa týkali začiatkov podnikania a dostala som odpovede," hovorí Tami.

 • Katka Serinová: Ekonómka s vášňou pre cestovanie

  Poistenie, úvery, účtovníctvo ale aj cestovanie sú poslaním Katky Serinovej. Prišla medzi nás len nedávno, ale ako sama tvrdí je úplne „E-ženy pozitívna". Dlho hľadala skupinu, na ktorú sa môže obrátiť a spoľahnúť. Je to žena plná energie. Veď posúďte sami.

 • Boh si ma takto skrotil

  Rozhovor s nevidiacou Miškou Hanekovou, v ktorom si prečítate o tom, ako sa dá prekonať čokoľvek, čo sa vám v živote postaví do cesty.

 • Prosperitu môžeme podporiť aj pomocou symbolov

  Keď ju niečo trápilo, hľadala riešenia. Našla ich vďaka princípom feng shui a teraz nimi pomáha aj svojim klientom. Rozhovor s Adelou Píšovou o prosperite, ženskom podnikaní a o tvorbe nového loga.

 • Surová kráľovná a jej zdravé podnikanie

  Rozhovor so Zuzanou Frešo, ktorá vedie vlastnú školu varenia, má populárnu značku Befresh a dezerty vytvára na objednávku.

 • Poslanie virtuálnej asistentky, umenie delegovať a prečo do toho ísť

  „Umenie delegovať považujem za jedno z najdôležitejších umení v podnikaní," hovorí Gabriela Revická, zakladateľka OZ E-ženy, autorka projektu pre kreatívne podnikanie.

 • Gabi Revická si bez virtuálnych asistentiek svoje podnikanie nevie predstaviť

  Pohľad podnikateľky ktorá deleguje úlohy on-line, v rozhovore Evy Kopeckej.

 • Rada si dávam ciele a posúvam sa vpred

  Naviguje obrovské výletné lode, riadi vlastnú cestovnú agentúru, učí na vysokej škole a je plná energie. Našla svoju vášeň. Júlia Lorencovič je mladá žena, ktorá si na mori vychutnáva pohľad na východ mesiaca a v živote plnenie si svojich snov.

 • Podľa Katky Mayer má byť život viac o zážitkoch ako o výsledkoch

  „Vedela som, že sa chcem vrátiť a moja hlava potrebovala nájsť dôvod."

 • Alena Hrehušová je cestovateľka telom aj dušou

  "Prišla, nadchla ma Nemeckom a pokračovala nadchýnať ďalších na Rok E-žien. Alenka, ktorá vlastní CK zameranú na Nemecko." Z rozhovoru Evy Kubaščíkovej.

 • Príbeh Valiky Petrovej, ženy ktorá s radosťou sieťuje

  Podľa Márie Závodnej, autorky rozhovoru, bolo stretnutie s Valikou také neuveriteľné, ako sama ona.

 • Zuzka Beňová medituje v pohybe

  "Pohyb je súčasťou môjho života a neviem si prestaviť, že by to bolo inak," hovorí o sebe Zuzana Beňová. Mnohí ju vnímajú ako dámu z biznisu, no máloktovie, aký významný je v jej živote tanec, akým spôsobom v nej dolaďuje vnútorný balans.

 • Monika Ščevovichová je ženou, ktorá prepísala lekárske učebnice

  Rozhovor Andrei Trávničkovej a Gabi Revickej s držiteľkou ocenenia Sociálny inovátor 2015.

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Prihlásenie