NEWSLETTER

Mus je veľký pán, Nemus ešte väčší

Mus je veľký pán, Nemus ešte väčší

Včera som si celý deň vytriasala seno a slamu z vlasov, podprsenky aj ponožiek. Hneď ráno som totiž vliezla do senníka plného sušenej ďateliny a sena, aby som vydolovala posledný balík slamy pre kozy na podstielku. Môj muž len krútil hlavou, prečo som to takto urobila. Lebo sa mi chcelo.

A chce sa mi robiť aj iné aktivity, o ktorých by sa mi ešte pred pár rokmi nesnívalo. Každý večer si oprieť nos o nové perie nášho húsatka menom Kenny. (Áno, dobre tipujete, ak tipujete, že meno má podľa postavičky zo South Parku a oprávnene.) Vybrať z hniezda ešte teplé vajce. Vykydať hnoj z kozína. Vyhádzať seno z nákladiaka do senníka. Vyvesiť bielizeň na slnko. Dojiť kozu. Pre niekoho by to boli otravné činnosti, ale ja ich milujem a som pre ne ochotná aj vynechať niektoré mestské zábavky, ako bratislavský knižný klub, výmena odevov s priateľkami alebo kultúru. Pre niekoho nepochopiteľné, ale pre mňa jednoznačné voľby.

Ak máte školopovinné dieťa alebo si zaspomínate na časy, keď ste ešte robili domáce úlohy vy, možno sa vám vybaví tortúra s domácimi úlohami. Nedele sú v tomto povestné. Nechce sa vám na školu ani pomyslieť, nieto si to ešte zhmotniť vypracovávaním domácej úlohy. Môj syn bol niekedy schopný aj štyri hodiny odkladať domácu úlohu, aby sme nakoniec všetci stečení z nervov a poniektorí to už skropili aj slzami, zistili, že na domácu úlohu si má zapísať, aké nespisovné slová používajú rodičia (a mal to hotové za dve minúty).

Zažívam niečo podobné pravidelne. Akonáhle má nejaká úloha termín (a ten termín neznie: skôr, než začne pršať alebo kým nezájde slnko za kopec), stráca pre mňa do veľkej miery svoje čaro. Samozrejme, že ju urobím, ale viac energie, ako samotná úloha, mi veľakrát zaberie práve boj s nechuťou ju urobiť.

Moja babička zvykla hovoriť: „Mus je veľký pán, Nemus ešte väčší.“ A ja jej musím dávať za pravdu. Keď niečo musíme urobiť, tak to urobíme, ale ak nemusíme, urobíme to ľahšie, rýchlejšie a s väčšou radosťou.

Mám to šťastie, že moja práca je mi koníčkom. Živím sa svojím talentom a stále ma to baví. Želám vám, aby ste to mali podobne. A ak to tak nemáte a chceli by ste to zmeniť, nasledujte volanie svojho srdca, chyťte svoj talent do ruky a nasmerujte si to na konferenciu Trendu, kde vám E-ženy, ktoré ich talent živí a ich práca baví, poradia, ako zmeniť svoj život. Na život v súlade s vlastným talentom, radostnejší a plnší.

Ja zatiaľ porozmýšľam, či by sa ten jediný MUS v mojej práci nedal zrušiť a že by sme aj s mojimi autormi zahodili diáre a začali používať poetickejšie termíny. Pošli mi to, kým v nedeľu vyjde na oblohu prvá hviezda. Pošlem ti to, kým klásky na obilí neožltnú. Dopíšem to, kým lístie na stromoch neopadá. Kniha vyjde, kým mladé víno v sudoch dozrie.
                                                                                                                                                                                                                                                                
Soňa AdamčíkBorušovičová

 Milé dámy,

v E-ženách podporujeme zviditeľňovanie príbehov žien, ktoré sú pripravené hovoriť o tom, čo ich baví aj živí. Mám veľmi rada svoju prácu, aj keď to neznamená, že všetky jej súčasti sú pre mňa len radostné. Učím sa ich prijímať s pocitom vďačnosti za nezávislosť, ktorú mi moje podnikanie prináša finančne, časovo, osobnostne. No vždy je tam i druhá strana slobody – zodpovednosť. Môcť, urobiť si víkend cez týždeň pre mňa v preklade znamená, že budem zrejme potrebovať popracovať cez víkend. Urobiť si voľno cez deň zase, že ma čaká pracovný večer. Ale záleží na tom? Nie je príjemnejšie prispôsobiť pracovný život osobnému, ako keby to malo byť naopak?

 Konferenciu, na ktorej  sme odborným garantom, otvorí šéf týždenníka Trend – Oliver Brunovský!

To, že sme odborným partnerom Trend konferencie s názvom Ako prepojiť to, čo nás baví, s tým, čo nás živí, to už viete. Prísľub, že konferenciu otvorí šéf týždenníka Trend, dlhoročný sympatizant E-žien, Oliver Brunovský, sme dostali až dnes ráno! Vo štvrtok 22. 6. 2017 vám spolu s ďalšími dvanástimi E-ženami otvoríme množinu tém, ktoré súvisia s našou prácou, s našim podnikaním, s časovým súladom, s legislatívou, potrebou delegovania a vytvárania príležitostí pre iné podnikateľky, s otváraním nášho know how, potrebou prepájaní biznisov, zdieľaní neúspechov, nevšedných marketingových postupností a kreatívnych postojov. Mojou témou bude Ako prepojiť to, čo nás baví s tým, čo nás živíAndrea Trávničková bude hovoriť o tom, aké to je Medzi rodinou a prácouBohumila Ďurišová ujasní odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame v E-ženách v súvislosti s našim unikátnym projektom Virtuálne asistentkyŤahákom pri rozhodovaní z oblasti legislatívy sa bude venovať Katarína Serinová. Ako je možné mať pravidelný príjem z Handmade rozpovie Veronika Bošková.

V rámci panelovej diskusie otvoríme zaujímavé, vtipné, no najmä múdre rozhovory o našich skúsenostiach z našich životov v prepojení s podnikaním. Miroslava Števková predstaví príklad zdieľaného podnikania Ja spravím i svoj unikátny nápad Záchodový hrdina Peehero, ktorý má medzinárodný úspech. Majiteľka e-shopu Little Hipstershop Iveta Budayová prezradí jeden vzorec, ktorý ak pochopíte, môžete podľa neho zrealizovať úspešné projekty. Miroslava Kromková a Grétka Pakšiová z bratislavských fitnescentier Fitcurves majú skúsenosti z franchisingu a vedia pomenovať jeho výhody a nevýhody. Daniela Tejkalová opustila svet korporácie, kúpila si koňa a využíva svoj talent. Vypočujete si inšpiratívny príbeh koučky v sedle. Mladá lekárka Ivana Jungová, matka štyroch detí, sa venuje alternatíve, radí v zdravom životnom štýle a píše knihy pre deti. Psychologička Dáša Polievková takmer celý život pôsobila na vysokých postoch, posledné roky vo veľkej korporácii. Priblíži svoje postrehy a aktuálne pohľady na svet podnikania a aj to, prečo sa pre podnikanie napokon rozhodla.  Pokiaľ máte záujem prísť, budeme sa na vás tešiť. Podrobnejší program konferencie a naše témy nájdete na linku https://www.ezeny.sk/institut-vzdelavania-e-zien-ive/workshopy-ive/ako-prepojit-to-co-nas-bavi-s-tym-co-nas-zivi

  

Iné možnosti - offline stretnutia počas prázdnin

Ak by vám program alebo termín tohto eventu z akéhokoľvek dôvodu nevyhovoval, možno by vám vyhovoval termín Individuálnych Raňajok s E-ženou 

Ak máte potrebu zacítiť seba, zvážte pobyt na polosamote pod lesom, kde počas letných mesiacov realizujem krátkodobé individuálne workshopy smerované k prehodnoteniu, ako vylepšiť cestu, po ktorej kráčate. V prípade záujmu mi napíšte.

 Aj napriek letným mesiacom chystáme offline prekvapenie, o ktorom dáme vedieť našim členkám prostredníctvom uzavretej skupiny na Facebooku. Je skvelé, že sa chcete stretávať, spoznávať a pretkávať siete, vytvárať priateľstvá nielen v biznise, ale aj v osobnom živote. Byť E-ženou je proste fajn. Ak ňou nie ste a chcete sa ňou stať, napíšte nám. Rady vám pošleme možnosti a výhody členstva v našej komunite.

Tip na dobrý rozhovor na ezeny.eu

Čítali ste už rozhovor, ktorý s Adel Píšovou pripravila Zuzana Pálková? Je o tom, ako môžeme podporiť prosperitu pomocou symbolov. V článku to zrejme nenájdete, ale Adel sa venuje okrem maľovania Feng Shuej obrazov aj individuálnej numerologickej analýze. Kontakt na ňu nájdete priamo v článku. Ak sa pre ňu rozhodnete, požiadajte ju aj o pikantérie, ktoré z vašich čísel vyplývajú. Dozviete sa o sebe možno viac, než by ste čakali.

Prekliky na minimálne tri  zaujímavé rozhovory nájdete aj na na našom Fanpage.  Posledne sme pridávali rozhovor Kataríny Mayer so Zuzanou Ondrisovou  a rozhovor, v ktorom som predstavila svoj príbeh na TA3. 

Budeme rady, ak nám o sebe napíšete. A ešte viac, ak sa spoznáme osobne.

 Za E-ženy

Gabriela Revická,

gabi@e-zeny.sk

www.gabriela.ezeny.sk

 

Jazykové korektúry: Katarína Málková

                              Chcete odoberať  Spravodaj zo sveta E-žien?

spravodaj

Naše off-line aktivity

 

Individuálne Raňajky s E-ženou - v termíne podľa dohody

 

Odhaľte nám vaše otázky a pýtajte sa

       e-poradňa      

Pošlite nám otázku do E-poradne. 

 

                          

 

 

 

 

 

Táto stránka používa cookies. Viac info