Referencie - Rok E-žien

Napriek tomu, že nevidím, v tento večer som mala okolo seba toľko očí, čo mi ukazovali cestu, akou sa mám pustiť - List od nevidiacej Mišky, ktorá pricestovala na Októbrový Rok E-žien z Košíc

Keď som medzi vás prišla prvý krát, zmocnil sa ma prvotný strach z nepoznaného. Okolo mňa sa hmýrili žienky, ktoré medzi sebou veselo komunikovali a rozprávali si zážitky z práve skončeného leta. Hneď po vstúpení do malej kaviarničky ku mne pribehla Daška, ktorá ma usadila za okrúhly stôl. Plná očakávania a vzrušenia som sa snažila zachytiť ušami okolitý ruch a v ňom niekde Gabiku. Po malej chvíľke sme sa zvítali a ja som sa ako-tak upokojila.
Sedela som za tým stolom a pýtala som sa samej seba: „Čo, tu ty robíš? Veď tie žienky majú už prácu a ty len učíš."
Z týchto pochybovačných otázok ma vytrhla Julka, ktorá si k nám prisadla. Hneď sme sa zoznámili a ona mi porozprávala, že organizuje plavby na lodiach cez Atlantik. V mojej mysli sa okamžite vynoril obraz sýtomodrého oceánu s hrajúcimi sa vlnkami a vánkom, ktorý pohládzal moju vyhriatu tvár od horúceho slnka. Vôňa ďalekých krajín ma načisto pohltila, že som na malú chvíľku prestala vnímať okolitý svet. Keď som však opäť precitla už sa predo mnou odohrával uvítací prejav našej Gabiky, ktorá ma predstavovala celému osadenstvu. Na jej výzvu som vstala a snažila sa otočiť tak, aby si ma prehliadli a vo svojej nekonečnej dobrote ma takto prijali medzi seba. Čo, sa aj stalo, pretože všetky svorne začali tlieskať. Pre mňa to bolo znamenie, že patrím k tak skvelým žienkam. S úľavou v duši som si sadla a započúvala sa do predstavovania účastníčok, ktoré prišli odprezentovať svoju doterajšiu prácu. Spoznala som praktickú Mirku, ktorá vyrobila poličku slúžiacu na odkladanie mobilu, Zuzičku, ktorá vyrába koláčiky, ktoré môžem aj ja, keďže neobsahujú lepok a ani laktózu. Po nich prišla medzi nás aj Silvia, ktorá je masérka a priniesla pomarančový olej, ktorý sa tak rozvoňal, že ma to skoro vrátilo do mojej predstavy o plavbách na Julkinej lodi. Ako čerešnička prišla porozprávať o svojej cestovke Alenka, ktorá ma zaujala tým, s akou ľahkosťou si poradila s prechodom z kamennej predajne na internetový obchod, teda cestovku. Po celý ten čas, ako sa žienky prezentovali, ich spovedala Monika, úžasný to človek, až mi je ľúto, že som sa s ňou nestihla zoznámiť.
Po týchto krásnych prezentáciách a ochutnávkach dobrôt, ktoré priniesla Zuzka zo svojej kuchyne sa rozprúdila voľná debata. Žienky si medzi sebou vymieňali skúsenosti a tak som ani nezbadala, že v tej hlučnej vrave sa ku mne nie kto blíži. Bola to Gabika, ktorá prišla aj s Andrejkou. Obe sme si hneď padli do oka a po zoznámení sme sa okamžite pustili do rozhovoru. Pýtala sa ma a ja som jej odpovedala na otázky, čo by som chcela robiť. Dala mi toľko cenných rád, že by som ju vyvážila zlatom! Spolu s Gabikou sú pre mňa ako moji strážni anjeli!!!
Večer značne pokročil. Nevedela som, čo ma ešte čaká, ale so spokojným pocitom v duši som si premietala v hlave všetky rady, ktoré som doposiaľ dostala. Až zrazu som začula známy hlas, ako sa mi prihovára. Bola to Slávka, tento úžasný človiečik, mi vniesol do života toľko pozitívnej energie a nadšenia, že ešte teraz mám z toho chvenie pri srdiečku. Otvorene sme sa porozprávali o toľkých veciach, ako by ma poznala celý život, ako by bola mojou priateľkou, ktorá presne vie, čo teraz potrebujem počuť a kam mám nasmerovať môj život. Pýtam sa seba: „Je vôbec možné, aby sa v jeden večer na jednom mieste zišlo toľko úžasných žien?" Na konci tohto večera som mala pocit, akoby som prišla do milujúcej rodiny, ktorá ma vždy podrží, nasmeruje tam, kam treba. Chcelo sa mi od dojatia plakať, oni napriek tomu, že ma nepoznali ma prijali medzi seba, s takou nezištnosťou a láskou, že sa to slovami nedá opísať, pretože tá sila, ktorá ich spája a je medzi nimi prítomná je tak veľká a nádherná, že pre ňu neexistuje žiadne slovo, ktoré by ju vystihovalo v jej podstate. Napriek tomu, že nevidím, v tento večer som mala okolo seba toľko očí, ktoré mi ukazovali cestu, ktorou sa mám pustiť.
Žienky, z celého môjho srdca vám ďakujem a verím, že ma na tej novej ceste budete všetky sprevádzať. Rozdávate okolo seba toľko pozitívnej energie a dobroty, že som sa pri vás utvrdila v presvedčení, že sa v mojom živote začína otvárať nová kapitola.

Michaela Haneková

 

Referencie od hostiek

Ďakujem veľmi dámy, bolo mi veľkou chuťou:) Nádherná atmosféra plná inspirativnych krásnych dám... Aj ja som šťastná, že som mohla na tomto skvelom stretnutí byť, mala som tú česť byť hostkou a prezentovať svoj príbeh cez svoje vzlety a pády, za čo veľmi ďakujem Gabike, a spoznať tak úžasné, inšpirujúce ženy. Myšlienka večera „ženy nemajú mezdi sebou súťažiť, ale sa spájať" ma urobili šťastnou a naplnili ma, lebo presne to si myslím aj ja :) každá sme iná a niečím unikátna a tak je to správne :) Ďakujeeeeeeeem (Alena Hrehušová - hosťka májového Roku E-žien)

Ďakujem za možnosť byť vašou súčasťou, milé Eženy, ako aj pozvanie byť hosťkou a zdieľať svoj príbeh. Ďakujem za podporujúcu energiu vo vás všetkých, ktorá keď sa znásobí - tak ako včera večer, tak je to zázračné, obohacujúce a veľmi výživné. Želám vám krásny a spokojný deň. (Silvia Lidajová - hosťka májového Roku E-žien)

Ďakujem za možnosť byť s vami , za to ako si ma Gabriela Revická krasne uviedla, veľmi ma to dojalo-este nikto ma tak nikdy neuviedol... Ďakujem za skvely caotching( neviem ako sa ti spravne pise) vam obom Andrea Trávničková a Gabika Revicka ,ktory ma pred casom tak vyburcoval a pomohol mi utriedit si veci v sebe a ako dalej. Vela sa v mojom zivote pohlo a okrem toho ze ste ma inspirovali napisat e-book o tom ako hovorit, vyjadrovat sa a prezentovat pred kamerou, tak som uz mala odvahu prijat aj projekt v telke...Ste velje podpirovatelky a inšpiratorky...pomahate mnohym zenam uchopit nejaku nejasnu ideu a plnit sny. Ak potrebujete mile E-ženy postrcit, odporučam konzultaciu s tymito dvoma damami. Mysli ze este ani oni nevedie ake vselijake ľady sa vdaka nim vo mne pohli... Ďakujem! A dakujem ti Gabika za nase priatelstvo a za to ze ma podporujes uz roky a ze ma obcas aj kopes do zadku a ukazujes mi cesty co vsetko sa da a ako...E-ženy maju pre mňa rozmer nielen podnikateľsky ale aj ľudský, spajate ženy, napady a inšpirujete... Bolo mi cťou dnes večer ešte raz ďakujem, že som mohla s vami byť a zdielať moje momentálne obdobie plany a tak... (Slávka Halčáková - hosťka májového Roku E-žien)

Ešte raz sa vám chcem poďakovať za včerajšiu akciu, ktorá bola naozaj úžasná. Vždy ma prekvapuje, čím všetkým sa e-ženy zaoberajú a čo dokážu. Po každom stretnutí mám pocit, že svet okolo mňa poznám len málo, a to som už dávno dospelá. Robíte úžasnú vec. Držím vám palce. (Zuzana Hanzelová,hosťka májového Roku E-žien)

Veľmi pekne ďakujem za možnosť byť hosťom a Roku E-žien, napriek tomu, že som medzi E-ženami len pár mesiacov, od prvého momentu sa v tomto krásnom kolektíve dobre cítim a som rada, že som súčasťou E-žien :), robíte úžasnú prácu a ja vám prajem veľa síl, energie a chuti inšpirovať nás E-ženy:) (Zuzana Fecková Ondrisová-hosťka májového Roku E-žien)

Ďakujem milé krásky za hosťovaciu spoločnosť. Bolo mi s vami veľmi príjemne. Cítim vás, cítim spriaznenosť, hoc som ju včera nie veľmi vzhľadom k môjmu prvému dňu mesiačikov prejavovala. ďakujem ešte raz Gabi a Andy za príležitosť byť súčasťou e-žien. ďakujem, že podporujete a spájate ženy, aby svet bol krajším a srdečnejším. (Barbara Buľubašová-hosťka májového Roku E-žien)

BeFresh koláč od Zuzany Frešo ma dostal do správnej nálady a Mirka neviemaká namotala na svoj záchodový vylepšovák peeHero - naši intímni kamaráti sú vďaka nemu odteraz aj na záchode v bezpečí. Pamätám si ako Gabriela Revická kedysi pri predstavovaní akcie Rok E-žien zmieňovala zámer ženy spájať. Nevyberať jednu E-ženu roka, ktorá to vyhrá a ostatné jej ticho závidia, ale dať priestor mnohým ženám, poukázať na možnosti ich spolupráce a podpory. Včera dostali 3 ženy možnosť prezradiť svoj kľukatý príbeh, ďalšie odprezentovali svoje novinky a vo voľnom pokračovaní som spoznala originálnu storytellerku, vysmiatu cukrárku a vášnivú cestovateľku. Konečne som mala možnosť povedať Andrei Trávničkovej, že jej Shortky sú úžasné. Inšpirácia na každom kroku a v autobuse cestou domov sa na mňa ludia začudovane pozerali, prečo sa tak škerím. A tak teraz z gauča spokojne spomínam na včerajší večer a Gabike odkazujem, že dosiahla, čo si zaumienila - E-ženy nás spájajú:) (Eva Kubascikova: Rok e-Žien Oktober 2016)

Aj mne sa to páčilo, miestami som mala zimomriavky... a zákusky od Zuzany Frešo boli parádne, z nášho stola som ich vyžrala asi tri-ak nie 4 kusy ja. Z bieleho cukru sladkosti nejem už roky a zákusky som nikdy pred tým nemusela-raw koláčiky mám rada-ale lepšie sa mi jedia keď sú aj oku lahodiacie a tie Zuzkine su Krásavice krásne...:-) Ďakujem aj za možnosť byť v E-ženách... (Slávka Halčáková: Rok e-Žien Oktober 2016)

 

Referencie z publika

My sme trošku iná mentalita, ja sa tu dnes snažím načerpať možno to, čo my na východe nemáme - my trošku iným spôsobom vedieme naše kluby, je to tam také rýchlejšie, dynamickejšie. A viac sa sústreďujeme na takú odbornejšiu podporu podporu podnikania a okrem inšpirujúcich myšlienok máme praktické veci. Tu je to také možno viac na ukľudnenie, keď sa človek potrebuje zrelaxovať, potom je táto atmosféra, až by som povedala, že umelecká energia, vhodná. Mňa zaujalo feng šuej - to sú tie energie, ktorým fandím, aj keď ich nerobím. Pre mňa bola veľmi inšpirujúca posledná dáma (Zuzka Beňová) – mala vyslovene pekný, odborný prejav – to sa mi páčilo. (Blanka, Košice)

Veľmi rada chodím na tieto stretnutia; rok E-žien je veľmi úspešný projekt, pretože sa tu ženy cítia dobre. Aj ja si rada oddýchnem pri tom, ako nasávam energiu od mladých dám, ktoré sršia plánmi a silami. Sú také presvedčivé v tom, čo všetko chcú dosiahnuť. Teším sa z tých dám, ktoré sa k podnikaniu dostali, pretože ja som človek, ktorý vyznáva slobodu; a podnikanie pokladám za slobodu ekonomickú, finančnú, a s nimi príde aj tá iná sloboda... (Mária Karlubíková)

Ja som tu prvýkrát a som úplne nadšená tým konceptom - aká tu je dobrá energia, ako sú tie ženy prajné a ako sa vzájomne podporujú! (Silvia, Nitra)

Na dnešnom stretnutí ma z rozhovoru s jednou z našich E-žien najviac inšpirovala myšlienka, že možno ešte viac rozmýšľam nad tými klientmi, ktorých mám, a že sa chcem viac venovať tým, ktorí mi prinášajú radosť. To je niečo, čo teraz aktuálne riešim aj ja. (Dáša, Bratislava)

Mňa zaujal ten moment - tuším Zuzka Beňová sa volala tá dáma, ktorá o tom hovorila - keď človek dospeje do štádia, že potrebuje zamestnanca... toto práve riešim, je to pre mňa vyslovene aktuálne a je to téma, ktorou sa budem istotne zaoberať a hľadať k nej ďalšie informácie. A ešte sa mi páčilo, ako tá jedna dáma, tuším Adelka, dokázala vypnúť – zaujalo ma, ako k tomu človek dospeje a ako to potom aj prežije. (Iveta, Bratislava)

Ja som tu dnes úplne prvýkrát a odporučila mi to jedna známa – hodnotím to veľmi pozitívne, všetky tie príbehy boli veľmi konkrétne, inšpirujúce – či už o tom, mať pokoru, alebo vnímať prírodu, cez vlastnú značku, cez mladú turbo-ženu. Teraz mám spätnú väzbu sama na seba – a mám čo robiť. (Jana, Bratislava)

V podstate ma inšpirovala prvá hosťka - že už by to chcelo naplánovať nejaký výlet pre mňa a moju rodinu. Takže hneď pôjdem na jej stránku a niečo skúsim nájsť. (Soňa, Bratislava)

Vždy je užitočné, keď sa ženy dajú dokopy a inšpirujú sa navzájom... Vidím, že to má pre ženy zdupľovaný význam, pre tie, ktoré potrebujú nakopnúť – začať, naštartovať, a nemajú ten drive, tak vy im ho poskytnente. A tiež ich učíte počúvať svoj vnútorný podnikateľský hlas... (Claudia, Bratislava)

Aj keď sa vyskytne téma, ktorá sa mi na prvý pohľad nepáči, tak sa hneď pozerám na to, čo mi to zrkadlí. Ja sem chodím, pretože E-ženy sú nastavené na robenie biznisu so srdcom... a to sa mi veľmi páči. (Lucia, Limbach)

Pre E-ženy spracovala MZ

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie