Láskavá výchova a vzťahy

 

Inšpirácie nie len pre rodičov

 • Každé správanie dieťaťa má svoju príčinu

  Hnev dospelých často pramení z nepochopenia správania dieťaťa, ktoré má vždy nejakú príčinu. Úlohou nás dospelých je tieto príčiny odhaliť a porozumieť im. Nie vždy nám to však naše emócie dovolia, nie vždy na to máme energiu. Ako rodičia potrebujeme získať skúsenosť. Stačí sa naučiť odložiť unáhlenú reakciu, ktorá často napácha viac škody ako úžitku. Pamätajme, že potrebujeme situáciu nielen vyriešiť, ale byť aj dobrým vzorom správania pre svoje dieťa.

 • Spomienky na dištančné vzdelávanie počas pandémie

  Dištančné vzdelávanie verzus domáca výučba počas pandémie COVID-19. Keď sa mama ako neprofesionálny učiteľ snaží vysvetliť učivo o včelách a samcoch.

 • Komunikujme, aby sme si rozumeli

  To, čo nevidím, nemôžem posúdiť. To, čo som nezažil, nemôžem precítiť. To, čo nepoznám, nemôžem pochopiť. Ak mi o tom povieš, môžem sa o to pokúsiť. Chcem vedieť, čo si zažil, aj ako sa cítiš. Chcem ťa pochopiť. Potom ti poviem, čo som zažil ja, aj ako sa cítim. Komunikujme, aby sme si rozumeli, aby sme sa rešpektovali a aby sme si vedeli navzájom pomáhať.

 • Život s deťmi prináša vnútorné konflikty. Ako na ne?

  Intenzívna blízkosť, ktorú momentálne so svojimi deťmi zažívame počas homeofficu a online vyučovania je skúškou našej rodičovskej trpezlivosti a sebadôvery. Ako sa popasovať s náročnými situáciami a zvládnuť svoje vnútorné konflikty tak, aby náš prístup bol láskavý nielen k našim deťom, ale aj k sebe samej?

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Prihlásenie