Katarína Málková

Už od útleho detstva som bola vášnivou čitateľkou kníh rôzneho žánru a asi aj vďaka tejto záľube som mala veľmi blízky vzťah aj k našej spisovnej slovenčine – krásnemu ľubozvučnému jazyku, ktorému sa žiadny iný len tak nevyrovná!

Veľmi blízka mi teda bola aj správna gramatika a štylistika, vždy ma zarážali a iritovali nedostatky v tejto oblasti, ak šlo o verejné texty v periodikách, celkovo médiách, ale aj vo firemných písomnostiach akéhokoľvek charakteru. Žiaľ, situácia sa ani v dnešnej dobe nezlepšila, práve naopak! A tak som sa – na podnet mojej priateľky, rozhodla robiť jazykové korektúry textov v slovenskom a aj v českom jazyku ako moju prácu a koníček zároveň.

Tak, ako píšem na svojej stránke www.corectus.sk, je slovenský jazyk v dnešných časoch poznačený vplyvom iných jazykov a modernej doby. A práve dnešná doba kladie na Slovákov vysoké nároky v znalosti cudzích jazykov, čo však zanecháva negatívnu stopu na našom materinskom jazyku.

Našťastie, mnohé firmy i jednotlivci si začínajú uvedomovať dôležitosť gramaticky a štylisticky správneho písomného prejavu, najmä na svojich webových stránkach, veď webstránka je v ére internetu prvou oficiálnou vizitkou každého podnikateľa. Ako prvá, a zatiaľ jediná na Slovensku, som zaviedla službu pod názvom „Jazykový audit webstránok“, vďaka ktorej som upravila firemné stránky niekoľkým spoločnostiam a záujem o túto službu rastie!

Som plne k dispozícii každému, kto má záujem prezentovať sa na vysokej úrovni nielen v hovorenom, ale predovšetkým v písomnom prejave. A to sa týka úplne každého písaného textu. Skúseností mám viac, ako dosť – niekoľko referencií je možné nájsť aj na mojej stránke www.corectus.sk.

Teším sa na spoluprácu – rada poradím a pomôžem!

Katarína Málková

 

Moje odpovede v poradni:

Kedy sa dáva čiarka pred...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie