B**

Jana Bednárová

Jana Bednárová

Oblasť podnikania:
Originálne jedlé darčeky - kytice z kúskov čerstvého ovocia a čokolády, prémiové bonboniéry, catering

Moja webstránka:
www.chutnekytice.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Založiť e-shop vyžaduje menšie úvodné investície.

Zlomovým okamihom bolo, keď po materskej dovolenke nemali v práci pre mňa voľné pôvodné miesto. S manželom sme boli obaja už aj predtým naklonení myšlienke podnikať, preto sme to vnímali ako ten správny čas začať.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
10 rokov som bola ekonomická novinárka.

Čo som vyštudovala:
Obchodnú akadémiu so špecializáciou bankovníctvo, začala som štúdium aj estetiky a ekonómie, tie som však už popri práci nedokončila.

V čom podnikám teraz:
Naša firma robí a doručuje pod značkou Chutné kytice aranžmány z kúskov čerstvého ovocia a belgickej čokolády v tvare kytíc, prémiové bonboniéry a catering. Predaj sme spustili vo februári 2012.

Hľadali a našli sme produkt, ktorý v tom čase na Slovensku ani v okolitých krajinách nebol dostupný, v zahraničí je však úspešný, keďže ide o zdravý, originálny darček alebo pohostenie. Je to predovšetkým, ale nielen, ženský produkt. A teraz už môžeme skonštatovať, že je úspešný aj na Slovensku.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Medzitým sme otvorili už aj malý kamenný obchod pri našej prevádzke v Bratislave. Ovocné kytice vieme doručiť v Bratislave a blízkom okolí 7 dní v týždni, vždy čerstvé, väčšie objednávky radi zavezieme aj ďalej. Po celom Slovensku posielame bonboniéry.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Zatiaľ mi pomáha realizovať sa. Firmu stále iba rozbiehame, takže sa nedá povedať, že online biznis by mi umožnil byť viac s rodinou, je to práveže úplne naopak, ale verím, že si to neskôr vynahradíme.

Iné moje pracovné aktivity:
Naplno sa venujem iba Chutným kyticiam.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Okrem firmy sa venujem iba rodine, nič iné pri aktuálnom pracovnom nasadení, žiaľ, nestíham.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Naša firma neustále rastie, už dávame prácu viacerým ľuďom; a čo je hlavné, nosíme radosť ľuďom, ktorí si kúpia alebo dostanú naše produkty ako darček. Pretože tie fantasticky prekvapia, vyzerajú a aj chutia.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Chceme biznis rozbehnúť tak, aby sme mali viac času na rodinu a voľného času, ale vidím to tak, že keď budú kytice zabehané, vymyslíme si s manželom k tomu niečo ďalšie a potom zase ďalšie. Veľmi nás to totiž baví a napĺňa. V rámci svojich možností sa pritom už snažíme aj pomáhať; napríklad, ak je priestor, dávame ovocie, čo nám pri tvorení kytíc zostáva, tam, kde ho dokážu zužitkovať.

*************************************************************************************************

Gabriela Belicová

Gabriela Belicová

Oblasť podnikania:
Administratívne služby, služby virtuálnej asistentky, ubytovanie na Slovensku

Moja webstránka:
www.liptov.penziony.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
K online podnikaniu ma inšpirovali viac-menej praktické dôvody, chcem byť k dispozícii mojim deťom, keď to potrebujú.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pracovala som v administratíve.

Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som manažment kultúry a turizmu v Nitre.

V čom podnikám teraz:
Administratívne služby, ubytovanie na Slovensku.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Som zo Záhoria, ale vďaka dnešnej modernej dobe je moja pôsobnosť celoslovenská :)

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Online podnikanie má veľkú výhodu, že z domu môžem byť v kontakte s celým Slovenskom. Dáva mi to určitý pocit slobody, ale aj možnosť efektívne pracovať a byť k dispozícii klientom, keď to potrebujú.

O mojej rodine:
Som vydatá, mam dve detičky.

Iné pracovné aktivity:
Stále som aj zamestnaná, takže to zatiaľ úplne stačí :)

Voľnočasové aktivity:
Mlujem tráviť čas s rodinou, výlety, turistika, ashtanga yoga, zaujímam sa aj o permakultúru a snažím sa našu záhradu tvoriť v tomto duchu :)

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojím výsledkom je každý spokojný klient a verím že ich počet bude narastať.

Ciele, priania, posolstvá:
Mojím cieľom je mať spokojných klientov, robiť to čo ma baví a mať dostatok času pre svoju rodinu.

*************************************************************************************************

Linda Bohušová

Oblasť podnikania:
Fotografia, tvorba, administrácia webstránok...

Moje webstránky:
www.lindabohusova.com
FB: Linda Bohušová - Photographer

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
K online podnikaniu ma inšpirovalo moje okolie, ktoré mi neprestajne tvrdilo, že mám talent vidieť to, čo iným zostáva nepoznané, a že by som mala pracovať na "svojom" a posúvať sa neustále vpred. Celé štyri roky po ukončení vysokoškolských štúdií som sa tomu bránila a tvrdila, že najdôležitejšia je istota a pravidelný príjem. Teraz chápem, že som sa mýlila. Najdôležitejšia je sloboda a možnosť venovať svoju energiu a čas tomu, čo nás najviac baví. Som rada, že som na to prišla pomerne skoro. :o)

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pred podnikaním som pracovala ako Top Management Office Manager v nadnárodnej spoločnosti ponúkajúcej IT riešenia.

Čo som vyštudovala:
UCM v Trnave – odbor Masmediálna komunikácia, zameranie Fotografia.

V čom podnikám teraz:
Moje hlavné aktivity sú fotografovanie, retušovanie, grafika, tvorba webstránok... Ale priebežne sa pušťam aj do iných aktivít a do čohokoľvek, čo má pre mňa v tú chvíľu hodnotu a zmysel. :o)

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Bratislava

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Byť "online" je pre mňa v prvom rade možnosť ukázať každému, koho to zaujíma, časť z mojej tvorby a z môjho ja. Je to v túto chvíľu taká moja online prezentácia. Ale verím, že v budúcnosti budem mať možnosť podpísať sa aj pod aktívny portál, čoho sa však bude týkať – to je ešte vo hviezdach. :o)

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Mám rada umenie, divadlo, tanec (tancujem salsu, bachatu, kizombu ai.), zúčastňujem sa množstva kultúrnych a spoločenských aktivít, zbieram známky, šijem historické kostýmy, hrám na gitare, rada čítam knihy o histórii, milujem dokumenty, ale zo všetkého najradšej sa venujem fotografovaniu, retušovaniu fotografií a tvorbe jednoduchších webových stránok.

*************************************************************************************************

Barbara Buľubašová

Barbara Buľubašová

Oblasť podnikania:
Poradenstvo v oblasti umenie bývania a zdravého životného štýlu, kreatívna hand made tvorba

Moja webstránka:
www.artliving.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Veľká zmena v mojom živote prišla po narodení mojej dcéry a ja som pochopila, že moje miesto a môj svet získal esenciu úplne iných hodnôt, aké som dovtedy poznala. Cítila som pri výchove, pri starostlivosti o dieťa, že som začala fungovať akosi inak, skôr v medziach prirodzených spôsobov výchovy, ktoré sa dnes tak často označujú ako alternatívne. Nie, nie sú to žiadne novodobé alternatívy - to, čo mňa priťahovalo a priťahuje, sú práve tie staré spôsoby, spojené s chápaním prírody tak, ako to robili naši predkovia.

Keďže som ako dieťa strávila niekoľko rokov s rodičmi v Ázii a v Afrike, mala som vždy k týmto kultúram blízky vzťah, a tak je pre mňa prirodzené opierať sa v mojej tvorivej práci o kultúrne a tradičné vedomosti nielen našich predkov, ale aj starých kultúr Číny a ostatnej Ázie. Esenciu vzťahu k tradíciám som dostala od mojich starých mám, ktoré ma naučili šiť, vyšívať, štrikovať, háčkovať, pracovať s látkami a farbami. Moja starká do mňa od deviatich rokov vlievala základy bylinkárenia a domácich receptov pre zdravie a krásu. Dnes vidím, ako hlboko sú tieto zručnosti vo mne zakorenené, a stačí ich len odkrývať.

Cítenie pre dizajn, tradície kultúr a tvorenie bytových a osobných doplnkov, sú mojou záľubou veľmi dlho. Po materskej dovolenke som začala systematicky študovať učenie feng šuej a harmónie priestoru vo Večernej škole feng šuej v Akadémii ARCHEA.

K novému podnikaniu ma inšpirovalo moje okolie, ktoré vždy zdôrazňovalo moju vášeň pre kreatívnu tvorbu a pre cit k tvorbe priestorov na bývanie. K online podnikaniu ma nasmerovali naše E-ŽENY, Monika s Gabikou, a podporuje ma aj moja rodina a priatelia.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Moje 1. podnikanie - offline v oblasti poisťovníctva prirodzene vyplynulo pred 11 rokmi z môjho vyštudovaného oboru, kedy som popri práci začala podnikať a využívať svoje „voľné kapacity". Bol to tvrdý svet financií, manažmentu a poradenstva; ako ja hovorím - mužský svet, v ktorom som sa vtedy cítila dobre. Už vtedy som si však veľmi dobre uvedomovala, že v tejto brandži musí žena makať niekoľkonásobne viac, aby bola rovnako hodnotená a rovnako uznaná. Ale ja som to vtedy chcela, byť úspešná v tomto obore. Ten svet však zhltol všetko, voľný čas i súkromie. Priateľstvá som stíhala len tie pracovné a mne unikali skutočné kvality a hodnoty života. Našťastie tento chlapský svet ma vyhodil zo sedla a podnikanie v oblasti poisťovníctva postupne začalo uberať z obrátok.

Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som Obchodnú akadémiu a som absolventkou Vysokej školy ekonomickej. Aj napriek tomu, že dnes viem, že to nebola tá správna cesta sebarealizácie a využitia svojho talentu, nadobudnuté vedomosti a v praxi získané zručnosti sú využiteľné v každej oblasti podnikania. Dnes som už svojim rodičom vlastne vďačná, že mi síce nedovolili pokračovať v ich ceste byť lekárkou ale nasmerovali ma do všeobecnejšej oblasti, ktorou ekonómia je. A keď hovorím o svojich snoch, tak musím spomenúť, že sen sa mi splnil. Lebo ako hovoria Číňania „fengšuejisti sú lekármi priestoru".

Ak hovoríme o štúdiu, tak tu je asi miesto aj pre školy, ktoré ma okrem množstva seminárov posunuli k môjmu súčasnému podnikaniu. Tu je miesto spomenúť moje štúdium majstrovského stupňa REIKI a filipínskeho liečiteľstva u MUDr. Hodeka, štúdium školy feng šuej v Akadémii ARCHEA, školy dizajnu v DesignDOT.

V čom podnikám teraz:
Poskytujem konzultácie v oblasti dizajnu a redizajnu priestoru na bývanie, úprav pracovného prostredia, očisty a harmonizácie priestoru, ako aj kreatívne maľovanie stien.

V rámci interiérov je mojou prednosťou práca s existujúcim zariadením miesta a jeho zmena a usporiadanie prípadného zmätku tak, aby sa vytvoril harmonický, prepojený a zdravý priestor, šitý na mieru tých, ktorí priestor zdieľajú. Rešpektujem vkus majiteľa a existujúce zariadenie a doplnky v priestore, ktoré sa v priestore nachádzali. Zachovanie obľúbených vecí v preorganizovanom priestore potom je tou správnou iskrou, ktorú majitelia vo svojom príbytku alebo mieste podnikania milujú. Čím lepšie je využité pochopenie precítenia miesta, tým je nádhernejšia a vznešenejšia pohoda domova alebo pracovného miesta, kde človek trávi čas.

Prednostne sa venujem tvorbe interiérov pre deti.

Vyrábam textilné, plstené, drevené, korkové a iné doplnky do interiéru.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
V rámci dizajn a dekoratérstva a kreatívnej tvorby pôsobím v rámci Západoslovenského kraja.

Kreatívne online konzultácie, ako aj moja kreatívna tvorba, sú určené na ktorékoľvek miesto na Slovensku.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Podnikanie online mi dáva pre mňa tak dôležitú slobodu, nezávislosť a voľnosť, umožňuje mi zladiť úlohu slobodnej mamy s úlohou samoživiteľky. Umožňuje mi mať priestor na sebarealizáciu, neustále vzdelávanie a rozvoj vlastnej osobnosti; a hlavne robím to, čo ma baví, čo ma napĺňa a pri čom som šťastná, lebo mám hodnotný zmysel svojho života.

O mojej rodine:
Som mamou 6-ročnej dcéry, ktorá je mojim veľkým učiteľom v rôznych oblastiach. Hlavne stravovacie návyky a spôsob konzumácie jedla bol pre mňa v prvopočiatkoch veľkým nepochopením, ale v súčasnosti pri čítaní a štúdiu princípov zdravej výživy pre deti sa len pousmejem, že to, čo píšu múdri ľudia v knihách, mi moja dcéra od svojho bábätkovského obdobia naživo ukazuje.

Posledné roky mám možnosť tráviť veľa času s mojou dcérou, mojou mamou a starou mamou, keďže naša stará mama už potrebuje vo veku 88 rokov jemnú starostlivosť. Nazývam to jemnou starostlivosťou, pretože je to skôr o sociálnej starostlivosti, nie fyzickej. Podnikanie mi umožnilo aj tento luxus a tým je venovať sa „našim babkám", užívať si ich, a vylepšiť kvalitu nášho vzťahu a vštepiť vzťah k starým rodičom aj mojej dcére.

Iné moje pracovné aktivity:
Bývam v milej dedinke s krásnym starodávnym kaštieľom a parkom s nádhernou prírodou, v tesnej blízkosti hlavného mesta s kopou aktivít pre rodiny a jednotlivcov, s kopou priateľov, nám umožňuje vychutnávať si všetko, po čom túžime. Náš domov zdieľame aj s našou sučkou Zarou, každoročne odchovanými lastovičkami a tento rok aj drozdíkmi, a občas zatúlaným ježkom, či kocúrikom.

Toto miesto a potreba zintenzívniť vzťah k prírode v mieste svojho bývania ma priviedli k tomu, že som sa zapísala aj na miestnu záhradnícku školu, ktorej som tohtoročnou absolventkou v obore Záhradná a krajinná tvorba. Nakoľko som absolvovala semináre o Harmónii a mystike záhrad podľa feng šuej, bola táto škola podnetom aj pre prácu v tejto oblasti v rámci tvorby interiérov a v budúcnosti aj exteriérov, inšpirovaných princípmi feng šuej.

Externe pracujem pre Akadémiu ARCHEA v oblasti administratívy a aktualizácie web stránky a v rámci organizácie niekoľkoročného medzinárodného kongresu Genius Loci a Tempori.

K mojim iným pracovným aktivitám spojených so zdravím patrí aj osveta a distribúcia produktov z mŕtveho mora Dr. Nona.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Od detstva milujem akúkoľvek handmade tvorbu a túto lásku sa snažím prebudiť aj vo svojej dcére, ako aj u iných detí a rodičov z našej obce. Od roku 2009 som viedla tvorivé dielne v Materskom centre Pinocchio, kde som aktívnym členom pri organizácii voľnočasových aktivít.

Milujem akýkoľvek tvorivý proces a akúkoľvek aktivitu, ktorej výsledkom je radosť v srdci druhých.

Milujem recy-veci a možnosť dať starým veciam obnovenú krásnu podobu a nový zmysel.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojimi doterajšími pracovnými výsledkami sú prednášky o harmónii v bývaní pre maminky s deťmi, o tvorbe interiérov pre deti v materských centrách, a projekty realizácie dizajnu a redizajnu interiérov, tvorby harmonizačných inštalácii v priestore.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Mojim cieľom na najbližšie obdobie je vytvorenie aktívnej webovej stránky www.artliving.sk a e-shopu s autorskou handmade tvorbou.

V ďalšom kroku plánujem pripraviť infobalíkové koncepty harmonizácie priestoru, určeného na bývanie, a priestoru určeného na podnikanie.

Plánujem v rámci našej obce rozšíriť voľnočasové aktivity vytvorením tvorivého klubu pre tínedžerky, kde by sa mohli realizovať tvorivé dielne s rôznymi hand made technikami, od háčkovania našich starých mám až po recykláciu textilných a iných materiálov, a tiež výchovu k nej.

A malé posolstvo na záver: Byť kreatívny nie je hobby, je to životný štýl.

*************************************************************************************************

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie