Mnemona - úvod


Ako zvýšiť potenciál svojej pamäte? Ako si zapamätať informácie, vedieť sa v nich orientovať, spracovať a uložiť ich tak, aby sme sa k nim vedeli vrátiť, keď ich budeme potrebovať? Ako si pamätať, ako prijímať nové informácie a ako sa učiť a vzdelávať? To je dnes potreba mnohých z nás, ale aj výzva v dnešnom svete plnom obrovského množstva informácií, ktoré nás obklopujú zo všetkých strán.

 

mnemotechniky

Sú niečo ako kompenzácia nedokonalej pamäte. Mnemotechniky, teda pamäťové techniky sú známe už z čias antiky a dnes ich znova objavujeme. Spoznávame ich jednoduchosť a hravosť, ktoré nám pomáhajú pri ľahšom zapamätaní a pri práci s informáciami. Je však potrebné najprv pochopiť, ako vlastne pamäťové techniky fungujú, na akých základoch a princípoch pracujú. Až potom sa môžeme pustiť do práce s nimi a využívať ich obrovský potenciál. Pamäťové techniky majú aj svoje pravidlá a sú návodom k tomu, ako si vytvárať svoje vlastné pamäťové skratky.

Každý sa učí, a ukladá si informácie. Pre jednoduchšie, ľahšie a rýchlejšie zapamätanie využívame vizualizáciu, keď si informáciu predstavujeme v obrazoch. Zapájame fantáziu, všetky zmysly, pohyby, asociácie, humor, predstavivosť, symboly, farby, poradia, rôzne predstavy a tiež preháňanie akéhokoľvek druhu .

Využitie pamäťových techník je veľké. Je to návod, ako si môžeme zapamätať jednoduchý nákupný zoznam, ale aj zoznam s napríklad 150-timi položkami, ako si zapamätať obsah knihy alebo prednášky a vedieť ho aj prezentovať z pamäti. Alebo návod na to, ako sa naučiť nové cudzie slová, ktoré nám znejú veľmi exoticky, prípadne nepochopiteľne. Pamäťové techniky nám však pomáhajú aj spracovať, upraviť a sprehľadniť informácie v písomnej forme.

Avšak ani znalosť pamäťových techník nám nepomôže k lepšej pamäti, pokiaľ nemáme správne nastavenie mysle a nepoznáme svoje ciele.

Ponúkame:

Prednášky, semináre, workshopy o pamäti a jej zlepšení používaním mnemotechník pre firmy, skupiny a jednotlivcov.
Pre koho?
Pre všetkých tých, ktorí chcú študovať a pracovať sústredenejšie, efektívnejšie a aj ľahšie. Ale aj pre tých, ktorí ešte nepoznajú jednoduché metódy na zlepšenie pamäte, radi by si ich osvojili a začali využívať. A aj pre tých, čo sa chcú ľahšie učiť a ďalej vzdelávať zábavnou formou. Alebo aj pre tých, ktorým sa to len zdá byť zaujímavé. Pre každého, kto chce spraviť niečo pre seba v rámci osobného rozvoja.
Súčasťou vzdelávacích programov je práca s pamäťovými technikami a rôzne praktické cvičenia na zlepšenie pamäti , sústredenia, pozornosti, vizualizácie a rozvoja fantázie.

Cena konzultácie je na základe dohody. Pre viac info o obsahu workshopu TU.

 

Zuzana Hanzelová

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie