Ďalšie články a rozhovory

Ďalšie články a rozhovory

 • Klub Virtuálne asistentky

  Ako sa vyvinul klub pre virtuálne asistentky, čo sa s ním udialo a ako funguje projekt virtuálna asistencia?

 • Zápisky (budúcej) virtuálnej asistentky z karavanu

  Ako pracuje virtuálna asistentka z karavanu? Nahliadnite do zákulisia života virtuálnej asistentky na cestách a jej bežného pracovného dňa.

 • Virtuálna asistencia ako nová pracovná pozícia

  Virtuálna asistencia je podľa šéfky Profesia.sk novým pojmom na trhu práce, táto pozícia sa rýchlo udomácňuje, pretože je vhodná ako práca z domu.

 • Optimálny deň virtuálnej asistentky

  Ako funguje virtuálna asistentka - ako vyzerá deň virtuálnej asistenky, prečo je disciplína pri online práci nevyhnutná - referencia virtuálky Veroniky Tarhovickej

 • Príhovory k aktuálnej situácii

  Čo teraz? Ako môžeme pomôcť svetu? Modlitbou, meditáciou, pokojom v sebe, psychickou podporou alebo priamym konaním? Všetky formy majú svoj zmysel, je na nás, kde vidíme svoju úlohu. Príhovor Gabi Revickej k aktuálnej situácii je výzvou k spájaniu a pochopeniu potreby vnútorného mieru. Pre lídrov, ktorí sa zapájajú do humanitárnej pomoci, ponúka svoju podporu grátis a vyzýva k tomu aj ďalšie ženy s dôrazom na potrebu, ustrážiť si vyživenie svojho vnútra.

   

 • 14 otázok o rodičovstve

  Rodičovstvo je krásne poslanie. Ale ako vychovávať svoje dieťa, ako ho pochopiť, či porozumieť mu? Výchova detí je občas náročná a žiadny presný návod na výchovu neexistuje. Miroslava Bernáthová pripravila rozhovor s Alenou Vytřísalovou, v ktorom vám prinášame odpovede na otázky, na tému rodičovstvo. Dozviete sa v ňom aj o tom, ako správne nastaviť pravidlá v domácnosti, ako reagovať na nevhodné správanie dieťaťa, či o potrebe robiť kompromisy...

 • Ako sa prebudiť z 3 nočných môr ľudstva a dovoliť si snívať?

  ,,Koho život žijeme? Kam smerujeme? Sme to naozaj my, kto tvorí a rozhoduje sa o našom živote? Prestaňme žiť príbehy a sny iných a začnime si písať svoj vlastný životný scenár," vyzýva nás Allberto Villoldo.

 • Čo sa dozviete na webinári Prečo treba používať kľúčové slová?

  Gabi Revická a Zsanett Berec vám vo video webinári Prečo by sme mali používať kľúčové slová vysvetlia, prečo používať kľúčové slová a uvedú aj niekoľko príkladov z vlastného podnikania. Ide o jednoduché návody, vďaka ktorým ušetríte peniaze za platenú reklamu a udržíte si aj dlhodobé pozície v Googli.

 • Rozhovor s autorkou knihy Omladnúť môžeme v každom veku Izabelou Hamranovou

  Rozhovor o zdravom starnutí a o tom, ako omladnúť aj vo vyššom veku pripravila s autorkou knihy Izabelou Hamranovou Zuzka Hanzelová. Dozviete sa v ňom okrem iného aj o tom, ako sa Izabela dostala do Ruska a učila sa tam „ako správne hladovať“.

 • Rozhovor o filiozofii a podnikaní s Filipom Čaranom

  „Nie vždy sú to dúhy a jednorožce,“ odpovedá v rozhovore, ktorý viedla Niki Kolesár a Gabi Revická s úspešným podnikateľom v mladom veku, s Filipom Čaranom. Je prekážka výzvou pre prekonanie alebo výzvou pre zmenu smeru zámeru? Aká je filozofia podnikania a kľúčové rozhodnutia v podnikaní? Podnikanie ako osobnostný rozvoj, osobný rast. Aký vplyv má vnútorná transformácia podnikateľa na podnikanie samotné?

 • Ako funguje virtuálna asistentka

  Ako funguje virtuálna asistentka - ako vyzerá deň virtuálnej asistenky, prečo je disciplína pri online práci nevyhnutná - referencia virtuálky Anikó Lešovej

 • Prechod z offline na online podnikanie - ako pomôžu E-ženy?

  Ako sa pohnúť z miesta? Ako teraz podnikať, keď musia byť kamenné prevádzky zatvorené? Ako prejsť z offline na online podnikanie? Ako spraviť e-shop a ako podnikať cez internet? Je vo vašom okolí podnikateľ, o ktorom si myslíte, že by sme mu vedeli pomôcť? Posledné mesiace sprevádzame mnohých podnikateľov pri zmene spôsobu podnikania. Nebojte sa online biznisu, zvládneme to spolu. Možno bude pre vás pandémia tiež príležitosťou pre nové trhy...

 • Alenka Srogoňová: Ako vzniklo moje prvé literárne dielo

  Alenka Srogoňová si splnila svoj dlhoročný sen. Vydala rozprávkovú knižku pre deti. Knižka je o sladkostiach, ale nie hocijakých. Dej rozprávky sa točí aj okolo čokolády. Pozrite:

 • O cirkulárnej ekonomike s Petrou Cséfalvayovou

  Rozhovor o udržateľnej ekonomike podporujúcej životné prostredie v rámci podpory unikátnej konferencie Slovakia Going Zero Waste, ktorú srdečne podporujeme. Petra je spoluzakladateľka OZtka, ktorého zámerom je implementácia a podpora myšlienok hospodárskej ekonomiky,

 • O flamencu s Libuškou Bachratou

  V tanečných kruhoch pozná Libušku Bachratú hádam každý, najmä ako profíčku vo flamencu a v cigánskych tancoch. Každý, kto zažil Libuškine fenomenálne vystúpenie má zimomriavky pri spomienke naň. Vypočujte si rozhovor o jej príbehu v audio-rádio Vílovo.

 • Rozhovor o tantre so Stellou Krenčejovou

  Prinášame vám audio rozhovor s tantrickou učiteľkou Stellou Adi Lallou Krenčejovou, ktorá sa venuje vedomej sexualite, vaginálnemu mapingu a rôznym intímnym témam s mužmi aj ženami v rámci tantry. Vypočujte si ďalší zo série rozhovorov z Audio-rádio Vílovo.

 • Rozhovor o hormonálnej joge s Mirkou Mahima Bartošovou

  Počuli ste už o hormonálnej joge a jej benefitoch? Prinášame vám rozhovor z Audio-rádio Vílovou s Mirkou Mahima Bartošovou, ktorá počas korony uviazla na Srí Lanke. Vypočujte si rozhovor a zistite, čo ponúka hormonálna joga okrem benefitu pre fyzické telo.

 • Ako fungujú cestovné kancelárie - aktuálne

  Rozhovor z Audiorádio-Vílovo s Evou Šandalovou z CK Ma3oška, ktorá sa špecializuje na dovolenky v Rusku a s Alenou Hrehušovou z CK ORBIS AH, ktorá sa špecializuje najmä na Nemecko. Stav cestovného ruchu z pohľadu majiteliek cestovných kancelárií, členiek profesného združenia SACK.

 • MNEMO nie je NEMO

  Ani nie tak Nemo ako jeho kamoška Dori. Stotožňujete sa aj vy s problémom zapämatania si často veľmi dôlezitých vecí? Neviete čo kam odložíte? Zabudli ste doma zoznam do obchodu? Neviete si spomenúť na sviatky? Zuzka Hanzelová v článku vysvetlí, čo je to Mnemotechnika a v čom všetkom môže pomôcť. 

 • Diastáza - ako sa s ňou popasovať? PODCAST

  Vypočujte si podcast s Monikou Šrenkelovou, špecialistkou na popôrodnú diastázu. Táto téma sa týka nejednej mamičky, ktorá sa učí žiť s novým aspektom svojho tela. Tento aspekt je vnímaný a pociťovaný ako deficit, ktorého odmenou je však voňavé bábätko. No ak ste sa už rozhodli s diastázou popracovať, tento rozhovor bude pre vás určite užitočný!

 • Keď SA miluješ, nie je čo riešiť...

  Aké to je, milovať sa? Nemám na mysli teraz fyzický kontakt, ale cit k sebe. Keď sa nás niekto opýta, aké máme pocity, keď milujeme niekoho druhého, snažíme sa to vyjadriť rôznymi slovami a činmi. Niekedy je ťažké opísať, o čom je láska a navyše, každý to môže mať úplne inak. Niekedy stačí počuť krásne vyznanie, prijímať či poskytovať láskavé pohladenie a objatie, šálku čaju a zahriatie nôh pod dekou, niekedy úplne stačí len pohľad do očí a vy viete, ako na tom ste.

 • Vo svojom podnikaní je unikát, úlohu v tom zohrala aj nepríjemná nehoda

  Citát: „Ak sa niečo urobiť dá, urobte to hneď. Ak to nevyjde, hľadajte ďalšiu možnosť."

  PETER ŠTAFFEN (34) je rodený Bratislavčan. Má dve vysoké školy, plnú hlavu nápadov, vlastnú firmu, chránenú dielňu a v podnikaní vo svojom odbore je to Slovenský unikát. Po pol hodine s ním máte pocit, že nič nie je nemožné.

 • Ako si plánovať čas, keď ste sám sebe šéfom

  Dnes je z neho populárny YouTube expert, spolupracuje s rôznymi firmami, pracuje napríklad aj na projekte Spievankovo a možno poznáte jeho YouTube kanál. Prešiel si rôznymi formami fungovania v spoločnosti. Najprv ako zamestnanec v štátnom podniku, potom ako zamestnanec v súkromnom sektore, neskôr ako živnostník a v súčasnosti ako právnická osoba.

 • Dvom je lepšie ako jednému

  Rozhovor s Tamarou Osaďanovou, ambasádorkou E-žien pre spoluprácu a networking.

  ,,E-ženy ma svojím spôsobom sprevádzali od začiatku môjho podnikania. Bola to prvá inštitúcia, na ktorú som sa obrátila s otázkami, ktoré sa týkali začiatkov podnikania a dostala som odpovede," hovorí Tami.

 • Biznis networking našich členiek

  Naša sila spočíva v rozmanitosti. Harmóniu medzi nami vytvára to, čo nás spája.

  Hlavným zámerom E-žien je podpora a vzájomná spolupráca, preto nás veľmi teší každé prepojenie, ktoré naše členky medzi sebou vytvoria. A nie je ich málo. Pozrite si príklady, ako to vyzerá, keď sa ženy spájajú a nesúťažia, keď sa vedia vzájomne podporiť vo svojom podnikaní.

 • Ako podporiť kreativitu a vyhnúť sa vyhoreniu

  Kreatívne duše to majú v dnešnej dobe veľmi ťažké. Kladie sa na nich až príliš veľká zodpovednosť a očakávajú sa maximálne výsledky za minimálne náklady. Slovenská realita mnohých kreatívcov, ktorí na počkanie chrlia jeden dobrý nápad za druhým, dostanú len strohé poďakovanie, časom prípadne nechcený darček s názvom "vyhorení".

 • Cesta do duše vedie aj cez ticho

  "Viem byť ticho dlho, bezbolestne, sama aj v spoločnosti druhých ľudí. Vďaka introvertnej povahe mi to ide akosi ľahšie a nič ma to nestojí. Do konverzácie sa opäť zapojím, keď to uznám za vhodné. Čo však znamená byť v tichu organizovane som vôbec netušila." Ak ani vy, prečítajte si článok o poznaní od Evky Kopeckej.

 • Len tak sa tešiť, meditovať prácou, byť

  Občas si uvedomíme, že nám niečo chýba, a tak pre ten pocit pohody a oddychu ideme na rôzne wellness, meditačné alebo iné jogové pobyty. Napadlo mi, že by stačilo menej. Prísť do hôr, na vidiek, kde je tráva zelenšia, vzduch čistejší, ešte aj domáci ľudia sú iní, čas tu plynie inak. Prečo? Zamyslenie Zuzky Hanzelovej

 • Som na seba náročná alebo sa len nevzdávam

  Teraz po rokoch sa mi splnil sen a stala som sa členkou. Plánujem pripraviť gastronomické zážitky, podporiť začínajúcich podnikateľov, E- ženy a spolupracovať s nimi. Chcem vykonávať prácu, aby boli klienti so mnou spokojní. Článok Alenky Srogoňovej

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Prihlásenie