O združení

Náš zámer a smerovanie: Podnikanie - ženy - podpora - spolupráca

Zámerom OZ E-ženy je podporovať ženy v ich podnikaní, vytvárať príležitosti pre osobný a podnikateľský rast, ako aj možnosti networkingu a spolupráce medzi ženami - podnikateľkami. Prinášame informácie v oblasti podnikania pre dámy, ktoré zvažujú cestu podnikania, ale aj pre tie, ktoré sa už svojou podnikateľskou cestou vydali. Zameriavame sa aj na vzťahové témy a témy osobnostného rastu - v závislosti od dopytov našich členiek. 

Podporuje ženy v rôznych fázach ich života – niektoré, ktoré síce majú svoje zamestnanie a sociálne istoty, no aj tak hľadajú niečo, čo im umožní byť sebou samou. Iné sa rozhodujú či z rodičovskej dovolenky pôjdu naspäť do pôvodného zamestnania alebo skúsia vlastný biznis. Sú ženy, ktoré už svoj biznis rozbehli a sú vo fáze, kedy sa treba rozhodnúť, čo s ním ďalej. A prichádzajú k nám tiež ženy, ktoré už všetko toto majú vyriešené a kráčajú s nami práve preto, lebo vedia odovzdávať svoje životné skúsenosti ďalej.

Naším zámerom je ponúknuť ženám inšpiráciu, podporu, poradenstvo, motiváciu  a technické informácie, ktoré môžu využiť pre svoje on-line podnikanie; prepájať vzájomne ich podnikanie a podporiť ich na ceste za svojím snom. 

Od začiatku (r. 2010) sme vyškolili približne 420 žien na rôznych workshopoch, poskytli podnikateľské poradenstvo v rámci osobného stretnutia viac ako 700 ženám z rôznych regiónov Slovenska. V našej databáze máme približne 5000 e-mailových adries žien, ktoré pravidelne sledujú naše podujatia a novinky a počet členiek združenia sa pohybuje od 80-120.

Miesto toho, aby ženy medzi sebou súťažili, chceme podporiť hlavne našu vzájomnú spoluprácu a spájanie aktivít, nezamerať sa na rivalitu a porovnávanie, ale na fakt, že každá sme iná, originálna, podporovať sa v našej inakosti a dokázať prosperovať vďaka svojmu talentu.

Tešíme sa aj podpore významných osobností Slovenska – napr. bývalej premiérky p. Ivety Radičovej, ktorá sa stala našou krstnou mamou pri zakladaní OZ E-ženy či p. Olivera Brunovského, šéfredaktora Trendu a magazínu Forbes.

Občianske združenie E-ženy je predovšetkým určené ženám, ktoré:

  • uvažujú nad podnikaním na internete (podnikanie alebo činnosť virtuálnej asistentky)
  • majú svoje on-line podnikanie a chcú ho zlepšiť
  • mamičkám na materskej dovolenke a nezamestnaným ženám, ktoré hľadajú možnosti uplatnenia (rozbeh podnikania, hand made, virtuálne asistentky)
  • ženám, ktoré hľadajú inšpirácie, ako odísť z pracovného pomeru a začať podnikať
  • podnikateľkám, ktoré rady odovzdávajú svoje poznania ďalej a chápu význam networkingu aj sociálnej užitočnosti - možnosť vlastnej sebaprezentácie a vedenia klubu v E-ženách

Naše občianske združenie E-ženy funguje formou členstva, preto ak premýšľate nad možnosťou pridať sa k nám, pozrite si výhody členstva a ako sa stať našou členkou.

Keď sa stanete členkou OZ E-ženy, máte možnosť a podporu pracovať na sebarozvoji a rozvoji svojho podnikania takouto formou:

  • stretávať sa s podnikateľkami a vytvárať si vzájomne príležitosti, ale aj možnosť podporovať osobné vzťahy či zdieľania medzi ženami (formou networkingových stretnutí, stretnutí podporných skupín, v našom online klube, vo facebookovej skupine, na rôznych eventoch, workshopoch a pod.) 
  • zviditeľniť svoje podnikanie aj svoju osobnosť formou marketingovej online podpory (cez fb skupiny, na fan page) aj offline možnosťami (možnosť usporiadania vlastného workshopu alebo udalosti -  po dohode s nami) 
  • mať vlastnú webvizitku, ktorá je ecofriendly a slúži ako križovatka pre vaše rôzne podnikania a prináša základné info o vás, je ľahko nájditeľná cez google a po zadaní mena si môže ktokoľvek vyhľadať podrobné zhrnutie toho, v čom podnikáte prístup k širšej databáze žien – podnikateliek s možnosťou širšieho záberu oslovenia či už formou fb alebo newslettrov.

 

 

E-ženy

 

História OZ E-ženy - ako sme vznikli

E-ženy vznikli v roku 2009, ako iniciatíva troch zakladateliek: ja - Gabi Revická, Monika Jakubeczová a Hanka Sekulová.

Pôvodne sme sa zoznámili na pôde Top centra podnikateliek (TCP), kde sme viedli sme nekonečné rozhovory o on-line podnikaní, o problémoch, ktorým sme čelili v biznise a vymieňali sme si odpovede na otázky, ktoré bolo možné poznať len vďaka našej praxi v internetovom podnikaní.

Naše témy sa nekonečne rozvetvovali, až sme sa jedného dňa rozhodli urobiť portál, na ktorom by sme obsah našich rozhovorov sprístupnili aj ďalším ženám- podnikateľkám. Napísali sme mnoho článkov, ktoré nájdete na pôvodnej verzii našej webstránky, v priebehu niekoľkých mesiacov sme v googli dosiahli page rank 4, čo bol úžasný úspech. Nepoužili sme žiadnu platenú reklamu, len vhodne zvolené kľúčové slová, naše poznania z vlastných online biznisov a náš čas.

Náš nový web pokrstila začiatkom roka 2010 bývalá premiérka Slovenskej republiky Iveta Radičová. Bola to krásna slávnosť, po ktorej sme usilovne pokračovali v práci bez toho, aby sme sa upínali na výsledky. Naozaj nás naša práca bavila a napĺňala. Naše čitateľky nás poctili dôverou, prichádzali na naše Raňajky s E-ženami, na workshopy a Inšpiratívne stretnutia.

Naša členská základňa sa postupne rozširovala, pokračovali sme v našich aktivitách niekoľko rokov spoločne.

Ďakujem všetkým E-ženám za dôveru, ktorou naše občianske združenie poctili.

Gabi Revická,
hlavná koordinátorka OZ E-ženy

Zaujímajú vás naše off-line aktivity? Prečítajte si o nich viac.

 

Kto je za tým teraz?

Gabi Revická

GABRIELA REVICKÁ - hlavná koordinátorka a spoluzakladateľka projektu

Od roku 1997 som sa venovala podnikaniu v oblasti cestovného ruchu, v roku 2009 mi  vyšla moja prvá kniha a literatúre sa venujem dodnes. Oblasť osobného rozvoja, ktorú dnes považujem vo svojej práci za kľúčovú, prepájam so svetom ženy, s jej celistvosťou a prepojením všetkých oblastí, ktoré do života ženy prirodzene patria.

Ponuka mojich poradenských služieb:

Kompletný prehľad o koučingu, konzultáciách pre podnikateľov (ako začať podnikať - ako vylepšiť podnikanie, umenie delegovať, ako pracovať s virtuálnymi asistentkami), poradenstvo pre cestovné kancelárie (ako si založiť cestovnú kanceláriu, zákonný zástupca pre cestovnú agentúru), poradenstvo Ako vydať knihu, Marketing knihy a tiež prehľad cien nájdete na http://tricio.sk/clanky/cennik-poradenstvo-a-koucing-824.php

Ak ma chcete najprv poznať, až potom sa rozhodnúť pre moje služby alebo pre vstup do sveta E-žien, odporúčavam vám klasické Biznis rande s E-ženami (pôvodne Raňajky s E-ženami) alebo Individuálne online poradenstvo.

Podrobnejšie informácie - gabi@e-zeny.sk

Gabriela Revická,
autorka projektu pre kreatívne podnikanie:
www.gabriela.ezeny.sk
www.slovakia.tricio.sk

Absolvovali ste už poradenský rozhovor o vašom podnikaní alebo emočný koučing pre ženu? Ak vás to zaujíma, napíšte mi, poteším sa.

Zaujímajú vás drevenice neďaleko Banskej Štiavnice, na samote pod lesom? Tieto dve čarovné prenajímame našim hosťom: Drevenica Ľudmilka a chata Sergej pod lesom.

 

TAMARA OSAĎANOVÁ - spolukoordinátorka projektuTamara Osaďanová

K E-ženám som sa dostala v úplných začiatkoch svojho online podnikania so zážitkovou donáškovou službou raňajok a brunchov do postele aj do práce www.bruncher.sk. Bolo to v roku 2012, kedy som sa prišla poradiť so začiatkami a odvtedy som hrdá E-žena:). Najskôr ako členka, v ďalšom roku sa mi podarilo vyhrať súťaž E-žena roka so svojím podnikaním, ktorému som sa venovala tri roky. Potom prišlo dôležité rozhodnutie pozastaviť firmu, nakoľko sa mi narodilo druhé dieťa a chcela som sa venovať hlavne dcérke. Som vďačná, že v tom čase prišla možnosť spolupracovať s E-ženami a Gabi Revickou ako Ambasádorka pre spoluprácu a networking. Pracovala som na rôznych projektoch, práca s webstránkou, korektúry textov, príprava rozhovorov, fb marketing, príprava a organizácia networkingových podujatí, prepájanie členiek. Až kým neprišla tento rok ponuka spolukoordinovať E-ženy, čo som veľmi rada prijala. Popri tom sa venujem svojmu druhému podnikaniu vo svete financií, kde prinášam ľuďom možnosť žiť lepšiu kvalitu života, rozvíjam ich v oblasti finančnej gramotnosti a ponúkam možnosť vytvoriť si vlastné podnikanie v tejto oblasti. Ak máte pocit, že by ste radi využili moje služby, alebo sa chcete dozvedieť viac, napíšte mi na tamara@e-zeny.sk.

Počas tých 7 rokoch, čo som v E-ženách som nie raz dostala otázku, prečo sa oplatí byť medzi nami. Vždy hovorím, že je to o tom, čo do toho dáte vy, to sa vám vráti, presne ako v živote. Ak čakáte, že naberiete iba mnohé kontakty, odprezentujete svoje podnikanie či využijete naše služby a výhody, je to v poriadku, a to aj dostanete. Ale je ešte lepšie, keď nájdete odvahu otvoriť sa viac a neostať iba na povrchu, odovzdať niečo zo seba. Pretože E-ženy nie sú len o podnikaní a podpore v práci, ale najmä o zdieľaní, hlbšom prepojení, energii, empatii a emóciách. Preto rady robíme komorné stretnutia, kde chceme ponúkať priestor pre prijatie seba aj iných, pre vzájomné obohacovanie a priateľstvá. Budeme rady, keď sa k nám pridáte:)

Mojím krédom je: Nesnívaj o svojom živote, ale ži svoj sen a pomáhaj ostatným žiť ten ich. Každá prekážka nás posilňuje v raste.

Poďte rásť s nami.

 

ADRIANA HAVLÍNOVÁ - virtuálna asistentka OZ E-ženy

Adriana Havlínová

S občianskym združením E-ženy som sa zoznámila v začiatkoch, keď som popri svojej stálej práci spolupracovala s Gabi Revickou v jej cestovke Tricio. Pamätám si aj časy, keď sme vymýšľali názov jej literárnej a prázdninovej poločnosti, na kopu jej kreatívnych nápadov, ktoré sa časom stali skutočnosťou. A podnetných výletov. Už vtedy som v podstate bola „virtuálna asistentka“.

Rada spolupracujem s OZ E-ženy, pretože neprepája len podnikanie žien, ale prepája ženské duše, ktoré sa dokážu navzájom úžasne podporovať a posúvať vpred. Ponúka ženám možnosť rozvíjať sa v oblastiach, ktoré ich robia šťastnejšími, múdrejšími, pomáha v osobnom raste a rozvoji.

Pre OZ zabezpečujem rôzne administratívne činnosti - registráciu nových členiek, vybavovanie e-mailovej korešpondencie s členkami aj nečlenkami, vyhotovovanie a evidenciu faktúr,  spracovanie podkladov, aktualizáciu web stránky, administratívnu podpou pre organizačné zabezpečenie workshopov a iných aktivít OZ. Aj všeličo iné :)

Ak máte akékoľvek otázky k fungovaniu OZ, k pripravovaným aktivitám, či hľadáte kontakt na naše šikovné E-žienky, zastihnete ma na adrese office@e-zeny.sk

 

Gabi BelicováGABRIELA BELICOVÁ – virtuálna asistentka OZ E-ženy

Volám sa Gabriela Belicová. S Gabikou Revickou spolupracujem už niekoľko rokov. Milujem Slovensko, cestovanie, históriu permakultúru a najnovšie aj astangayogu :)

Som maminou dvoch detičiek vo veku 6 a 4 roky.

Popri svojej bežnej práci pracujem aj pre OZ E-ženy ako virtuálna asistentka – mám na starosti administratívne práce súvisiace s fungovaním OZ.

Veľmi rada sa učím nové veci a pri práci mám možnosť sa stále v niečom zdokonaľovať a posúvať sa ďalej.  Práca ma veľmi napĺňa a do budúcnosti uvažujem o tom, že sa budem venovať  administratívnym službám a tiež ubytovaniu na Slovensku :)

Ak máte akékoľvek otázky píšte mi na kontakt@e-zeny.sk

 

SOŇA HLAVATÁ – virtuálna asistentka OZ E-ženy

Soňa HlavatáS Gabi Revickou som sa prvý krát stretla na raňajkách s E-ženami v našom Materskom centre Podunajské Biskupice. Na stretnutí som sa dozvedela o možnosti práce ako virtuálna asistentka a začala som sa o to viac zaujímať, keďže sa mi na materskej dovolenke žiadalo naučiť sa nové veci a oprášiť svoje pestré zručnosti.

S E-ženami som začala spolupracovať po workshope o virtuálnych asistentkách s Gabi Revikou a Bohunkou Ďurišovou. Ako Virtuálna asistentka OZ E-ženy sa venujem hlavne ich web stránke a iným administratívnym úkonom na základe požiadaviek.

Som maminou troch detičiek, s ktorými rada zájdem na bicykel, do prírody či zaplávať si. Moja adresa: adminka@e-zeny.sk

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info