Čo teraz – príhovory k aktuálnej situácie a naše news

Je v poriadku hľadať, kým nájdeme, čo si želáme nájsť

newsletter zo dňa 9.4.2022 o tom, že je prirodzené hľadať, čo si želáme nájsť - príbeh novej online podnikateľky

 

newsletter eženy

 

Hackli vám facebook? Čo s tým?

newsletter zo dňa 31.3.2022, ktorý sme venovali reálnej skúsenosti podnikateľky.

 

newsletter eženy

 

Z čoho dávať, spätné väzby a recept na post-covidový syndróm

newsletter zo dňa 27.3.2022 aj o tom, aké je dôležité nie iba žiť, ale aj byť a spájať sa s týmto spojením kedykoľvek nám dochádza energia.

 

newsletter eženy

 

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

Rozsvecujem svetlo. Stala sa nám taká vec...

Vybrali sme sa s mužom na prechádzku a kým sme sa vrátili, elektrárne nás odpojili kvôli drobnému nedoplatku. Prúd myšlienok o tom, kam pôjdeme, ako si zariadime deti, školu, prácu, som zastavila a v dôvere v mužovu silu som čakala na rozhodnutie, s akým príde.

„Dnes to bude romantický večer pri sviečkach," povedal, a tak som sa mohla uvoľniť, pretože som vnútorne cítila, že má všetko pod kontrolou. Naštastie sme mali prekúrený dom z predošlého dňa, donáška jedla to istila a ja som začala zapaľovať sviečky po celom dome.

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

Posledné postcovidové týždne som si uvedomovala, že svoje vnútorné svetlo nevidím, necítim, ale jemne ho už občas počujem. Najmä vtedy, keď vo mne niečo kričí, plače, nenávidí, no zároveň sa ozve aj ten pokojný, tichý hlas, že aj takto sa občas môžem cítiť a všetko sa deje v môj prospech. Noc pred odpojením elektriny som zaspávala v dôvere, že to svetlo, chuť žiť, vnútorný elán alebo akokoľvek to nazveme – vo mne proste je, a tak som požiadala o jeho rozjasnenie.

Pri zapaľovaní desiatej sviečky som zalapala od dojatia po dychu.

JA SA ROZSVECUJEM! Svetielko je kdekoľvek, kde sa pozriem a doslova zapaľujem svetlo v tme, ktorú som posledné týždne vo svojom vnútri tak veľmi silno vnímala!

V tom začali v úžase prichádzať do domu deti. Nielen naše, ale aj susedove deti chceli vnímať svetlo, ktoré si v tme či vo vnútornej temnote uvedomujeme viac. Uvedomila som si, že v najtemnejšej tme aj slabý plamienok vidíme jasnejšie.

Sem-tam som pozrela na muža, ktorý vonku pracoval. Všimla som si, že sa pri ňom neustále zastavujú susedia a okoloidúci, ktorým SVIETI on a cítia sa pri ňom uvoľnene
a prijato. Uvidela som jeho silu a kvality ešte jasnejšie.

Ďakujem, že už svetlo nielen počujem, ale aj cítim a vidím. Poďakovala som covidu, že mi dal príležitosť nazrieť do mojich temnôt.

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

Okrem toho som dostala pozvanie ponúknuť svoje autentické zručnosti pre dobrovoľnícku službu ľudu, ktorý to teraz tak potrebuje. A tak sa mi otvorili nové dvere mimoriadne užitočnej pracovnej príležitosti. Zapojili sme sa do projektu Buddíci pre Ukrajincov, ktorý vznikol vďaka iniciatíve Lýdie Machovej. Vieme, že aj vy sa zapájate do podpory rôzneho druhu. Dojíma nás to a nesmierne sa z vašich postojov tešíme. Ak o tom máte chuť zdieľať, napíšte nám email alebo zdieľajte priamo v našej skupine NexT E-ženy. Zaujímate nás.

Priatelia, želám vám, nech sa svetlo rozlieva aj vo vašich vnútorných domovoch. Je krásne, mäkké, sladké, hrejivé, omamné, príjemné, voňavé, magické, mocné, pokojné, večné.

Niki Kolesar

 

 

K tejto citlivej téme je priam zvláštne prichádzať s upútavkou na čokoľvek komerčné, hoci sú zručnosti, ktoré vám ponúkame na našej stránke veľmi žiadané. Vnímame krehkosť, prirodzenú pre aktuálnu situáciu a aj to, ako všetci prehodnocujeme svoje priority.

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

Rada by som vám odovzdala milú pozvánku na videorozhovor s Niki, ktorý sme pripravovali v čase, keď nám bolo veselšie. Je o jej príbehu, práci a o tom, ako jej podnikanie z domu vníma okolie – deti, babka, susedia a o zaujímavých pohľadoch na slobodné podnikanie žien, ktoré s láskou už celé roky podporujeme.

Krásny víkend, drahé ženy.

A veľa svetla v srdci prajeme.

Za E-ženy a tím našich virtuálnych asistentiek
Gabi Revická

Newsletter, marec 2022

 

newsletter eženy

 

  

Čo teraz? 

Niekedy mám pocit, že do sebarozvoja vkladám priveľkú časť svojich príjmov. No zároveň pozorujem, čo mi to prináša a aký má zmysel, spoznávať nástroje a učenia, ktoré mi pomáhajú lepšie zvládať náročnejšie situácie. Osobné, spoločenské, finančné, zdravotné...

Pred pol rokom ma prebudil zo spánku silný nepokoj. Nevedela som, kam ho zaradiť. Pripadal mi ako zvesť z budúcnosti a prinášal mi odkaz, ktorý som mojim blízkym pretlmočila takto:

Neviem, čo sa deje na tejto planéte, ale prišlo mi:

  • že tí, ktorí sa cítime aktuálne silnejší, máme podporovať tých, ktorí sa cítia aktuálne slabší (slovo aktuálne píšem zámerne, lebo s pokorou prijímam vrtkavosť situácií).
  • že ženy, ktoré vedieme komunity, sa máme spájať a podporovať sa navzájom, aby sme dokázali vyživovať ďalšie kruhy, ktoré sú okolo nás.
  • že jediná cesta je - vzájomná podpora bez ohľadu na to, či sa kamarátime, alebo aj konkurujeme. To teraz vôbec nie je dôležité.

Čo je teraz naozaj potrebné, je podporovať sa a vnášať do našich kruhov mier a lásku, ktorá začína od nás.

Zašla som vtedy za mojou dcérou Niki, veľa sme v ten deň spolu zdieľali, cítili sme, že sa veľmi potrebujeme. Spojili sme sa s ďalšou ženou, ktorá sa venuje Araretame (prednedávnom sme s ňou robili rozhovor aj pre vás), aj keď to šlo len online, pochopili sme, ako nám jej slová pomohli. O to ide, keď toľko hovoríme o potrebe vzájomného liečivého zdieľania... 

Čo teraz?

Obdivujem múdrosť žien vo veku vedmy. V inej terminológii, ktorej sa súkromne venujem niekoľko rokov v rámci učenia o kňažkách sa hovorí, že vedmy sú ženy v menopauze, ktoré už nemenštruujú, zadržujú svoju múdru krv.

Moja stará mama bola veľmi hlboko veriaca žena. Nie fanaticky, ale veriaca. Veľmi veľa sa modlila. Keď sme mali nejaký závažný problém, zvykla som ju poprosiť, aby mi pomohla svojou modlitbou.

Moja mama sa v posledných rokoch veľmi veľa modlí. Hovorieva mi to, hoci kedysi svoje modlitby nespomínala.

Čo teraz?
Pokoj vraj začína v našom vnútornom svete. Nie je vždy ľahké ustrážiť si ho. Áno, je to práca, dôkladne ju poznám a s denno-dennou pokorou sa učím prijímať túto výzvu.

Mooji, známy duchovný učiteľ a propagátor advaity, ktorú v rámci etikoterapie spolu s niekoľkými z vás študujem, vo svojom videu Pokoj začína vami (viem, nie je to spisovný preklad) hovorí, to, čo mnoho iných sprievodcov. Mier v nás, mier vo svete. Rada by som vás vyzvala, aby ste si vypočuli jeho slová. Vnímam, že modlitba, meditácia, a samozrejme, služba, sú tým, čím môžeme urobiť svet lepším.

Podporiť mier. Cez náš vnútorný mier podporiť mier vo svete.

Veľa slnka v srdci prajem.

Gabi Revická 
Newsletter z 2/2022

 

newsletter eženy 

 

Viete, čo by ste spravili inak?

Pred niekoľkými rokmi som si položila otázku, čo by som vo svojom živote zmenila, keby som vedela, že je to posledný mesiac môjho života. Sadla som si pod obľúbený strom, ktorý som vtedy ešte považovala za môj a dala som mu meno Strom mojich múz. Dnes už viem, že nepatril iba mne. Len bol jedným z darov, ktoré mi prišli do života, podobne ako mnohé iné. Niekedy príliš lipneme na tom, kto alebo čo nám patrí...

Vtedy som sa rozhodla nasledovať cestu, na ktorú ma pozvala moja duša. Postupne som urobila vo svojom živote veľa zmien. Niektoré sa mohli okoliu javiť radikálnejšie. Pre mňa boli nevyhnutné. Volala ma, žiť podľa seba a byť sama sebou. Niektoré zmeny boli pomalšie a miernejšie a trvali celé roky. Na tie reagoval vonkajší svet, samozrejme, prijatelnejšie.

Keď si dnes predstavím, že sedím pod Stromom mojich múz (múzy mi zostali, o strome už viem, že nie je môj, ale v mojich predstavách si pod ním rada kedykoľvek posedím) a pýtam sa v tejto predstave samej seba, ako by som žila svoj život, keby som vedela, že ide o posledný mesiac môjho života, presne viem, čo by som spravila. Aj to presne robím, najlepšie ako viem.

Viete, čo by ste spravili inak?

Učím sa vniesť do svojho života poznanie, že venujeme priveľa pozornosti tomu, čo je pominuteľné a primálo tomu, čo je večné. Za dôležité považujem napríklad naše vzťahy. Uznávam názor, že žiadne stretnutie nie je náhodné alebo teóriu, že sme sa mnohí už v minulosti stretli.

Rozumiem dôležitosti čistiť si vzťahy, preto si ich čistím, podobne ako mnohí iní. A niekedy to nie je také ľahké ako sa to javí. Ale za pokus, teda mnoho pokusov, to nesporne stojí. Skvelou očistnou technikou je staré dobré Ho'oponopono alebo techniky, ktoré s radosťou vnášame do zdieľacieho divadla. Najkrajšie je, zažiť si takéto čistenie priamo. Otvoriť si srdcia, nechať prehovoriť dušu cez naše oči, hľadieť si do nich a odpustiť si. Viem, na to musia byť dvaja a ten druhý to môže mať inak. Čo vtedy? Ako túto realitu prijať? Ako zaujať postoj, s ktorým budeme cítiť stotožnenie aj vo vzdialenej budúcnosti?

 

Ponúkam vám viacero stretnutí a služieb rôzneho druhu, kde vám rada poviem, čo som sa naučila. Niektoré z nich sú v úvodnej časti stránky ezeny, ale ak viete, čo potrebujete, napíšte.

Lídrom a líderkám, ktorí sa zapajájú do humanitárnej pomoci, ponúkam v tomto období svoje služby zdarma. Rada by som vyzvala aj ďalšie E-ženy a ich sympatizantky pre podobnú podporu. Dostávame avíza s požiadavkou na psychologickú podporu, optimálne, ak sa viete dohovoriť po rusky alebo po ukrajinsky. Viem, že v našej databáze máme viac koučiek, možno by sa zišla aj vaša podpora.

Ďakujem vám všetkým, že pomáhate a podporujete tých, ktorí to potrebujú.

S prianím, aby ste mysleli aj na seba, udržali vnútorný mier a výživu pre vaše vnútro,

Gabi Revická
Newsletter 4.3.2022

 

newsletter eženy

 

 

Pomoc, obchod, láska a pripomienka, že vy ste tá prvá

Je krásne, keď darujeme zo srdca a bez očakávaní a priam obdivuhodné, ak práve takto dokážeme darovať.

Keď darujeme a nič nečakáme. Žiadne opätovanie, ani súhlasné vyjadrenia k našim názorom a postojom. Ak je to naopak a po darovaní zostávame v očakávaní, dar by sa mal potom chápať ako obchod. Niečo sme dali a čakáme, že to niečo v nejakej podobe, dostaneme späť.

Obdivujem všetkých ľudí dobrej vôle, organizácie, ktoré prejavili príkladnú ľudskosť k situácii, ktorá sa deje. Často ma dojíma k slzám, keď čítam, koľkí ste ubytovali rodiny z Ukrajiny a aké silné sú prejavy vašej podpory. Ďakujem, že sme takýto srdečný národ.

Veronika Šablová, ktorú poznáte z Araretamy, aj zo stretnutí, ktoré sme mali a verím, že budeme mávať opäť aj naživo, mi pripomenula, aké dôležité je, udržiavať v našich srdciach, mysliach a v slovách lásku. Dali priestor láske namiesto strachu, hnevu a nenávisti, pretože nech ju vysielame kamkoľvek, posilňujeme morfogenetické pole, ktoré má ohromný vplyv na veci, ktoré sú neviditeľné, ale nosné. Myslievam na to denne. Mala som potrebu sprostredkovať vám tento odkaz. Namiesto strachu a odporu, byť vo vnútornom priestore lásky.

Ak niečo darujeme, dar, pomoc, službu by mali byť darované v absolútnej čistote, s láskou a bez očakávaní. Často mi to napadne, keď počúvam ľudí, ktorí pomáhali do takej miery, že vyhoreli a za vinníka považovali obdarovanú stranu. Aj mne sa to stalo. Tiež som kedysi dala viac, ako by som mala. Dala som viac služby, času, energie a keď som ju nemala, obviňovala som obdarovanú stranu. Vtedy mi to došlo. Nebol to dar. Bol to obchod. Dávala som s očakávaním.

Nedávno sme v jednom našom statuse na facebooku zverejnili text našej virtuálnej asistentky Zuzky Oršulovej, ktorý končil pripomienkou, aké to je, keď si nasadzujeme masku v lietadle. Vy ste tá prvá, ktorá ju máte mať. Až potom máte šancu pomôcť druhým. Inak nemôžete pomôcť ani tým najbližším. Myslite na to, dámy milé. Je to veľmi dôležité.

Ak by ste mali pocit, že pomoc potrebujete vy, napíšte nám. Máme viac nápomocných aktivít, ktoré sú v súčasnej situácii stále grátis. Niektoré sú biznisové (Biznis Brunch), niektoré vyživia vás (Ženské zdieľania s E-ženami). Úplnou novinkou, na ktorú by som vás rada prizvala, je Zdieľacie divadlo. To síce úplne zdarma nie je, ale ak ste v situácii, že potrebujete pomoc, nepovažujte za prekážku peniaze a napíšte.

E-ženy by rady podporili vás!

S prianím, aby sme vám pomohli lepšie zvládať situáciu alebo vás podporili na vašej ceste k sebarealizácii,

Gabi Revická
Newsletter, marec 2022

 

newsletter eženy

 

 

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.

Prihlásenie