Talent - Futuristic

Som nadšená, že sa občianske združenie E-ženy drží svojho hesla: Prosperujte vďaka svojmu talentu tým, že podporuje myšlienku naozaj spoznať výnimočné talenty svojich členiek.

Najrýchlejšie a najlepšie môžete spoznať svoje talenty prostredníctvom skvelého on-line dotazníku CliftonStrengths®, ktorý nám pomáha namerať zastúpenie talentov ako u jednotlivcov, tak v tímoch, i v spoločnostiach. V prípade záujmu o dotazník ma kontaktujte.

Zatiaľ tretím najčastejším sa vyskytujúcim talentom v TOP 5 medzi dámami v Občianskom združení E-ženy, je talent Futuristic®. Spoločnosť Gallup nám ho prekladá ako talent: Budúcnosť.

Téma (alebo pre zjednodušenie talent) Futuristic patrí do domény talentov Strategického myslenia. Ide o talenty, ktoré nám prirodzene pomáhajú analyzovať informácie, absorbovať ich, prichádzať s novými nápadmi. Pomáhajú nám porozumieť ako rozmýšľame podľa toho, ktoré talenty z tejto domény máme najsilnejšie zastúpené (t.j., ktoré máme v dominantných top 10 talentoch).

Môžete si pozrieť naše predchádzajúce články, v ktorých sme predstavili talent Strategic a Ideation.

FuturisticAko prosperovať vďaka talentu Fururistic?

Postup je: name it, claim it, aim it. Tzn., vašou úlohou je najprv porozumieť talentu, čo znamená, vedieť ako ho používate (kedy vám pomáha?) a žiť tento talent naplno, používať ho vedome každý deň, či už v práci alebo v súkromí pri dosiahnutí svojho cieľa/úlohy. Rozširujte si neustále svoje poznatky okolo talentu, posúvajte si svoje hranice, ošetrite si a buďte si vedomý, čo môže byť slabá stránka, keď talent nebudete používať alebo naopak, aké dôsledky má na vás alebo na okolie, keď ho používate príliš a skúšať, skúšať, skúšať v praxi.

Ako môžete urobiť prvý krok k spoznaniu talentu?

Zoberte si svoj report. Prečítajte si tému Futuristic a podčiarknite si všetky slová, výrazy, prípadne aj celé vety, pri čítaní ktorých si poviete, toto som ja.

Fotka je z môjho reportu, ku ktorému sa vraciam veľmi často. Lebo nejde o činnosť, ktorú urobíte raz a všetko vám bude jasné. Odporúčam, aby ste si vaše výsledné reporty čítali často. Za každým, keď tak urobíte, porozumiete novým súvislostiam.

V čom ste výnimočný, keď máte talent Futuristic?

My si predstavíme talent ako samostatne stojaci. Už viete, aj z predchádzajúcich článkov, že veľmi záleží, aké máte aj ostatné dominantné talenty (cca top 10), pretože spolu sa vzájomne ovplyvňujú.

Môžete mať vrodený talent, s ktorým si viete celkom jasne predstaviť budúcnosť, keď sa začne o niečom konkrétnom rozprávať a je možné, že viete inšpiratívne rozprávať o obrazoch lepšieho zajtrajška.

Ide o talent, ktorý sa v prvom kroku môže prejavovať v našich myšlienkach, v hlave.

Druhá dôležitá súčasť tohto talentu, ktorú si mnohí možno neuvedomujú alebo nevyužívajú dostatočne, je schopnosť inšpiratívne popísať lepšiu budúcnosť.

Je to ako teleskop alebo vnútorný ďalekohľad, ktorý vám umožňuje predstaviť si budúcnosť, cieľ, ktorý si dávate, úlohu, ktorú chcete splniť.

Predstavte si naozaj niekoho, kto takýto ďalekohľad má a ostatní okolo sa pýtajú, čo vidíš?

Aby sa predstava lepšej budúcnosti stala jasnejšia aj pre ostatných.

Ak máte tento talent odporúčam zdieľať čo najviac detailov, toho „čo vidíte“, čo si predstavujete alebo toho „čo by mohlo byť“. Podľa ostatných vašich talentov, môže ísť o vidiny lepšieho produktu, lepšej služby, lepšieho vzťahu, atď. Ostatní nemusia vedieť, že vy máte tento talent, preto je na vás, na vašej aktivite, aby ste si trénovali detailné opisy, čo si predstavujete a hovorili iným viac detailov aj sami od seba.

Môžete prinášať prehľady, predpovede, čo by mohlo alebo malo byť. Často, keď sa opýtate ľudí s Futuristic, nemusia dlho rozmýšľať, aby vám povedali, na čo sa tešia alebo z čoho sú nadšení do budúcnosti. Zároveň vám tak dajú potrebnú dávku inšpirácie, energie.

Aby ste boli úspešní, je dôležité vedieť si predstaviť, čo by mohlo byť a zároveň veľmi dôležité urobiť dnes aj kroky, aby sa predstava stala aj skutočnosťou.

3 konkrétne tipy na použitie talentu FuturisticKatka Medvecová Plichtová

  • Tip č. 1 v roli rodiča: Pre deti je často zajtrajšok príliš ďaleko. Ak máte tento talent, inšpirujte ich detailným popisom mnohých aktivít, ktoré budete robiť na najbližšom výlete, na ktorý sa už nevedia dočkať (alebo inú príležitosť). Šanca je, že keď im dáte čo najviac detailov na čo sa môžu zamerať, čas im ako keby prejde rýchlejšie.
  • Tip č. 2 v roli lídra: Jedna z najlepších činností je počúvať svojich ľudí. Pýtajte sa ich na ciele. Nech vám popíšu ideálny scenár budúcnosti, ktorý si predstavujú. Šanca je, že pri ich rozprávaní váš talent Futuristic nájde prepojenia. Stavajte na tých prepojeniach,  rozprávajte o nich viac, pomôže im to dostať viac jasnosti do plánov. Váš vzťah sa tiež zlepší tým, že sa úprimne zaujímate o ciele, sny svojich ľudí. Na jednej strane im viete lepšie pomôcť, na druhej sú ľudia z vášho tímu radi, lebo sa o nich naozaj zaujímate nad rámec úloh, ktoré máte na stole.
  • Tip č. 3 pri predaji: Inšpirujte vašich zákazníkov (alebo potenciálnych zákazníkov), ako im môžu pomôcť vaše produkty alebo služby aj do budúcnosti.  Budúcnosť je niečo, čo vás inšpiruje a viete o tom s nadšením rozprávať. Nezabudnite pri tom zostať v súčasnosti. Šanca je, že zákazníci od vás radi kúpia vaše produkty alebo služby, ak vaše predstavy o budúcnosti sa spájajú s ich dnešnou realitou.

Keď sa chcete svojim talentom venovať viac, napíšte mi. Ponúkam ako individuálny, tak on-line, skupinový, 5-týždňový program, počas ktorého viac spoznáte všetkých vašich TOP 5 talentov.

 

Autorka článku: Katarína Medvecová Plichtová

 

Odhaľovaním vašich talentov vás rada povediem aj v rámci série stretnutí Gabi's Support Groups – 7x7 Marketing srdcom, kde sa spolu s Gabi Revickou zameriame na prácu s vašimi cieľmi.

Možno zistíte, že váš skutočný cieľ je úplne iný alebo, že je ním vaša cesta. Ktovie.

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie