Novinky na sociálnej sieti Facebook

Najpopulárnejšia sociálna sieť Facebook, nám prináša opäť novinky. Jednou z nich je odstránenie tlačidla „LIKE" (páči sa mi to). Fanúšikovia budú mať len jednu možnosť, ako prejaviť svoj záujem o obsah z vybranej stránky a tou je, stánku len sledovať! Správcovia stránok, tým budú mať lepší prehľad o svojich fanúšikoch.


Keďže má väčšina stránok množstvo označení LIKE, ale samotný obsah neodoberajú všetci, ktorí stránku lajkli, popularita facebookových stránok je skreslená. Tvorcovia zjednodušili dizajn a rozloženie prostredia stránok. Každá bude mať svoj News Feed – miesto, kde sa zobrazia všetky novinky. Prehľadnejšie bude aj zobrazovanie súvisiacich komentárov. Pribudne aj nová funkcia otázky a odpovede. Fanúšikovia sa môžu jednoducho pýtať, čo ich zaujíma. Pomocou otázok a odpovedí, môžu mať správcovia stránok bližší kontakt s fanúšikmi. Facebook sa tiež zameral na kvalitnejšiu detekciu spamov a nenávistných odkazov, ktoré považuje za škodlivé. Facebook pripravuje aj ďalšiu zmenu - ako odporúčať (vyhľadávať) ostatné skupiny alebo - ako obmedziť osoby, ktoré opakovane porušujú pravidlá platformy.


Facebook a pravidlá pre skupiny


V momente, keď začne skupina porušovať pravidlá, Facebook ju bude zobrazovať vo vyhľadávačoch čo najnižšie, kde je menej pravdepodobné, že ju iní užívatelia uvidia. Facebook začne svojich používateľov upozorňovať, že sa chystajú pripojiť do skupiny, ktorá porušuje zásady komunity. Týmto skupinám taktiež Facebook obmedzí zasielanie pozvánok v podobe upozornení. Spomínané zmeny bude Facebook zaraďovať postupne počas najbližších mesiacov v roku 2021

 

Spracovala Mgr. Zuzana Oršulová

VirtualkaOrsulova.ezeny.sk


zdroje:
https://www.techbyte.sk/2021/01/facebook-zmenu-zmizne-ikonicka-funkcia/
https://www.interez.sk/facebook-chysta-dalsie-zmeny-zo-socialnej-siete-odstrani-svoju-najznamejsiu-funkciu/

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie