O združení

Náš zámer a smerovanie:

Podnikanie - ženy - podpora - spolupráca

Zámerom OZ E-ženy je podporovať ženy:

  • v podnikaní a sebarealizácii
  • v sebarozvoji
  • vytvárať príležitosti pre prepájanie E-žien - networking

Prinášame informácie v oblasti podnikania pre dámy, ktoré uvažujú o podnikaní / start-upy, ale aj pre ženy, ktoré podnikajú, ale hľadajú nové smery, inovácie alebo by sa rady zoznámili s ďalšími podnikateľkami v rámci našich online aj offline projektov. Zameriavame sa aj na vzťahové témy a témy osobnostného rastu.

Dlhodobé krédo E-žien
,,Aby žena ženou bola," súvisí s našim pohľadom na celistvosť ženy. Preto sú našimi kľúčovými slovami Energia - Empatia - Emócie a nevyhnutne k nimi prinášame aj pripomienku na sebalásku - jednu z kľúčových tém našich komorných stretnutí. 

Podporujeme ženy v rôznych fázach ich života – niektoré majú svoje zamestnanie a sociálne istoty, no hľadajú spôsob, ako prostredníctvom podnikania zrealizovať svoje sny. Iné sa rozhodujú či z rodičovskej dovolenky pôjdu naspäť do pôvodného zamestnania alebo skúsia vlastný biznis. Sú medzi nami aj podnikateľky, ktoré majú rozbehnuté podnikanie, ale hľadajú nové smerovanie pre svoj biznis, novodobé štýly marketingu (my napríklad ponúkame marketing srdcom) alebo riešia s nami dilemu či potrebujú do svojho podnikania virtuálnu asistentku, kouča alebo spoločníka. Štvrtou skupinou sú ženy, ktoré sú so svojím podnikaním spokojné, ale rady by spoznali iné podnikateľky z príbuzných podnikateľských komodít alebo majú chuť spolu s nami odovzdávať svoje životné skúsenosti ďalej.

Od začiatku (r. 2010) sme vyškolili približne 490 žien na rôznych workshopoch a webinároch, poskytli podnikateľské poradenstvo v rámci osobného stretnutia viac ako 700 ženám z rôznych regiónov Slovenska. V našej databáze máme približne 5000 e-mailových adries žien, ktoré pravidelne sledujú naše podujatia a novinky a počet členiek združenia sa pohybuje od 80-120.

Miesto toho, aby ženy medzi sebou súťažili, podporujeme vzájomnú spoluprácu a spájanie aktivít a fakt, že každá sme iná, originálna a máme dôvod podporovať sa v našej inakosti a dokázať prosperovať vďaka svojim talentom.

Tešíme sa aj podpore významných osobností Slovenska – napr. bývalej premiérky p. Ivety Radičovej, ktorá je krstnou mamou OZ E-ženy, Olivera Brunovského, bývalého šéfredaktora Trendu, oceneniu od magazínu Forbes, atď.

Občianske združenie E-ženy je predovšetkým určené ženám, ktoré:

  • uvažujú nad podnikaním na internete / start-upy v každom veku
  • majú svoje podnikanie a hľadajú nové trendy marketingu a sebarozvoja
  • mamičkám na materskej dovolenke a nezamestnaným ženám, ktoré hľadajú možnosti uplatnenia (rozbeh podnikania, hand made, virtuálne asistentky)
  • ženám, ktoré hľadajú inšpirácie, ako odísť z pracovného pomeru a začať podnikať
  • podnikateľkám, ktoré rady odovzdávajú svoje poznania ďalej a chápu význam networkingu aj sociálnej užitočnosti - možnosť vlastnej sebaprezentácie a vedenia klubu v E-ženách

Naše občianske združenie E-ženy fungalo dlhé roky formou členstva. Našim členkám sme ponúkali mnoho výhodo, jednou z nich bola webvizitka, ktorá je ecofriendly a je ľahko nájditeľná cez Google, po zadaní mena si môže ktokoľvek vyhľadať podrobné zhrnutie o vašom podnikaní.

Členské ako také je aktuálne možné len po konzultácii s našim tímom / budeme rady, ak nám napíšete.

 

 

E-ženy

 

História OZ E-ženy - ako sme vznikli

E-ženy vznikli v roku 2009, ako iniciatíva troch zakladateliek: ja - Gabi Revická, Monika Jakubeczová a Hanka Sekulová.

Pôvodne sme sa zoznámili na pôde Top centra podnikateliek (TCP), kde sme viedli sme nekonečné rozhovory o on-line podnikaní, o problémoch, ktorým sme čelili v biznise a vymieňali sme si odpovede na otázky, ktoré bolo možné poznať len vďaka našej praxi v internetovom podnikaní.

Naše témy sa nekonečne rozvetvovali, až sme sa jedného dňa rozhodli urobiť portál, na ktorom by sme obsah našich rozhovorov sprístupnili aj ďalším ženám- podnikateľkám. Napísali sme mnoho článkov, ktoré nájdete na pôvodnej verzii našej webstránky, v priebehu niekoľkých mesiacov sme v googli dosiahli page rank 4, čo bol úžasný úspech. Nepoužili sme žiadnu platenú reklamu, len vhodne zvolené kľúčové slová, naše poznania z vlastných online biznisov a náš čas.

Náš nový web pokrstila začiatkom roka 2010 bývalá premiérka Slovenskej republiky Iveta Radičová. Bola to krásna slávnosť, po ktorej sme usilovne pokračovali v práci bez toho, aby sme sa upínali na výsledky. Naozaj nás naša práca bavila a napĺňala. Naše čitateľky nás poctili dôverou, prichádzali na naše Raňajky s E-ženami, na workshopy a Inšpiratívne stretnutia.

Naša členská základňa sa postupne rozširovala, pokračovali sme v našich aktivitách niekoľko rokov spoločne.

Ďakujem všetkým E-ženám za dôveru, ktorou naše občianske združenie poctili.

Gabi Revická,

 

Kto je za tým teraz?

Gabi Revická

GABRIELA REVICKÁ - koordinátorka projektu

Od roku 1997 som sa venovala podnikaniu v oblasti cestovného ruchu, v roku 2009 mi  vyšla moja prvá kniha a literatúre sa venujem dodnes. Oblasť osobného rozvoja, ktorú dnes považujem vo svojej práci za kľúčovú, prepájam so svetom ženy, s jej celistvosťou a prepojením všetkých oblastí, ktoré do života ženy prirodzene patria.

Ponuka mojich poradenských služieb:

Kompletný prehľad o koučingu, konzultáciách pre podnikateľov (ako začať podnikať - ako vylepšiť podnikanie, umenie delegovať, ako pracovať s virtuálnymi asistentkami), poradenstvo pre cestovné kancelárie (ako si založiť cestovnú kanceláriu, zákonný zástupca pre cestovnú agentúru), poradenstvo Ako vydať knihu, Marketing knihy a tiež prehľad cien nájdete na revicka.sk

Ak ma chcete najprv poznať, až potom sa rozhodnúť pre moje služby alebo pre vstup do sveta E-žien, odporúčavam vám klasické Biznis brunch s E-ženami (pôvodne Raňajky s E-ženami) alebo Individuálne online poradenstvo.

Podrobnejšie informácie - gabi@e-zeny.sk

Gabriela Revická,
autorka projektu pre kreatívne podnikanie:
www.revicka.sk

 

Absolvovali ste už poradenský rozhovor o vašom podnikaní alebo emočný koučing pre ženu? Ak vás to zaujíma, napíšte mi, poteším sa.

Zaujímajú vás drevenice neďaleko Banskej Štiavnice, na samote pod lesom? Tieto dve čarovné prenajímame našim hosťom: Drevenica Ľudmilka a chata Sergej pod lesom.

 

TAMARA OSAĎANOVÁ - spolukoordinátorka projektuTamara Osaďanová

K E-ženám som sa dostala v úplných začiatkoch svojho online podnikania so zážitkovou donáškovou službou raňajok a brunchov do postele aj do práce www.bruncher.sk. Bolo to v roku 2012, kedy som sa prišla poradiť so začiatkami a odvtedy som hrdá E-žena:). Najskôr ako členka, v ďalšom roku sa mi podarilo vyhrať súťaž E-žena roka so svojím podnikaním, ktorému som sa venovala tri roky. Potom prišlo dôležité rozhodnutie pozastaviť firmu, nakoľko sa mi narodilo druhé dieťa a chcela som sa venovať hlavne dcérke. Som vďačná, že v tom čase prišla možnosť spolupracovať s E-ženami a Gabi Revickou ako Ambasádorka pre spoluprácu a networking. Pracovala som na rôznych projektoch, práca s webstránkou, korektúry textov, príprava rozhovorov, fb marketing, príprava a organizácia networkingových podujatí, prepájanie členiek. Až kým neprišla tento rok ponuka spolukoordinovať E-ženy, čo som veľmi rada prijala. Popri tom sa venujem svojmu druhému podnikaniu vo svete financií, kde prinášam ľuďom možnosť žiť lepšiu kvalitu života, rozvíjam ich v oblasti finančnej gramotnosti a ponúkam možnosť vytvoriť si vlastné podnikanie v tejto oblasti. Ak máte pocit, že by ste radi využili moje služby, alebo sa chcete dozvedieť viac, napíšte mi na tamara@e-zeny.sk.

Počas tých 7 rokoch, čo som v E-ženách som nie raz dostala otázku, prečo sa oplatí byť medzi nami. Vždy hovorím, že je to o tom, čo do toho dáte vy, to sa vám vráti, presne ako v živote. Ak čakáte, že naberiete iba mnohé kontakty, odprezentujete svoje podnikanie či využijete naše služby a výhody, je to v poriadku, a to aj dostanete. Ale je ešte lepšie, keď nájdete odvahu otvoriť sa viac a neostať iba na povrchu, odovzdať niečo zo seba. Pretože E-ženy nie sú len o podnikaní a podpore v práci, ale najmä o zdieľaní, hlbšom prepojení, energii, empatii a emóciách. Preto rady robíme komorné stretnutia, kde chceme ponúkať priestor pre prijatie seba aj iných, pre vzájomné obohacovanie a priateľstvá. Budeme rady, keď sa k nám pridáte:)

Mojím krédom je: Nesnívaj o svojom živote, ale ži svoj sen a pomáhaj ostatným žiť ten ich. Každá prekážka nás posilňuje v raste.

Poďte rásť s nami.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie