Rozhovory s E-ženami

Rozhovory s E-ženami

 • Daniel Boris a Gabi Revická- rozhovor o kreativite, podnikaní, spolupráci

  Prečo Daniel ešte nenapísal knihu? Pýtala sa ho Gabi Revická v rozhovore, ktorý mal byť pôvodne o tom, AKÚ VIRTUÁLNU ASISTENTKU si Daniel HĽADÁ. Ale napokon sa Rozhovor celkom zvrtol. Rozhovor s úspešným podnikateľom aj o tom, čomu sa venuje okrem svojich podnikateľských aktivít, o kreativite, o klube, ktorý založil - GoElite club.

 • Time management, špeciálne pre ženy

  Nový projekt, ktorý sme na Slovensko preniesli od úspešnej maďarskej online podnikateľky Vidi Rity. Ide o online kurz a čoskoro aj o knihu - tipy - ako si zorganizovať čas, ako sa zbaviť zlodejov času, ako a koho požiadať o pomoc, keď nevládzeme, čo z nášho života vynechať a ako si usporiadať priority tak, aby sme mali čas pre seba. Kde vlastne strácame najviac času? Pozývame vás na prekladaný rozhovor s autorkou a na krátke upútavky, aj na kurz samotný...

 • Podnikanie na materskej dovolenke - rozhovor Gabi s Bohumilou

  Ďalší zo série spontánnych rozhovorov Medzi nami E-ženami pripravila Gabi Revická tentokrát s Bohumilou Ďurišovou Vrbovskou. Kedysi spolu viedli offline kurzy pre virtuálne asistentky, Bohumila viedla aj tím pre VA v E-ženách a neskôr si vytvorila vlastnú flotilu, vďaka ktorej viedla tím VA pre Zuzanu Beňovú. V súčasnosti sa popri materskej venuje svojmu portálu nadherna a e-shopom. Vyhovuje jej podnikať z domu 4 h denne, prioritne venuje čas svojej mladej rodine.

 • Vidi Rita - rozhovor s maďarskou ikonou online marketingu

  Rozhovor s Vidi Rita – maďarskou online guru, ktorá za posledné roky priniesla do prostredia našej susednej krajiny myšlienky, návody a metódy, ktoré ovplyvnili život mnohým ženám.

 • Sandra Epstein a Gabi Revická - dharma + komunitné bývanie

  Vďaka Veronike Šablovej, slovenskej zástupkyne pre značku Araretama, sa podaril ďalší rozhovor so Sandrou Epstein. Gabi Revická ju zvykne počas jej návštev na Slovensku prizvať medzi nás. Tento online rozhovor venovali aktuálnym odkazom z atlantického dažďového pralesa, pri ktorom Sandra Epstein býva. Kľúčová avizovaná téma rozhovoru bola KOMUNITA. Pred 45 rokmi vytvorila Sandra spolu so svojou dobrou priateľkou Suzane komunitné bývanie, ktoré funguje doteraz.

 • Podnikateľský príbeh fotografky Lindy

  Linda Kisková Bohušová je dnes žiadaná komerčná fotografka. Kedysi pôsobila v administratíve a pred vyše 10-timi rokmi sme ju predstavovali ako našu prvú virtuálnu asistentku. S radosťou spomíname na unikátnu spoluprácu a absolútnu spoľahlivosť, ale aj na to, ako sa jedného dňa sa rozhodla, že bude nasledovať svoj sen a vráti sa k fotografii. V rozhovore s Gabi Revickou sa dozviete, ako začínala a ako sa jej darí dnes a ako udržiava kontakt aj so svojim hobby.

 • Rozhovor s Maiou Martiniak o filme Neviditeľná

  Rozhovor s Maiou Martiniak o filme Neviditeľná s Gabi Revickou a Zuzkou Bajkajovou. Film, ktorý prináša reálny pohľad na aktuálny stav slovenského, českého, rakúskeho aj dánskeho pôrodníctva. Ako to vyzerá u nás a v krajine, v ktorej by si ženy nenechali iný ako dôstojný prístup. Je naozaj trauma z pôrodu zanedbateľná? Je naozaj taká náročná požiadavka žien, ktoré si pýtajú ľudský prístup v najvzácnejších životných situáciách akým je narodenie dieťaťa?

 • Ako v sebe objaviť chuť a silu žiť vďaka nevyčerpateľnému optimizmu

  ,,Dostať od života novú šancu je veľká príležitosť, ale je len na nás, ako s ňou naložíme. Žijeme uponáhľaný život, často prestávame vnímať krásu okolitého sveta a potom to príde. Osud nás zastihne nepripravených a dá nám lekciu," rozpráva Zuzana Oršulová v rozhovore s Gabi Revickou ,,Príde nám do cesty choroba a zrazu začneme spomaľovať svoje tempo a premýšľať, prečo asi sme sa museli dostať až sem. Zrazu sa naše životné hodnoty obrátia o 180 %."

 • Rozhovor o talentoch s Katarínou Medvecovou Plichtovou

  Ako pracovať s talentami a silnými stránkami, ako to majú napríklad ľudia s empatickým talentom, ako si pomôcť, aby sme si samé sebe nestáli v ceste. Ktorý z nástrojov kedy použijeme? Akú máme situáciu, čo by nám teraz z množiny našich talentov pomohlo? Ktoré naše talenty sú dominantné? Ako pracovať s talentami, keď máme partnera s rovnakými silnými stránkami?

 • Čo sa deje na planéte - rozhovor s Veronikou Šablovou

  Araretama je vzdelávaco - terapeutický systém z dielne Sandry Epstein. V E-ženách sme ju už neraz predstavili. Jej zástupkyňa pre Slovensko, Veronika Šablová odpovedala na naše otázky v súvislosti so zmenami na planéte v čase pandémie. Aký vplyv majú vibračné esencie na náš život a vzorce správania, aké sú odkazy z atlantického dažďového pralesa ? Pozývame vás na video rozhovor zo seriálu Medzi nami E-ženami, ktoré pripravuje Gabi Revická s Deniskou Vidovou.

 • Slávka Halčáková - pozvánka na živý kurz Svetlo Ženy - Svetlo Zeme

  Slávka Halčáková sa nevenuje iba herectvu, hoci ju tak mnohí poznáme. Ako ju vnímajú E-ženy a jej kamarátky?

  V tomto videu sa rozprávame o seminári Svetlo Ženy - Svetlo Zeme v Záježovej, ktorý bude 27.-30.5.2021.

 • O úspechoch a pádoch v podnikaní s Alenou Příhodovou Hrehušovou, majiteľkou Orbis AH tour

  Inšpiratívny rozhovor Gabi Revickej s jej hosťkou Alenkou Hrehušovou je o priereze Alenkinho podnikania, o úspechoch a pádoch, miľníkoch a ponaučenia, poznaniach a obohateniach podnikania, z ktorého tak veľmi cítiť srdce.

 • 17 otázok + 17 odpovedí alebo základné povinnosti podnikateľa

  Rozhovor s Katarínou Serinovou o tom, ako začať podnikať. V rozhovore vám prinesieme odpovede na otázky, ktoré si kladie snáď každá začínajúca podnikateľka či podnikateľ, a to bez ohľadu na to, či chce začať podnikať popri materskej, rodičovskej, zamestnaní alebo len tak. Zodpovieme otázky týkajúce sa daní a odvodov, náležitostí daňového priznania, aký typ účtovníctva si zvoliť, ako fakturovať, čo robiť s platbami v hotovosti a aj na čo nezabudnúť v ďalších krokoch.

 • Bibiloterapia – terapia pomocou kníh

  Na slovíčko s ...
  Lilianou Bolemant, zakladateľkou OZ Phoenix, ktoré už 16 rokov chráni a presadzuje záujmy maďarských žien a detí na Slovensku v oblasti ľudských práv a hodnôt. S Lili sme sa porozprávali o jej najnovšej láske - biblioterapii, ktorú už v staroveku využívali ako liečebnú metódu na urýchlenie zotavenia sa z rôznych chorôb. V jej vydavateľstve vyšla aj užitočná knižka pre deti - Rozprávka o pandémii.

 • Dotyk je ako liek - o ženskej intimite

  Dotyk ako liek, stráženie si vlastných hraníc, radosť zo sexuality, smútok z intimity, hojenie rán, jazva po cisárskom reze, najcitlivejšia časť ženského tela, tajomstvá ženskej duše a tela. Prinášame vám unikátny rozhovor o inventúre vlastného ženstva s Vandou Struhárikovou, ktorá sa venuje citlivým ženským témam, vaginálnemu mapingu - vaginálnemu mapovaniu. Telo je ako kronika emócií. Riešenie intímnych problémov je často ako liečenie vytesnených zranení...

 • Čarovné kone a nežná sila žien. Čo majú spoločné?

  Rozhovor s Danielou Tejkalovou o jej knihe Čarovné kone. Danielka sa nehanbí hovoríť o neúspechoch a skúškach života. Jej príbeh je známy tým, že odišla z korporácie a začala podnikať. Možno ju poznáte ako koučku v sedle.

 • Od Bali až po príručku pre podnikateľov

  Rozhovor s Katkou Serinovou o jej novej knihách. Tento rok bol v živote našej ekonomickej poradkyne veľmi kreatívny. Pandémia ju zachytila v čase, ked bola na svojom obľúbenom ostrove Bali, kam chodí viackrát do roka. Minulý rok vydala niekoľko kníh. Dočítate sa v nich o dobrodružstve na Bali, ale dozviete sa aj užitočné tipy a rady pre vaše podnikanie, kedy mať sro, kedy živnosť...

 • Ako narába so svojimi talentmi Evka Kopecká

  Rozhovor o talentoch Evky s expertkou na talenty - Katkou Medvecovou. Eva je hispanistka a rozhlasová publicistka. Venuje sa najmä kultúrnym prienikom medzi Slovenskom a španielsky hovoriacim svetom. Baví ju rozprávať sa s ľuďmi, dávať im zvedavé otázky, počúvať ich príbehy a spracovať ich do zaujímavej podoby. S rozhovormi začala kedysi pre E-zeny.

 • Čítanie pre mlsné jazýčky s Alenkou Srogoňovou

  Nikdy by som si nepomyslela, že kniha sa dá zjesť. A veru ako! Na jedno krátke posedenie - len sa tak zapráši. Obzvlášť ak je o niečom takom chutnom, ako je čokoláda. Prečítajte si rozhovor s Alenkou Srogoňovou o tom, ako vznikla jej prvá detská knižka.

 • Rozhovor o talentoch, podnikaní, časovej a finančnej slobode s Tamarou Osaďanovou

  Ako vie pomôcť poznanie svojich top 5 talentov metódou Gallup Cliffton Strenghts v podnikaní, rozhodovaní a osobnom rozvoji? Ako smerovať k finančnej a časovej slobode? Vypočujte si inšpiratívny a otvorený rozhovor Katky Medvecovej Plichtovej s Tami Osaďanovou.

 • Ako funguje mozog alebo viac o koučingu

  Rozhovor s koučkou, ktorá sa venuje neurokoučingu pre E-ženy pripravili Gabi Revická a Tamara Osaďanová. Pýtali sme sa Zuzany Lauermanovej, ako ona vníma možnosti vedomých návykov alebo ich prepisovanie, ktoré sme schopní vďaka efektívnym technikám, akým je koučing, dosiahnuť.

 • O cirkulárnej ekonomike s Petrou Cséfalvayovou

  Rozhovor o ekonomike podporujúcej udržateľnosť s Petrou, spoluzakladateľkou OZ INCIEN, ktorého zámerom je implementácia cirkulárnej ekonomiky do nášho hospodárstva. Viete, čo to je? Vypočujte si rozhovor a zistíte, ako môžte princípy použiť doma aj v práci aj vy už dnes.

 • Mirka Gubalová - Úsmev ako dar

  Úsmev ako dar pomáha ohrozeným skupinám ľudí v banskobystrickom kraji už 20 rokov. Ide o pomoc ľuďom, ktorí dlhodobo čelia chudobe aj sociálnemu vylúčeniu. O tom, aké dopady to má v ich reálnom živote, ale aj o spôsoboch ako im pomôcť, hovorí v rámci rozhovoru s Gabrielou Revickou z OZ E-ženy, predsedníčka pobočky, Mirka Gubalová.

 • Rozhovor s Júliou Lorencovič o výletných lodiach

  Rozhovor s námornou dostojničkou a navigátorkou výletnej lode Júliou Lorencovič o výletných lodiach, o Julkinej plavbe životom a o tom, ako svoju vysnívanú prácu skĺbila s rodinným životom.

 • Kristína Síhelská - liečivé divadlo

  Ako lieči divadlo alebo ako funguje liečivé divadlo? V rozhovore s Kristínkou v Audio-rádio Vílovo sa dozviete potenciál liečivého divadla, ktoré vám počas pandémie s Kristínkou prinášame.

 • Korporácia alebo podnikanie...pre čo som sa rozhodla?

  Jedného dňa som sa zobudila a vedela som, že som ako strom zasadený v nesprávnej pôde. Mala som super prácu, dobre platenú a stále som nechápala, prečo sa v nej cítim, ako na návšteve a nie doma.

 • Eva Melicharková v duchu opravuje, čo číta

  Eva Melicharková je umelecká prekladateľka. Aké zaujímavosti sa odohrávajú v tejto brandži a čo ju k prekladaniu priviedlo si prečítate v tomto článku.

 • Ľudia hľadajú nestranné ucho, ochotné počúvať.

  Jednou z talentovaných E-žien je aj Ivetka Bušovská, ktorá sprevádza ľudí na ich ceste a pomáha im rásť, no zároveň popri práci na sebe pripomína aj dôležitosť hýčkania sa.

 • Sny som si plnila postupne, vôbec som sa im nebránila

  Rozhovor s Máriou Černickou pre E-ženy, ktorý pripravila Eva Kopecká. 

 • Pomalá móda štartuje raketovo rýchlo

  Jedna z mála žien, ktorá žije tak, ako cíti. Poctivo, pravdivo. Jej svetonázor prenáša aj do svojej tvorby a nie je to len póza, ako býva často na Slovensku zvykom. Ambasádorka Fashion Revolution na Slovensku, módna návrhárka Martina Mareková Kuipers v rozhovore Adely Jasenovcovej.

 • Vlnové pohyby – rozhovor s Andreou Bajnokovou

  Vlnové pohyby – ženské a mužské gestá s radosťou. Ak ste sa s VLNOU stretli, máte šancu rozpoznať ľudí, ktorí sa vlnia, vidieť to v ich pohybe.

 • Dajte informácii príchuť a lepšie si ju zapamätáte

  Náhoda alebo osud ju zaviali do Prahy, kde ju  kamarátka prihlásila na kurz trénovania pamäte. Svoje pochybnosti, načo takýto kurz vôbec potrebuje, veď trénovať pamäť by mali len starší ľudia, hodila za hlavu. Kurz ju nadchol, predĺžila si ho a získala certifikát - Zuzka Hanzelová.

 • Najväčšou prekážkou sme my

  „Prajem si, aby sa ženy po dočítaní mojej knihy postavili, obliekli a vyšli do ulíc, Jedna by mala pod pazuchou notebook a bola by na ceste do najbližšej kaviarne. Druhá na nohách tenisky so snahou odbehnúť svoj prvý kilometer a ďalšia by sa konečne odvážila sama šoférovať. Veď o nič nejde, iba o jedno jediné rozhodnutie.

 • Dvom je lepšie ako jednému

  ,,E-ženy ma svojím spôsobom sprevádzali od začiatku môjho podnikania. Bola to prvá inštitúcia, na ktorú som sa obrátila s otázkami, ktoré sa týkali začiatkov podnikania a dostala som odpovede," hovorí Tami.

 • Katka Serinová: Ekonómka s vášňou pre cestovanie

  Poistenie, úvery, účtovníctvo ale aj cestovanie sú poslaním Katky Serinovej. Prišla medzi nás len nedávno, ale ako sama tvrdí je úplne „E-ženy pozitívna". Dlho hľadala skupinu, na ktorú sa môže obrátiť a spoľahnúť. Je to žena plná energie. Veď posúďte sami.

 • Boh si ma takto skrotil

  Rozhovor s nevidiacou Miškou Hanekovou, v ktorom si prečítate o tom, ako sa dá prekonať čokoľvek, čo sa vám v živote postaví do cesty.

 • Prosperitu môžeme podporiť aj pomocou symbolov

  Keď ju niečo trápilo, hľadala riešenia. Našla ich vďaka princípom feng shui a teraz nimi pomáha aj svojim klientom. Rozhovor s Adelou Píšovou o prosperite, ženskom podnikaní a o tvorbe nového loga.

 • Surová kráľovná a jej zdravé podnikanie

  Rozhovor so Zuzanou Frešo, ktorá vedie vlastnú školu varenia, má populárnu značku Befresh a dezerty vytvára na objednávku.

 • Poslanie virtuálnej asistentky, umenie delegovať a prečo do toho ísť

  „Umenie delegovať považujem za jedno z najdôležitejších umení v podnikaní," hovorí Gabriela Revická, zakladateľka OZ E-ženy, autorka projektu pre kreatívne podnikanie.

 • Gabi Revická si bez virtuálnych asistentiek svoje podnikanie nevie predstaviť

  Pohľad podnikateľky ktorá deleguje úlohy on-line, v rozhovore Evy Kopeckej.

 • Rada si dávam ciele a posúvam sa vpred

  Naviguje obrovské výletné lode, riadi vlastnú cestovnú agentúru, učí na vysokej škole a je plná energie. Našla svoju vášeň. Júlia Lorencovič je mladá žena, ktorá si na mori vychutnáva pohľad na východ mesiaca a v živote plnenie si svojich snov.

 • Podľa Katky Mayer má byť život viac o zážitkoch ako o výsledkoch

  „Vedela som, že sa chcem vrátiť a moja hlava potrebovala nájsť dôvod."

 • Alena Hrehušová je cestovateľka telom aj dušou

  "Prišla, nadchla ma Nemeckom a pokračovala nadchýnať ďalších na Rok E-žien. Alenka, ktorá vlastní CK zameranú na Nemecko." Z rozhovoru Evy Kubaščíkovej.

 • Príbeh Valiky Petrovej, ženy ktorá s radosťou sieťuje

  Podľa Márie Závodnej, autorky rozhovoru, bolo stretnutie s Valikou také neuveriteľné, ako sama ona.

 • Zuzka Beňová medituje v pohybe

  "Pohyb je súčasťou môjho života a neviem si prestaviť, že by to bolo inak," hovorí o sebe Zuzana Beňová. Mnohí ju vnímajú ako dámu z biznisu, no máloktovie, aký významný je v jej živote tanec, akým spôsobom v nej dolaďuje vnútorný balans.

 • Monika Ščevovichová je ženou, ktorá prepísala lekárske učebnice

  Rozhovor Andrei Trávničkovej a Gabi Revickej s držiteľkou ocenenia Sociálny inovátor 2015.

Rozhovory s E-ženami

 • Daniel Boris a Gabi Revická- rozhovor o kreativite, podnikaní, spolupráci

  Prečo Daniel ešte nenapísal knihu? Pýtala sa ho Gabi Revická v rozhovore, ktorý mal byť pôvodne o tom, AKÚ VIRTUÁLNU ASISTENTKU si Daniel HĽADÁ. Ale napokon sa Rozhovor celkom zvrtol. Rozhovor s úspešným podnikateľom aj o tom, čomu sa venuje okrem svojich podnikateľských aktivít, o kreativite, o klube, ktorý založil - GoElite club.

 • Time management, špeciálne pre ženy

  Nový projekt, ktorý sme na Slovensko preniesli od úspešnej maďarskej online podnikateľky Vidi Rity. Ide o online kurz a čoskoro aj o knihu - tipy - ako si zorganizovať čas, ako sa zbaviť zlodejov času, ako a koho požiadať o pomoc, keď nevládzeme, čo z nášho života vynechať a ako si usporiadať priority tak, aby sme mali čas pre seba. Kde vlastne strácame najviac času? Pozývame vás na prekladaný rozhovor s autorkou a na krátke upútavky, aj na kurz samotný...

 • Podnikanie na materskej dovolenke - rozhovor Gabi s Bohumilou

  Ďalší zo série spontánnych rozhovorov Medzi nami E-ženami pripravila Gabi Revická tentokrát s Bohumilou Ďurišovou Vrbovskou. Kedysi spolu viedli offline kurzy pre virtuálne asistentky, Bohumila viedla aj tím pre VA v E-ženách a neskôr si vytvorila vlastnú flotilu, vďaka ktorej viedla tím VA pre Zuzanu Beňovú. V súčasnosti sa popri materskej venuje svojmu portálu nadherna a e-shopom. Vyhovuje jej podnikať z domu 4 h denne, prioritne venuje čas svojej mladej rodine.

 • Vidi Rita - rozhovor s maďarskou ikonou online marketingu

  Rozhovor s Vidi Rita – maďarskou online guru, ktorá za posledné roky priniesla do prostredia našej susednej krajiny myšlienky, návody a metódy, ktoré ovplyvnili život mnohým ženám.

 • Sandra Epstein a Gabi Revická - dharma + komunitné bývanie

  Vďaka Veronike Šablovej, slovenskej zástupkyne pre značku Araretama, sa podaril ďalší rozhovor so Sandrou Epstein. Gabi Revická ju zvykne počas jej návštev na Slovensku prizvať medzi nás. Tento online rozhovor venovali aktuálnym odkazom z atlantického dažďového pralesa, pri ktorom Sandra Epstein býva. Kľúčová avizovaná téma rozhovoru bola KOMUNITA. Pred 45 rokmi vytvorila Sandra spolu so svojou dobrou priateľkou Suzane komunitné bývanie, ktoré funguje doteraz.

 • Podnikateľský príbeh fotografky Lindy

  Linda Kisková Bohušová je dnes žiadaná komerčná fotografka. Kedysi pôsobila v administratíve a pred vyše 10-timi rokmi sme ju predstavovali ako našu prvú virtuálnu asistentku. S radosťou spomíname na unikátnu spoluprácu a absolútnu spoľahlivosť, ale aj na to, ako sa jedného dňa sa rozhodla, že bude nasledovať svoj sen a vráti sa k fotografii. V rozhovore s Gabi Revickou sa dozviete, ako začínala a ako sa jej darí dnes a ako udržiava kontakt aj so svojim hobby.

 • Rozhovor s Maiou Martiniak o filme Neviditeľná

  Rozhovor s Maiou Martiniak o filme Neviditeľná s Gabi Revickou a Zuzkou Bajkajovou. Film, ktorý prináša reálny pohľad na aktuálny stav slovenského, českého, rakúskeho aj dánskeho pôrodníctva. Ako to vyzerá u nás a v krajine, v ktorej by si ženy nenechali iný ako dôstojný prístup. Je naozaj trauma z pôrodu zanedbateľná? Je naozaj taká náročná požiadavka žien, ktoré si pýtajú ľudský prístup v najvzácnejších životných situáciách akým je narodenie dieťaťa?

 • Ako v sebe objaviť chuť a silu žiť vďaka nevyčerpateľnému optimizmu

  ,,Dostať od života novú šancu je veľká príležitosť, ale je len na nás, ako s ňou naložíme. Žijeme uponáhľaný život, často prestávame vnímať krásu okolitého sveta a potom to príde. Osud nás zastihne nepripravených a dá nám lekciu," rozpráva Zuzana Oršulová v rozhovore s Gabi Revickou ,,Príde nám do cesty choroba a zrazu začneme spomaľovať svoje tempo a premýšľať, prečo asi sme sa museli dostať až sem. Zrazu sa naše životné hodnoty obrátia o 180 %."

 • Rozhovor o talentoch s Katarínou Medvecovou Plichtovou

  Ako pracovať s talentami a silnými stránkami, ako to majú napríklad ľudia s empatickým talentom, ako si pomôcť, aby sme si samé sebe nestáli v ceste. Ktorý z nástrojov kedy použijeme? Akú máme situáciu, čo by nám teraz z množiny našich talentov pomohlo? Ktoré naše talenty sú dominantné? Ako pracovať s talentami, keď máme partnera s rovnakými silnými stránkami?

 • Čo sa deje na planéte - rozhovor s Veronikou Šablovou

  Araretama je vzdelávaco - terapeutický systém z dielne Sandry Epstein. V E-ženách sme ju už neraz predstavili. Jej zástupkyňa pre Slovensko, Veronika Šablová odpovedala na naše otázky v súvislosti so zmenami na planéte v čase pandémie. Aký vplyv majú vibračné esencie na náš život a vzorce správania, aké sú odkazy z atlantického dažďového pralesa ? Pozývame vás na video rozhovor zo seriálu Medzi nami E-ženami, ktoré pripravuje Gabi Revická s Deniskou Vidovou.

 • Slávka Halčáková - pozvánka na živý kurz Svetlo Ženy - Svetlo Zeme

  Slávka Halčáková sa nevenuje iba herectvu, hoci ju tak mnohí poznáme. Ako ju vnímajú E-ženy a jej kamarátky?

  V tomto videu sa rozprávame o seminári Svetlo Ženy - Svetlo Zeme v Záježovej, ktorý bude 27.-30.5.2021.

 • O úspechoch a pádoch v podnikaní s Alenou Příhodovou Hrehušovou, majiteľkou Orbis AH tour

  Inšpiratívny rozhovor Gabi Revickej s jej hosťkou Alenkou Hrehušovou je o priereze Alenkinho podnikania, o úspechoch a pádoch, miľníkoch a ponaučenia, poznaniach a obohateniach podnikania, z ktorého tak veľmi cítiť srdce.

 • 17 otázok + 17 odpovedí alebo základné povinnosti podnikateľa

  Rozhovor s Katarínou Serinovou o tom, ako začať podnikať. V rozhovore vám prinesieme odpovede na otázky, ktoré si kladie snáď každá začínajúca podnikateľka či podnikateľ, a to bez ohľadu na to, či chce začať podnikať popri materskej, rodičovskej, zamestnaní alebo len tak. Zodpovieme otázky týkajúce sa daní a odvodov, náležitostí daňového priznania, aký typ účtovníctva si zvoliť, ako fakturovať, čo robiť s platbami v hotovosti a aj na čo nezabudnúť v ďalších krokoch.

 • Bibiloterapia – terapia pomocou kníh

  Na slovíčko s ...
  Lilianou Bolemant, zakladateľkou OZ Phoenix, ktoré už 16 rokov chráni a presadzuje záujmy maďarských žien a detí na Slovensku v oblasti ľudských práv a hodnôt. S Lili sme sa porozprávali o jej najnovšej láske - biblioterapii, ktorú už v staroveku využívali ako liečebnú metódu na urýchlenie zotavenia sa z rôznych chorôb. V jej vydavateľstve vyšla aj užitočná knižka pre deti - Rozprávka o pandémii.

 • Dotyk je ako liek - o ženskej intimite

  Dotyk ako liek, stráženie si vlastných hraníc, radosť zo sexuality, smútok z intimity, hojenie rán, jazva po cisárskom reze, najcitlivejšia časť ženského tela, tajomstvá ženskej duše a tela. Prinášame vám unikátny rozhovor o inventúre vlastného ženstva s Vandou Struhárikovou, ktorá sa venuje citlivým ženským témam, vaginálnemu mapingu - vaginálnemu mapovaniu. Telo je ako kronika emócií. Riešenie intímnych problémov je často ako liečenie vytesnených zranení...

 • Čarovné kone a nežná sila žien. Čo majú spoločné?

  Rozhovor s Danielou Tejkalovou o jej knihe Čarovné kone. Danielka sa nehanbí hovoríť o neúspechoch a skúškach života. Jej príbeh je známy tým, že odišla z korporácie a začala podnikať. Možno ju poznáte ako koučku v sedle.

 • Od Bali až po príručku pre podnikateľov

  Rozhovor s Katkou Serinovou o jej novej knihách. Tento rok bol v živote našej ekonomickej poradkyne veľmi kreatívny. Pandémia ju zachytila v čase, ked bola na svojom obľúbenom ostrove Bali, kam chodí viackrát do roka. Minulý rok vydala niekoľko kníh. Dočítate sa v nich o dobrodružstve na Bali, ale dozviete sa aj užitočné tipy a rady pre vaše podnikanie, kedy mať sro, kedy živnosť...

 • Ako narába so svojimi talentmi Evka Kopecká

  Rozhovor o talentoch Evky s expertkou na talenty - Katkou Medvecovou. Eva je hispanistka a rozhlasová publicistka. Venuje sa najmä kultúrnym prienikom medzi Slovenskom a španielsky hovoriacim svetom. Baví ju rozprávať sa s ľuďmi, dávať im zvedavé otázky, počúvať ich príbehy a spracovať ich do zaujímavej podoby. S rozhovormi začala kedysi pre E-zeny.

 • Čítanie pre mlsné jazýčky s Alenkou Srogoňovou

  Nikdy by som si nepomyslela, že kniha sa dá zjesť. A veru ako! Na jedno krátke posedenie - len sa tak zapráši. Obzvlášť ak je o niečom takom chutnom, ako je čokoláda. Prečítajte si rozhovor s Alenkou Srogoňovou o tom, ako vznikla jej prvá detská knižka.

 • Rozhovor o talentoch, podnikaní, časovej a finančnej slobode s Tamarou Osaďanovou

  Ako vie pomôcť poznanie svojich top 5 talentov metódou Gallup Cliffton Strenghts v podnikaní, rozhodovaní a osobnom rozvoji? Ako smerovať k finančnej a časovej slobode? Vypočujte si inšpiratívny a otvorený rozhovor Katky Medvecovej Plichtovej s Tami Osaďanovou.

 • Ako funguje mozog alebo viac o koučingu

  Rozhovor s koučkou, ktorá sa venuje neurokoučingu pre E-ženy pripravili Gabi Revická a Tamara Osaďanová. Pýtali sme sa Zuzany Lauermanovej, ako ona vníma možnosti vedomých návykov alebo ich prepisovanie, ktoré sme schopní vďaka efektívnym technikám, akým je koučing, dosiahnuť.

 • O cirkulárnej ekonomike s Petrou Cséfalvayovou

  Rozhovor o ekonomike podporujúcej udržateľnosť s Petrou, spoluzakladateľkou OZ INCIEN, ktorého zámerom je implementácia cirkulárnej ekonomiky do nášho hospodárstva. Viete, čo to je? Vypočujte si rozhovor a zistíte, ako môžte princípy použiť doma aj v práci aj vy už dnes.

 • Mirka Gubalová - Úsmev ako dar

  Úsmev ako dar pomáha ohrozeným skupinám ľudí v banskobystrickom kraji už 20 rokov. Ide o pomoc ľuďom, ktorí dlhodobo čelia chudobe aj sociálnemu vylúčeniu. O tom, aké dopady to má v ich reálnom živote, ale aj o spôsoboch ako im pomôcť, hovorí v rámci rozhovoru s Gabrielou Revickou z OZ E-ženy, predsedníčka pobočky, Mirka Gubalová.

 • Rozhovor s Júliou Lorencovič o výletných lodiach

  Rozhovor s námornou dostojničkou a navigátorkou výletnej lode Júliou Lorencovič o výletných lodiach, o Julkinej plavbe životom a o tom, ako svoju vysnívanú prácu skĺbila s rodinným životom.

 • Kristína Síhelská - liečivé divadlo

  Ako lieči divadlo alebo ako funguje liečivé divadlo? V rozhovore s Kristínkou v Audio-rádio Vílovo sa dozviete potenciál liečivého divadla, ktoré vám počas pandémie s Kristínkou prinášame.

 • Korporácia alebo podnikanie...pre čo som sa rozhodla?

  Jedného dňa som sa zobudila a vedela som, že som ako strom zasadený v nesprávnej pôde. Mala som super prácu, dobre platenú a stále som nechápala, prečo sa v nej cítim, ako na návšteve a nie doma.

 • Eva Melicharková v duchu opravuje, čo číta

  Eva Melicharková je umelecká prekladateľka. Aké zaujímavosti sa odohrávajú v tejto brandži a čo ju k prekladaniu priviedlo si prečítate v tomto článku.

 • Ľudia hľadajú nestranné ucho, ochotné počúvať.

  Jednou z talentovaných E-žien je aj Ivetka Bušovská, ktorá sprevádza ľudí na ich ceste a pomáha im rásť, no zároveň popri práci na sebe pripomína aj dôležitosť hýčkania sa.

 • Sny som si plnila postupne, vôbec som sa im nebránila

  Rozhovor s Máriou Černickou pre E-ženy, ktorý pripravila Eva Kopecká. 

 • Pomalá móda štartuje raketovo rýchlo

  Jedna z mála žien, ktorá žije tak, ako cíti. Poctivo, pravdivo. Jej svetonázor prenáša aj do svojej tvorby a nie je to len póza, ako býva často na Slovensku zvykom. Ambasádorka Fashion Revolution na Slovensku, módna návrhárka Martina Mareková Kuipers v rozhovore Adely Jasenovcovej.

 • Vlnové pohyby – rozhovor s Andreou Bajnokovou

  Vlnové pohyby – ženské a mužské gestá s radosťou. Ak ste sa s VLNOU stretli, máte šancu rozpoznať ľudí, ktorí sa vlnia, vidieť to v ich pohybe.

 • Dajte informácii príchuť a lepšie si ju zapamätáte

  Náhoda alebo osud ju zaviali do Prahy, kde ju  kamarátka prihlásila na kurz trénovania pamäte. Svoje pochybnosti, načo takýto kurz vôbec potrebuje, veď trénovať pamäť by mali len starší ľudia, hodila za hlavu. Kurz ju nadchol, predĺžila si ho a získala certifikát - Zuzka Hanzelová.

 • Najväčšou prekážkou sme my

  „Prajem si, aby sa ženy po dočítaní mojej knihy postavili, obliekli a vyšli do ulíc, Jedna by mala pod pazuchou notebook a bola by na ceste do najbližšej kaviarne. Druhá na nohách tenisky so snahou odbehnúť svoj prvý kilometer a ďalšia by sa konečne odvážila sama šoférovať. Veď o nič nejde, iba o jedno jediné rozhodnutie.

 • Dvom je lepšie ako jednému

  ,,E-ženy ma svojím spôsobom sprevádzali od začiatku môjho podnikania. Bola to prvá inštitúcia, na ktorú som sa obrátila s otázkami, ktoré sa týkali začiatkov podnikania a dostala som odpovede," hovorí Tami.

 • Katka Serinová: Ekonómka s vášňou pre cestovanie

  Poistenie, úvery, účtovníctvo ale aj cestovanie sú poslaním Katky Serinovej. Prišla medzi nás len nedávno, ale ako sama tvrdí je úplne „E-ženy pozitívna". Dlho hľadala skupinu, na ktorú sa môže obrátiť a spoľahnúť. Je to žena plná energie. Veď posúďte sami.

 • Boh si ma takto skrotil

  Rozhovor s nevidiacou Miškou Hanekovou, v ktorom si prečítate o tom, ako sa dá prekonať čokoľvek, čo sa vám v živote postaví do cesty.

 • Prosperitu môžeme podporiť aj pomocou symbolov

  Keď ju niečo trápilo, hľadala riešenia. Našla ich vďaka princípom feng shui a teraz nimi pomáha aj svojim klientom. Rozhovor s Adelou Píšovou o prosperite, ženskom podnikaní a o tvorbe nového loga.

 • Surová kráľovná a jej zdravé podnikanie

  Rozhovor so Zuzanou Frešo, ktorá vedie vlastnú školu varenia, má populárnu značku Befresh a dezerty vytvára na objednávku.

 • Poslanie virtuálnej asistentky, umenie delegovať a prečo do toho ísť

  „Umenie delegovať považujem za jedno z najdôležitejších umení v podnikaní," hovorí Gabriela Revická, zakladateľka OZ E-ženy, autorka projektu pre kreatívne podnikanie.

 • Gabi Revická si bez virtuálnych asistentiek svoje podnikanie nevie predstaviť

  Pohľad podnikateľky ktorá deleguje úlohy on-line, v rozhovore Evy Kopeckej.

 • Rada si dávam ciele a posúvam sa vpred

  Naviguje obrovské výletné lode, riadi vlastnú cestovnú agentúru, učí na vysokej škole a je plná energie. Našla svoju vášeň. Júlia Lorencovič je mladá žena, ktorá si na mori vychutnáva pohľad na východ mesiaca a v živote plnenie si svojich snov.

 • Podľa Katky Mayer má byť život viac o zážitkoch ako o výsledkoch

  „Vedela som, že sa chcem vrátiť a moja hlava potrebovala nájsť dôvod."

 • Alena Hrehušová je cestovateľka telom aj dušou

  "Prišla, nadchla ma Nemeckom a pokračovala nadchýnať ďalších na Rok E-žien. Alenka, ktorá vlastní CK zameranú na Nemecko." Z rozhovoru Evy Kubaščíkovej.

 • Príbeh Valiky Petrovej, ženy ktorá s radosťou sieťuje

  Podľa Márie Závodnej, autorky rozhovoru, bolo stretnutie s Valikou také neuveriteľné, ako sama ona.

 • Zuzka Beňová medituje v pohybe

  "Pohyb je súčasťou môjho života a neviem si prestaviť, že by to bolo inak," hovorí o sebe Zuzana Beňová. Mnohí ju vnímajú ako dámu z biznisu, no máloktovie, aký významný je v jej živote tanec, akým spôsobom v nej dolaďuje vnútorný balans.

 • Monika Ščevovichová je ženou, ktorá prepísala lekárske učebnice

  Rozhovor Andrei Trávničkovej a Gabi Revickej s držiteľkou ocenenia Sociálny inovátor 2015.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info