L,Ľ,Ĺ

Júlia Lorencovič

Júlia Lorencovič

Oblasť podnikania:
Cestovný ruch

Moja webstránka:
www.jlnavigator.com

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
K podnikaniu ma inšpiroval život. Keďže sa mi životná situácia zmenila a ja som sa musela vzdať kariéry, ktorá mala pekné stúpanie. Moje priority v živote sa zmenili, a teda aj smer, ktorým som sa vydala. Preto po dlhom rozmýšľaní, čo budem robiť, mi napadlo venovať sa aj naďalej tomu, čo ma baví a čo je moja vášeň. LODE. Preto moje rozhodnutie bolo jednoduché, plavby loďou pre ľudí aj z našej zemepisnej šírky, aby mali možnosť vyskúšať si dovolenku snov a vidieť svet trochu inak - z mora.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pred tým, ako som sa rozhodla založiť cestovnú agentúru, som si počas 12-tich rokov prešla celou škálou pozícií na lodi od čašníčky až po prvú dôstojníčku. Po skončení školy som pracovala na najrôznejších úlohách - od inšpekcií nádrži a lakovania, po maľovanie lode, visiac na lanách. Až neskôr, po získaní všetkých licencií, sa mi podarilo dostať sa na kapitánsky mostík. To je miesto, pred ktorým som stále mala rešpekt, no aj navigácia je úžasná práca. Avšak mňa nikdy nedonútila zostať na lodi donekonečna a venovať lodiam celý svoj život. Povedala som si, že môj život má ešte veľa čo ponúknuť. No vzhľadom na to, že my more nemáme, tak moja kvalifikácia na Slovensku nie je veľmi využiteľná. Moje rozhodnutie teda bolo - cestovná agentúra, výučba angličtiny a prednášanie na Námornej vysokej škole.

Čo som vyštudovala:
Po ukončení Gymnázia a úspešnej maturite som išla na Vysokú školu City University študovať biznis manažment v angličtine. Nevedela som dostatočne dobre po anglicky, čo ma "donútilo" ísť do Anglicka po prvom ročníku, aby som si svoju angličtinu zdokonalila. V Anglicku som sa pustila do pokračovania štúdia na podobnej vysokej škole. No potom, ako sa mi do rúk dostala kniha "Working on Cruise ship" (Práca na výletnej lodi), úplne ma ohúrila a prečítala som ju jedným dychom. Vtedy som sa rozhodla "odplávať". Neskôr počas práce na lodi som zistila, čo je mojou túžbou, a dala som sa na štúdium na Námornej dôstojníckej škole v Poľsku, kde som skončila s diplomom a licenciou navigačného dôstojníka.

V čom podnikám teraz:
Teraz podnikám v cestovnom ruchu. Otvorila som si s manželom cestovnú agentúru JL Navigátor, ktorej venujem veľa času. Každý si zaslúži zažiť takú dovolenku, ako som videla, že si užívajú ľudia zo západných štátov. A keďže my more nemáme, tak veľa cestovateľov ani nevedelo o takomto druhu dovolenky, a to bola moja túžba, sprostredkovať im tento zážitok.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Pochádzam z Košíc, no už vyše troch rokov bývam v Malackách, odkiaľ pochádza môj manžel. Preto moje pôsobenie je po celom Slovensku. Do budúcna aj za hranice.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Moje online podnikanie mi pomáha najmä v tom, že môžem byť na Slovensku so svojou rodinou a so svojím manželom. Nemusím byť odcestovaná dlhé mesiace sama.

O mojej rodine:
Narodila som sa v Košiciach, kde som prežila krásnych 19 rokov. Keď som po prvýkrát odišla do zahraničia, odvtedy som domov chodievala len na dovolenky. Doteraz tam žijú moji rodičia a moja sestra s rodinou. Ja som sa presťahovala pred tromi rokmi do Malaciek, kde s manželom žijeme.

Iné moje pracovné aktivity:
Popri cestovnej agentúre prednášam na Námornej Vysokej škole v Bratislave predmety Navigácia a Námorná angličtina. Popri tom sa pripravujem na štátnicové skúšky z angličtiny aby som ju využila a mohla prekladať a učiť.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Mojim najväčším koníčkom sú spoločenské tance, ktorým som sa venovala 11 rokov a až do svojich 19. rokov súťažne. Hrala som aj na flautu. Ako dieťa som mala veľa aktivít, napr. aj šport (atletika a hádzaná). Dnes si sem-tam idem zatancovať s mojimi priateľmi - tanečníkmi. Mám rada varenie a mojím koníčkom je aj učenie angličtiny. Rada sa sama zdokonaľujem v rôznych odvetviach, a preto sa zúčastňujem na rôznych školeniach a seminároch.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
V tomto roku som sa rozhodla prerušiť svoju kariéru navigačnej dôstojníčky, keď som sa rozhodla zostať doma a podnikať. Po 12 rokoch na lodi som verila, že zostať s rodinou je to správne rozhodnutie, nie najľahšie, ale určite moje.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Mojim cieľom je rozbehnúť cestovnú agentúru a samozrejme byť úspešná vo všetkom, do čoho sa pustím. Keďže plánov je viacero, no nie všetky už majú reálnu tvár, tak o nich budem rada rozprávať, až keď ich budem realizovať. Potom sa rada podelím so všetkým. Priala by som si, aby sa všetky ženy snažili zrealizovať si svoje sny; a jediné, čo by som odkázala každej žene, aby sa nevzdávala. Nikdy nemôžeme stratiť niečo, čo nemáme, tak prečo to neskúsiť získať.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie