Pamäť tela - networkingové stretnutie E-žien

Niekedy stačí nestáť v ceste tomu, čo JE

Niekedy stačí nestáť v ceste tomu, čo JE

Mnohí z vás, s ktorými sa stretávame, vnímajú prácu na sebe, svojich vzťahoch a prístupe k životu ako súčasť sebapoznávania a rastu, nielen osobného, ale aj podnikateľského. To, ako vnímame druhých, seba, život, prácu, ako nazeráme na svet a s čím všetkým sa stretávame, či dokonca bojujeme, na to všetko má vplyv rané obdobie nášho života. Pretože naše telo si pamätá viac, ako vedomá myseľ. Často so situáciami či ľuďmi bojujeme, namiesto toho, aby sme sa naučili prijať, že niekedy to jednoducho tak JE a netreba tomu stáť v ceste.

O tom, ako sa to dá osvojiť, ale aj o mnohých iných témach, sa budeme rozprávať na najbližšom stretnutí E-žien, na ktoré vás srdečne pozývame. V E-ženách máme rady otvorené zdieľanie o témach, ktoré sa často v podnikateľských kruhoch vynechávajú. Práve to z nás vytvára združenie, ktoré nie je len o podnikaní, ale aj o empatii, emóciách a ženskej energii. Pretože tieto aspekty nás dotvárajú a my tak dokážeme podnikať aj žiť srdcom, žensky.  

O ktorých témach a s kým budeme besedovať?

Naše pozvanie prijala naša členka Zuzka Bajkaiová, s ktorou sa počas besedy (s Gabi Revickou a Tamarou Osaďanovou) pozrieme na témy ako limbický otlačok, popôrodné traumy, liečenie vnútorného dieťaťa, či partnerské vzťahy v kríze. Dotkneme sa aj citlivej témy žien, ktoré o svoje bábätká v brušku prišli, prípadne tehotenstvo či pôrod ani nemohli spoznať a zažiť.

Budeme sa s ňou rozprávať o úcte k životu, o tom, akú hlbokú stopu v nás zanechá obdobie počatia, prenatálneho vývinu, pôrodu a raného detstva. Zážitky z týchto období sa totiž zapíšu hlboko do nášho tela a neskôr sa prejavia v našich životoch, v našom vnímaní seba, druhých bytostí, sveta. Dotkneme sa aj bolesti, ktorá môže byť za nimi skrytá, ale aj nádeje, liečenia a lásky.

Zuzka BajkaiováKto je Zuzka Bajkaiová?

Magistra sociálnej práce so zameraním na psychoterapiu s resocializáciou, dula, terapeutka, sprevádza ženy v období tehotenstva, pri pôrodoch a v šestonedelí (aj našu spolu-koordinátorku Tami Osaďanovú). Podporuje rodičov v čase, keď štartujú svoje rodičovské roly, sprevádza jednotlivcov a rodiny v krízach.  Venuje sa dlhodobému  dopadu pôrodu a zážitkov z raného detstva na život človeka, témam limbického odtlačku,  rehabilitácii pôrodných zážitkov / rebirthing, ženám s pôrodnou traumou, témam liečenia vnútorného dieťaťa a vedomého rodičovstva. Lektoruje, občas prednáša a píše.

Čo je limbický otlačok a ako súvisí s pamäťou nášho tela?

Ako hovorí Zuzka: „Zážitky z počatia, vývinu v maternici , pôrodu a raného detstva sa v podobe pamäťovej stopy ukladajú do systému  človeka. Limbický odtlačok je pamäťová stopa v našom tele, z čias počatia, prenatálneho vývinu, pôrodu a detstva. Zážitky z týchto citlivých období nášho života sú určujúce pre kvalitu života človeka, pre to ako sa vzťahujeme k sebe, k iným bytostiam, k svetu.

Láska v ranom veku rozhoduje o tom ako veľmi  budeme milovať život. Odtlačok zážitku hlbokej hrôzy z opustenia matkou bezprostredne po pôrode, nemožnosť prejaviť emócie v detskom veku môžu v priebehu života presakovať na povrch mnohými spôsobmi: v podobe psychosomatických ochorení, ale aj v podobe fóbií, extrémne rýchleho spôsobu reči, hyperaktivitou, úzkosťou, panickými záchvatmi, pocitmi bezmocnosti, stratou zmyslu.

Cesta k zmene vedie cez  integráciu minulosti, cez uvedomenie, že pocity krivdy, sebaľútosti, neprávostí, hnev, smútok - je energia uväznená v nás, ktorá sa chce hýbať. Je o ochote stretnúť sa s bolesťou v nás,  premeniť ju na poznanie a skúsenosti. O odpustení, zmierení, uvoľnení a rozpoznaní darov, ktoré sú za bolesťou skryté. O návrate k vnútornému mieru, láske a radosti.

Pamäť telaMáme možnosť voľby, môžeme si do života pozvať, čo vieme, že sme nedostali. Začať môžeme tým, že si budeme uvedomovať aktuálne pocity a ich prejavy v tele. Aj životné krízy sú príležitosťou na spojenie sa s ranou bolesťou. Nemôžeme ju vymazať , môžeme ju prijať a môžeme z nej vyrásť.“

Veľmi sa na tieto témy a na vás tešíme spolu so Zuzkou.

Kedy a kde?

V utorok 24. 09. 2019 od 17:30 – do 19:30 hod. v Monsters café v Bratislave.

Cena?

5 Eur pre členky OZ E-ženy - O ďalších výhodách členstva sa dočítate na tomto linku

8 Eur pre nečlenky OZ E-ženy

 

Po oficiálnej časti besedy, do ktorej veríme, že sa zapojíte so svojimi otázkami, bude priestor aj na neformálny networking.

Budete tak mať možnosť bližšie sa spoznať so Zuzkou, aj našimi E-ženami.

Pre potvrdenie účasti sa nezabudnite prihlásiť včas.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie