Online podporný klub E-žien v novembri

Ako byť nezávislá

Ako byť nezávislá

Milé dámy,
pamätáte sa, čo bol váš prvotný zámer pri rozhodovaní, či sa vydať na cestu podnikateľky? Čo bolo primárnym motívom, prečo opustiť pokojné brehy zamestnania a vydať sa do premenlivých vôd podnikania? Prípadne o podnikaní zatiaľ iba snívate a bojite sa urobiť ten odvážny krok?

Každá z nás má svoj biznis príbeh veľmi rozmanitý, no zároveň ho spája minimálne tá najsilnejšia motivácia a túžba. Byť časovo aj finančne slobodná a nezávislá na nikom. Dať priestor svojej kreativite a talentu a byť schopná sa touto činnosťou aj uživiť.

Je to krásna predstava menežovať si svoj čas podľa seba a nemusieť riešiť, či mám na to, žiť svoje sny a nielen o nich snívať. Vedieť byť na seba hrdá, že sa dokážem o seba postarať a nezávisím na financiách nikoho iného.


Koľké z nás však v skutočnosti dosiahli takúto nezávislosť a v akých rozmeroch?

Priznám sa, že v mojom prvom podnikaní v gastronómii som sa k finančnej a čiastočne ani časovej nezávislosti ani zďaleka nepriblížila, hoci plány aj túžba boli veľké. Keď som si prehodnocovala svoje plusy a mínusy mojej podnikateľskej dráhy a rozhodovala sa, či sa opäť pustiť do týchto gastro- vôd, pritiahla som si do života ľudí, ktorí mi ukázali, že to v podnikaní nie je len chiméra, ale že sa to naozaj dá.


Jedným z týchto vzácnych ľudí je Lucia Bódi, ktorá podniká takmer 20 rokov

Lucia Bodi

Pozvala som si ju do nášho inšpiratívneho klubu, aby sme sa porozprávali o tom, ako sa jej podarilo byť nezávislou po všetkých stránkach. Aké to je, dovoliť si dokonca navrhnúť svojmu mužovi počas materskej dovolenky, aby sa nebál pustiť istoty paralelného zamestnania a venoval priestor iba podnikaniu? Ako sa jej to podarilo, aké boli jej začiatky podnikania a kedy si uvedomila, že jej podnikanie prináša nezávislosť po všetkých stránkach? V čom všetkom spočíva jej pocit nezávislosti, je to iba o čase a financiách, alebo aj o iných rozmeroch?

Keď som oslovila Lucku, aby mi o sebe napísala pár viet, povedala mi, že by radšej vedela, čo nám môže odovzdať a čo by bolo pre nás užitočné počuť. Jej túžbou je nechať to plynúť a smieť nám odovzdať pár jej postrehov a skúseností, ktoré by nám pomohli v tom našom podnikaní a životoch. Nechcela sa zamerať na to, čo všetko má za sebou (a je toho veľa, čím by sa dalo pochváliť), ale skôr na vzájomné zdieľanie a obohatenie. Počúvať Lucku, jej pohľady na život celkovo je radosť a inšpirácia, preto sa nechajme prekvapiť, kam nás spoločné zdieľanie o slobode a nezávislosti v podnikaní, ale aj v našich osobných životoch zavedie.

Pevne verím, že nás to obohatí na našich cestách za slobodou a nezávislosťou.


Veľmi sa na vás spolu s Gabi Revickou a Luckou Bódi tešíme na našom inšpiratívnom Online klube vo štvrtok 12. 11. 2020 o 17:30 – 19:00 hod. Link na podujatie vám zašleme po prihlásení.

Naše členky majú online club zdarma, ostatní 8,-€.

PRIHLÁŠKA


Pre bližšie informácie o výhodách členstva v E-ženách kliknite sem.

Tami Osaďanová

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie