NEWSLETTER

Plávať, stále plávať

Milé dámy,

viete, čo je základným predpokladom pre úspešné podnikanie? ODVAHA. Ísť do toho, aj napriek pochybnostiam či Plávať, stále plávaťpredošlým "neúspechom". Odvahu má ten, kto si uvedomuje, že môže urobiť chybu a nemusí uspieť a napriek tomu to nezníži jeho sebavedomie. Deti sú toho krásnym príkladom. Denne čelia výzvam k odvážnym krokom urobiť niečo po prvýkrát. Často pri tom spadnú, ale postavia sa a skúšajú znovu. Každý ďalší pokus im dodá viac a viac odvahy a posilní ich sebavedomie, pokiaľ im v tom pomôžeme a podporíme ich.

Pamätám si na veľmi silný zážitok spojený s odvahou môjho syna. Sedela som vtedy potajomky v hľadisku zimného štadióna a sledovala svojho štvor-ročného syna, ako sa prvýkrát stavia na korčule. Všetkým spolužiakom to šlo aspoň do takej miery, že sa vedeli sami postaviť a ako-tak udržať na ľade. Iba synovi nie. Sedel sám uprostred klziska a snažil sa za každú cenu postaviť. Nešlo mu to. Padal znovu a znovu. Bolo to pre mňa neuveriteľne ťažké len tak sedieť a prizerať sa po prvýkrát, ako sa moje dieťa trápi a ja mu nemôžem pomôcť. Cítila som hnev voči trénerovi, prečo ho tam len tak nechá. Veľmi som túžila prísť a utešiť ho, no zároveň som si uvedomovala, že toto je na ňom, že to nesmiem, lebo mu vezmem jeho odvahu a naštrbím ešte krehké sebavedomie. Že je to pre neho výzva, ktorej musí čeliť sám. Musela som ho nechať „plávať“. Bola som veľmi zvedavá, ako to dopadne. Videla som, že mu tečú slzy po tvári, ktoré sa rýchlo snažil utrieť a plakala som na diaľku spolu s ním. Tréner asi vedel, čo robí. Po dlhej chvíli k nemu konečne pristúpil a doniesol mu malú hokejovú bránku, o ktorú sa mohol zachytiť a konečne sa mu podarilo vstať. Po zvyšok hodiny sa silno držal tej bránky a snažil sa presúvať podľa pokynov. Pomaly a nemotorne, ale s obrovským úsilím. Tréner mu ani raz nepodal ruku, nechal to na ňom, aby sa to naučil sám, aby si poradil. Akú tvrdú a zároveň náročnú lekciu v ten deň dostal. A ja spolu s ním. Na konci hodiny som potichu odišla a neprezradila synovi, že som to videla. Až doma, keď mi začal rozprávať, ako to zvládal a že už na ďalšiu hodinu nechce ísť, že má strach. Ach, ako som mu len rozumela. Povedala som mu, že som ho sledovala, že som na neho nesmierne hrdá, pretože zo všetkých detí prejavil najviac odvahy a pevnej vôle. To, že sa nevzdal, ale vytrval do konca, aj keď to muselo byť pre neho veľmi náročné. Že je môj malý veľký bojovník a že budem rada, ak to teraz nevzdá a skúsi to znovu, že to pôjde len lepšie. Nevzdal to a keď som po 10 lekciách videla, ako sa sám presúva na korčuliach po celej dĺžke klziska, bola som nesmierne hrdá mama. Poradil si, mal odvahu byť nedokonalým a jeho pokroky mu posilnili jeho sebavedomie. Pripomína vám to niečo?

Túto odvahu byť „nedokonalou“ potrebujeme aj my, dospelé ženy, nielen naše deti. Keď sme boli malé, bola našou prirodzenou súčasťou, no postupne nám z nej ubúdalo a bolo pre nás čoraz náročnejšie vykročiť do neznáma, čeliť výzvam bez strachu z toho, či uspejeme. Aby sme smeli vykročiť v ústrety podnikaniu, potrebujeme v sebe opäť nájsť odvahu a aj kúsok podpory z okolia.
Naše členky, ktoré prosperujú vďaka svojmu talentu, ju našli a tvrdia, že aj keď ju občas niekde stratíme, znovu sa dá nájsť, pretože je stále v nás. Preto je tak dôležité obklopiť sa ľuďmi, ktorí nás ťahajú vpred, podporia a povzbudia, poradia a nakopnú. Pomôžu nám spomenúť si, aké odvážne sme boli ako malé deti. Pripomenú nám Dorine heslo z rozprávky Hľadá sa Nemo - Plávať, stále plávať.

Ak uvažujete nad podnikaním a ešte ste nevykročili vpred, prípadne hľadáte podporu pre vaše rozbehnuté podnikanie, mám dobrú správu. Na začiatok postačí nájsť odvahu a prísť na niektoré naše podporné stretnutie. Aj so svojimi otázkami, obavami, strachmi či túžbou dozvedieť sa viac a prísť sa inšpirovať. Niekoľko takýchto podujatí máme pre vás pripravených aj v marci. Tešíme sa na všetky odvážne ženy ;-).

Riešite svoje plány a hľadáte možnosti prepojenia so svojimi snami? Zaujímajú vás podnikateľské príbehy žien, ktoré boli kedysi tam, kde ste možno vy dnes, ale rozhodli sa preraziť hmlu, ktorá bola ich dlhodobou prekážkou? Hľadáte odpovede na otázky okolo neistoty a strachov, ako sa vyhnúť rizikám a čo najplynulejšie prejsť do nového sveta nezávislosti a zodpovednosti za svoje financie? Príďte na workshop Ako prepojiť možnosti so zámermi s Gabi Revickou, ktorý organizuje naša členka Dana PalušováCentre Havino v Žiline na MDŽ 08. 03. 2018.

Marec je mesiac, kedy oslavujeme nielen príchod jari, ale aj ženy a knihy zároveň. Preto sme si pre vás pripravili netradičné networkingové stretnutie členiek už 13. 03. 2018 v čase od 14:00 - 16:00 hod., ktoré sa bude niesť práve v duchu žien a kníh. Keď budete robiť jarné upratovanie, zahrňte do toho aj knižnicu, vytrieďte knižky, ktoré vám už poslúžili a vytvorte priestor pre nové. Doneste ich so sebou na výmenu a dovoľte, aby si vás nové knižky pritiahli. Vymeňte staré za nové. Zároveň sa príďte inšpirovať, rozprávať, prepájať a posilňovať svoju odvahu na ceste podnikania.

Máte mnoho snov a cieľov a potrebujete ich pomôcť naštartovať, či povzbudiť pri ich realizácii? 14. 03. 2018 otvára Gabi Revická už piatu podpornú skupinu 5x5, orientovanú na podporu vašich zámerov. Ide o sériu piatich workshopov, ktoré sú krátke, komorné, cenovo príjemne nastavené a so zameraním na vaše ciele. Ak plánujete aktívne pracovať so svojimi plánmi, neváhajte sa prihlásiť.

Ak ešte nie ste našimi členkami (alebo ste sa ešte Raňajok nezúčastnili) a rady by ste sa dozvedeli viac, či potrebujete podporiť odvahu začať podnikať, pozývame vás na Raňajky s E-ženami v Bratislave 23. 03. 2018 s Tamarou Osaďanovou. Ide o dvojhodinové poradenstvo z oblasti on-line podnikania (začiatky, rozvoj alebo aj expanzia podnikania), ale aj z oblasti drobného podnikania popri práci alebo materskej dovolenke (napr. on-line asistentky).

Svoju odvážnu stránku budete mať možnosť posilniť na ďalšom stretnutí Fit day 24. 03. 2018. Poldenný program, nabitý radostným pohybom a prácou na svojej postave si pre vás prichystali štyri naše E-ženy z klubu Zdravé jedlo a fitness.

 

 

Potrebnú odvahu alebo motív pre štart podnikania môže dodať napríklad aj svokra:) Svoje o tom vie Alica Reháková, ktorá vďaka svokrinej intolerancii na laktózu prišla s nápadom priniesť na Slovensko Miomat. O tom, ako sa richtárova dcéra dostala do sveta, ako sa podniká v Chile a z Chile či o tom, prečo je MioMat výborný pomocník do kuchyne sa dočítate v najnovšom rozhovore na našom blogu, ktorý pripravila Eva Kopecká.

E-ženy sú združením, ktoré sa snaží podporiť ženy v ich odvahe a podnikaní. Prepájame ženy navzájom a robíme to s nadšením a srdcom. Najmä tým srdcom, keďže to nie je zisková záležitosť. Veľmi si želáme a intenzívne na tom pracujeme, aby sme našli sponzorov, ktorí by nás podporili a vďaka ktorým by sme vedeli priniesť viac - vám, združeniu a ľuďom, ktorí sa do aktivít zapájajú často bez nároku na honorár. Túžime patrične odmeniť tie z vás, ktoré si to zaslúžia a tiež mať prostriedky na podporu mnohých ďalších žien a projektov. Preto ak cítite, že nás v tom chcete podporiť, veľmi nás to poteší, či už formou 2% z vašich daní, alebo nakontaktovaním na potenciálnych sponzorov. 
Ďakujeme mnohým z vás aj za doterajšiu podporu a prínos pre združenie.

 

Tento newsletter pre vás pripravila Tamara Osaďanová

v spolupráci s editorkou Soňou Karvayovou.

 

                              Chcete odoberať  Spravodaj zo sveta E-žien?

spravodaj

Naše off-line aktivity

Raňajky s E-ženami v Bratislave - 23.03.2018 

Fit Day s E-ženami - 24.03.2018

Workshop Ako vydaž knihu a načjastejšie chyby v rukopisoch - 11.4.2018

Workshop 5x5 s Gabi Revickou - 16.04.2018

*************

 E-ženy majú vlastné bannery!

*************

 Odhaľte nám vaše otázky a pýtajte sa

       e-poradňa      

Pošlite nám otázku do E-poradne

 

                          

 

Táto stránka používa cookies. Viac info