T,Ť

Andrea Trávničková

Andrea Trávničková

Oblasť podnikania:
koučing, PR a komunikácia, poradenstvo autorom

Moja webstránka:
www.inspirujucikouc.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Podnikanie bolo a je pre mňa prirodzeným pokračovaním pracovných aktivít. Vnímam ho ako súčasť vlastného odborného aj osobnostného vývoja. Pôsobím ako inšpirujúca koučka pre jednotlivcov, poskytujem konzultačno-vzdelávacie služby v oblasti komunikácie, marketingu a PR, tvorím kreatívne texty, názvy a slogany.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Primárnou oblasťou môjho profesionálneho pôsobenia boli viac ako 20 rokov médiá, vzťahy s médiami, komunikácia a PR. Svoje skúsenosti v oblasti PR a komunikácie som na medzinárodnej úrovni získavala počas pôsobenia v nadnárodnej spoločnosti WARNER MUSIC a v pražskej PR agentúre GCI Praha. Skúsenosti z medzinárodnej PR a komunikačnej praxe som neskôr rozvíjala ako PR manager a hovorca investičnej skupiny Penta, kde som viac ako päť rokov vytvárala, riadila a spolu so svojim tímom napĺňala komunikačnú stratégiu skupiny. Podnikám od roku 2006. Založila som PR a eventovú agentúru 1st CLASS AGENCY, do roku 2012 som bola jej spolumajiteľkou. Na pozícii managing partnera som sa aktívne venovala poradenstvu pre vybraných klientov. Zároveň som kreovala a viedla odborné workshopy z oblasti komunikácie a PR. Som spoluautorkou série úspešných odborných konferencií z oblasti PR a komunikácie, ktoré sa na Slovensku uskutočnili v rokoch 2007 až 2012. Mám bohaté skúsenosti v oblasti internej a externej komunikácie, komunikácie manažmentu zmeny, event manažmentu, komunikačných tréningov, krízovej komunikácie a komunikačného poradenstva.

Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som Katedru žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Som absolventkou dvojročného výcviku podľa modelu Virginie Satirovej pre pomáhajúce profesie.

V čom podnikám teraz:
Venujem sa individuálnemu koučingu, inšpirujem a sprevádzam svojich klientov na ceste ich osobného a profesionálneho rastu.

Vediem zážitkové workshopy a semináre z oblasti publicrelations a komunikácie pre skupiny aj jednotlivcov.

Robím odborné konzultácie v oblasti PR, komunikácie.

Vediem individuálne tréningové programy pre hovorcov a PR managerov, založené na kombinácii koučingu, odborných znalostí a praktických skúseností. Tieto tréningy rešpektujú osobnosť klienta a pracujú nie len na úrovni odborného, ale aj osobnostného rastu.

Som spoluautorkou jedinečného projektu Autorská škola Literario, ktorý vznikol pod záštitou spoločnosti TricioLiterary and HolidayCompany a do ktorého ma prizvala Gabika Revická. V rámci projektu sa podieľam na poradenstve, tvorbe a vedení zážitkových workshopov, určených začínajúcim autorom.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Primárne pôsobím v Bratislave a blízkom okolí. Vďaka moderným komunikačným technológiám však so svojimi klientmi dokážem komunikovať a podporovať ich kdekoľvek vo svete.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Online podnikanie mi pomáha zviditeľňovať sa a prezentovať seba a svoje služby vo virtuálnom priestore. Zároveň mi pomáha rásť v oblasti tvorby a spravovania webovej stránky. Fakt, že som si webovú stránku dokázala vytvoriť sama, ma veľmi povzbudil a inšpiroval.

O mojej rodine:
Najkrajšie miesto na svete je tam, kde mám rodinu. Môj syn je pre mňa veľkým učiteľom a vďaka nášmu spoločnému rodinnému príbehu sa zo mňa stal lepší, otvorenejší a vnímavejší človek. Za to, kto som a kde som, vďačím svojmu synovi, manželovi a najbližšej rodine. Ani ten najúspešnejší pracovný projekt, ani miliónový kontrakt, mi nemôžu nahradiť synove objatia alebo vôňu a chuť kávy, akú vie pre mňa pripraviť len môj muž.

Iné moje pracovné aktivity:
Rada spájam a kontaktujem šikovných ľudí, ktorí si môžu byť navzájom podporou, môžu vytvoriť niečo nové, pomôcť si navzájom.

Pripravujem vydanie svojej prvej knihy krátkych literárnych útvarov pod názvom Shortky.

Slogany, názvy, krátke kreatívne texty – to je moje. Som vďačná za tento dar. Baví ma byť tvorivá. Keď tvorím, cítim sa slobodne a skvele.

Pôsobím ako odborná asistentka v Inštitúte Virginie Satirovej, ktorý sa venuje rodinnej psychológii a rodinnej terapii. (www.satir-institute.sk)

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Rada chodím na prechádzky k vode, obyčajne k Dunaju. Príroda je pre mňa okamžitý zdroj pozitívnej energie a ja sa snažím so synom chodiť na prechádzky denne. Čítam beletriu, poéziu, ale aj inšpiratívne články, blogy a samozrejme rozprávkové knižky na dobrú noc. Milujem stretnutia s priateľmi pri voňavej káve a tiež absolútne spontánne a nečakané výlety bez bližšieho plánu. Píšem poviedky (http://www.inspirujucikouc.sk/shortky). Tieto poviedky mi vyšli aj knižne v decembri 2015.

Organizujem a vediem neformálne inšpiratívne stretnutia žien, s cieľom v bezpečnom priestore zdieľať čokoľvek, čo nás zaujíma, rozvíja, brzdí, motivuje a teší. Keď tak o tom premýšľam – mojou najobľúbenejšou voľnočasovou činnosťou je môj život. :-)

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Kedysi som merala svoje výsledky finančným objemom komunikačných kampaní, mesačnými paušálmi, počtom vydaných tlačových správ, odvysielaných príspevkov v hlavnom spravodajstve, ale aj mierou úspechu krízových komunikácií, či počtom vyškolených managerov alebo rastúcou krivkou na bankovom konte. Niekto tam hore ma má rád a dal mi ďalšiu šancu. Vďaka tomu sú dnes pre mňa dôležité celkom iné hodnoty. Pohoda, radosť, inšpirácia, tvorivosť. Moja, aj mojich partnerov v podnikaní. Ľudskosť, vzájomná úcta a férovosť je to, čo ma spája s ľuďmi, pre ktorých rada pracujem, a ktorým rada svoje služby poskytujem. Magickým a posvätným je pre mňa okamih, v ktorom sa klienti dokážu dotknúť svojich úžasných zdrojov, keď sa spoja sami so sebou. Keby som bola maliarka, maľovala by som ľudské tváre v okamihoch tohto úžasného spojenia.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Mojim prianím je žiť v rovnováhe, byť dobrou a láskavou mamou, milujúcou a milovanou partnerkou a bezpečnou sprievodkyňou pre svojich klientov. A tiež písať knihy, ktoré budú čitateľom prinášať radosť, smiech, úľavu aj dôvod zamyslieť sa. Mám sen koučovať a sprevádzať svojich klientov na najvyššom poschodí výškovej budovy, odkiaľ je nádherný výhľad na Bratislavu, Dunaj, Karpaty. Aby sme spolu videli svet aj problémy s nadhľadom, ktorý dáva široké vedomie súvislostí. Vidieť svet z inej perspektívy je oslobodzujúce. Znásobujme dary, ktoré sme dostali tým, že samy budeme darovať a zdieľať ocenenie, podporu, skúsenosti, kontakty, nádej, nadšenie, radosť aj vášeň.

 

Prečítajte si aj rozhovor so mnou na online portály Ženy v meste.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie