Splnová medicína meditácie

Meditácia vedená Slávkou Halčákovou

Meditácia vedená Slávkou Halčákovou

12.11.2019 o 19:45 h v Centre Radosť


Nie som učiteľka meditácie, ani odborníčka, ale meditujem. Meditácia mi pomáha vyrovnávať sa s rôznymi životnými situáciami. Je to moja medicína, ku ktorej ma priviedol život a rada sa s vami o ňu podelím.

Meditácia mi pomohla aj v obdobiach kedy som mala veľký strach ako ustojím sled rôznych okolností v súvislosti s našim dieťaťom. Bolo to ťažké obdobie kedy som sa potrebovala v momente niekoľkých sekúnd naučiť precvaknúť zo stavu stresu a strachu do stavu pokoja. Deti dokážu byť rýchlym a jasným impulzom, ako sa nezrútiť a vydolovať v sebe silu a rozhodnutie robiť veci inak. A tak som to za pomoci meditácie dala. Trvalo mi to, ale dala som to. To obdobie je našťastie za nami, bola to ale lekcia bdelej meditácie.

Pred rokmi v mori som sa obšuchla o morského ježka a jeho asi 30 „ihličiek“ zostalo v mojom kolene, znovu mi pomohla meditácia. Na to koleno som ledva stúpala niekoľko dní a bolelo tak, ako po operácii. Mohla som ležať naštvaná a zúfalá s bolesťou, že mám znovu pokazenú dovolenku - mala som na mále, priznávam. Ale pomohla mi zas meditácia. Funguje mi aj na fyzické bolesti, aj na také neznesiteľné - o ktorých som ani netušila, že na Zemi vôbec existujú. Môj prah bolesti posunutý, znesiem toho dosť, ale naposledy to bolo silnejšie. Môj najláskavejší liek od bolesti a spôsob ako tie chvíle prežiť, bola meditácia - vstúpiť do tej bolesti, nechať sa ňou prestúpiť a byť tam úplne. Dýchať a byť tam a následne z toho vystúpiť.

Nech som v akejkoľvek situácii, meditácia je môj malý očistný rituál, psychohygiena. Pomáha, aby som to ustála, aby som vošla do stredu „tej búrky“ a do svojho stredu a našla v danej situácii prijatie, požehnanie, životnú lekciu, očistu, a svoju medicínu. Preto je pre mňa liečivá. Niekedy len dýcham, inokedy spievam, niekedy Óhmujem, inokedy vedie niekto mňa, niekedy idem podľa nejakého návodu, a často sa nechám viesť tým čo mi príde... Vnímam to tak ako sa vyjadril o meditácii Ž. Švický: „Skutočné rozjímanie/ meditácia je posvätné. Je to spojenie so svojim prameňom, silou, z ktorej sme vzišli a ktorá nás istí.“

12.11. je SPLN. Spln je oslavou Mesiaca, Slnka a Zeme. Pri splne stojí Mesiac priamo oproti Slnku. Z jednej strany Zeme je Slnko, z druhej strany Zeme je Mesiac a Zem je medzi nimi. Splnové mesačné sily majú veľkú silu.

Mesiac nemá vlastné svetlo, len odráža svetlo Slnka, pôsobí ako zrkadlo. Slnko presvetľuje Mesiac. Ten svieti na naše emócie, hlavne na tie zastrčené a vynáša ich na povrch, nastavuje nám zrkadlo. My máme šancu si ich pozrieť, pomenovať, prijať a prípadne uvoľniť. Splnové nálady môžu v nás a okolo nás trieskať. Tým, že je Mesačná sila v opozícii so Slnečnou, môžu tieto energie pôsobiť protichodne, konfliktne, ale ak si ich zvedomíme môžeme zladiť našu vôľu (Slnko) s emóciami v nás a okolo nás (Mesiac).

Sila mesiaca v splne nás môže poriadne zomlieť, alebo môžeme mesiac využiť aj tak ako ho uctievali naši predkovia a ako ho využívajú aj rastliny . Preto sa hovorí. že rastliny zbierané v období splnu majú v sebe viac vody a špeciálnu silu a viac účinných látok. Aj my sa môžeme “vyživiť” touto splnovou energiou: rituálom, tancom, oslavou, meditáciou.

Meditovať môže každý, nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, ani predchádzajúce znalosti, schopnosti, či skúsenosti. Možností je veľa, ja ponúkam tú moju intuitívnu, vedenú MEDICÍNU MEDITÁCIE. Každá meditácia je preto iná.

Vedená Meditácia je forma vizualizácie. Vizualizácia využíva našu predstavivosť, je to veľmi príjemný spôsob meditácie. Niekedy je jednoduchšie nechať sa viesť niečím hlasom, tak ako by sme počúvali nejakú rozprávku a predstavovali si to všetko vo svojej mysli.

Naladím sa na skupinu a na momentálne energie, takže nevadí ak ste ešte nikdy nemeditovali a je v poriadku ak už skúsenosti s meditáciou máte. Na začiatku si povieme základné veci a zladíme sa. Nemusíte sa nikde prihlasovať, príďte.

Preto vás pozývam na Vedenú Splnovú MEDICÍNU MEDITÁCIE. Budem vás sprevádzať: mojím hlasom, intuíciou, empatiou a mojou Medicínou. Príďte sa uvoľniť, zrelaxovať a nájsť si v Meditácii tú svoju očistnú Medicínu. Je to rituál, ktorý venujete sebe a môžete si z neho odniesť to čo sa vám v živote zíde.

MEDICÍNA MEDITÁCIE - vedená meditácia Slávkou Halčákovou - viac info TU

KEDY: 12.11. 2019 v utorok od 19:45 hod. do cca 20:45 hod.

KDE: CENTRUM RADOSŤ, Lycejná 4, Bratislava http://www.centrumradost.sk/kontakt/

PRÍCHOD: najneskôr 19:30, zvoňte na zvonček Centrum Radosť (bránu zatvárame 19:45)

ČO SI PRINIESŤ SO SEBOU: pohodlné oblečenie, deku (nie je nutné)

Cena: 10 EUR (platí sa na mieste)

Cena pre členky OZ E-ženy: 7 EUR


Meditačná miestnosť má svoju kapacitu, preto vás prosím aby ste dodržali čas príchodu. Kto príde na čas, tomu sa ujde dobré miesto. Teším sa na vás.

Krásne dni SLÁVKA HALČÁKOVÁ

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info