NEWSLETTER

Prší? Nevadí, upečte si bábovku.

Prší? Nevadí, upečte si bábovku.

Milé dámy,

nedávno sme sa v našej uzavretej skupine rozprávali o tom, ako nás, E-ženy, vníma okolie, ktoré vidí len príklady našich úspechov a fotky usmiatych a šikovných podnikavých žien. No podnikanie má aj svoje úskalia a sú dni, kedy máte pocit, že sa nič nedarí a nič nemá zmysel. Je to prirodzená súčasť ako podnikania, tak aj osobných životov a je to často poprepájané, hoci sa o tom veľmi nehovorí. Chceme preto prinášať osobné príbehy aj o takýchto životných momentoch a povzbudiť vás k tomu, aby ste im nepodliehali, pretože po daždi vždy vyjde slnko. Prečítajte si rozhovor s Danielou Maťuchovou, ktorá sa so životnými výzvami hrdinsky popasovala a dnes má úspešné podnikanie, ku ktorému ju doviedla neľahká situácia. Verím, že vás inšpiruje a povzbudí aspoň tak, ako mňa.

Ak teda aj vy potrebujete povzbudiť a chcete si spríjemniť jesenné čítanie našich noviniek a zaujímavých rozhovorov, upečte si napríklad takú zdravú špaldovú bábovku z kuchyne našej členky Tamary Osaďanovej, ktorá pre svoj biznis so zdravými raňajkami nielen do postele (www.bruncher.skhľadá pokračovateľa. Recept aj s postupom nájdete na konci newslettra.

 

07. 10. 2017 vás pozývame na Bazár Kúzelné upratovanie, ktorý vznikol vďaka našej členke Janke Osičkovej a bude prvý svojho druhu. Okrem možnosti nakúpiť si zaujímavý tovar môžete aj prispieť pre rodiny v núdzi či zúčastniť sa bohatého sprievodného programu.

Prihlásiť sa môžete tu: https://www.ezeny.sk/off-line-aktivity/bazar-kuzelne-upratovanie

 

07. 10. 2017 máme pre vás pripravené aj ďalšie stretnutie - Rodinné a pracovné konštelácie s členkou Helenou BallovouTakmer každá z nás sa v jednotlivých životných etapách dostane do situácií, kedy sa zamýšľa nad zmyslom života. Konštelácie vám dokážu dať základný obraz o tom, čo sa aktuálne deje pod povrchom a, aj keď to znie akokoľvek zvláštne, tak môže stačiť, že to uvidíte a následne sa môžu udiať vytúžené zmeny.

Viac sa dozviete tu: https://www.ezeny.sk/institut-vzdelavania-e-zien-ive/workshopy-ive/pozyvame-vas-na-workshop-s-helenou-ballovou-rozvijajte-sa-pocas-prazdnin

______________________________________________________________________________

 

10. 10. 2017 odštartuje Gabi Revická aktivitu orientovanú na podporu vašich zámerov. Ide o sériu piatich workshopov, ktoré sú krátke, komorné, cenovo príjemne nastavené a so zameraním na vaše ciele. Ak plánujete aktívne pracovať so svojimi plánmi, neváhajte sa prihlásiť:  https://www.ezeny.sk/institut-vzdelavania-e-zien-ive/workshopy-ive/5x5-s-gabi-revickou

 

V rámci aktivity klubu Literario prinášame 11. 10. 2017 autorský workshop pre tie z vás, ktoré sa chcú priamo zoznámiť s najväčším knižným distribútorom pre Čechy a Slovensko a okrem stretnutia s jazykovou korektorkou z vydavateľstva Tatran, pani Evou Melichárkovou, majú záujem o presné informácie o vydaní rukopisu.

 

Ak ešte nie ste našimi členkami (alebo ste sa ešte Raňajok nezúčastnili) a rady by ste sa dozvedeli viac, pozývame vás na Raňajky s E-ženami v Bratislave v dvoch termínoch - 13. 10. 2017 od 9:30 - 11:30 hod. (špeciálne najmä pre maminy s deťmi - baby friendly) alebo 16. 10. 2017 od 10:00 - 12:00 hod. Ide o dvojhodinové poradenstvo z oblasti on-line podnikania (začiatky, rozvoj alebo aj expanzia podnikania), ale aj z oblasti drobného podnikania popri práci alebo materskej dovolenke (napr. on-line asistentky).

Viac na: https://www.ezeny.sk/off-line-aktivity/ranajky-s-e-zenami

Láka vás práca virtuálnej asistentky alebo sa chcete naučiť umeniu delegovať? Pozývame vás na celodenný workshop pre virtuálne asistentky 14. 10. 2017 v Bratislave. Bohumila Ďurišová vás, ako virtuálna asistentka na plný úväzok, zasvätí do tajov dennej praxe, zatiaľ čo Gabi Revická ozrejmí podnikateľkám, ako spolupracovať s virtuálnou asistentkou a správne delegovať úlohy. Danka Piljarová, ako odborníčka na SEO a sociálne médiá, vám prezradí mnoho užitočných tipov a trikov, ako s ľahkosťou ovládať weby, Facebook, či samostatne vytvárať profesionálne obrázky bez znalostí grafika.

Prihlášku nájdete tu: https://www.ezeny.sk/institut-vzdelavania-e-zien-ive/workshopy-ive/celodenny-workshop-pre-virtualne-asistentky

Sme veľmi rady, že prvé offline networkingové stretnutie členiek po lete malo skvelé ohlasy a splnilo svoj účel. Dámy, ktoré prišli, si nielen povymieňali svoje kontakty, ale aj svoje skúsenosti, odovzdali si rady a povzbudenia. Pozrite si, aká atmosféra vládla na stretnutí a prečítajte si aj rozhovor s ambasádorkou pre spoluprácu a networking Tamarou Osaďanovou o tom, prečo je také dôležité spolupracovať aj v biznise. Už teraz sa tešíme na ďalšie takéto networkingové stretnutie.

Na záver s láskou odovzdávam svoj Recept na špaldovú bábovku nielen počas jesenných dní.

Ingrediencie: 4 vajcia (ideálne domáce), 20 dkg trstinového alebo kokosového cukru, 1dcl olivového alebo kokosového oleja, 1dcl vody, 20 dkg špaldovej celozrnnej hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor, 2 PL kakaa, orechy či hrozienka podľa chuti.

Postup: Najskôr sa naladíme na pozitívny výsledok J. Vyšľaháme si sneh z bielkov, do ktorého pridávame postupne cukor (aj vanilkový), žĺtky, vodu a olej. Nakoniec zľahka primiešame múku a prášok do pečiva. Formu na bábovku dobre vymastíme maslom a vysypeme strúhankou. Do formy nalejeme ¾ cesta. Do zvyšku primiešame kakao a vlejeme do formy. Na záver prisypeme orechy či hrozienka podľa chuti. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 160 ̊̊ C cca na 40 minút. Po upečení (výsledok si overíme zapichnutím špáradla do stredu - ak je suché, bábovka je upečená) vyklopíme ešte teplú bábovku na tácku a môžeme jemne posypať práškovým cukrom. Podávame s láskou. Dobrú chuť! J

Tento newsletter pre vás pripravila Tamara Osaďanová v spolupráci s jazykovou korektorkou Katarínou Málkovou.

Táto stránka používa cookies. Viac info