K**

Ivana Koprdová

Ivana Koprdová

Oblasť podnikania: Tvorivé písanie pre deti - Tvorivé písanie pre biznis - Vydavateľská činnosť

Moja webstránka: www.literarneihrisko.sk,  www.pisaprofituj.sk

Čo ma inšpirovalo k online podikaniu: Inšpiráciou k online podnikaniu boli na jednej strane moje deti a na druhej možnosti, ktoré ponúkajú nové technológie nielen v oblasti vydávania kníh. Tie mali rozhodujúci vplyv na mojom prechode z tradičného knižného vydavateľstva k digitálnemu svetu eKníh. Naďalej sa nechávam inšpirovať možnosťami internetu, ktorý umožňuje skĺbiť záľuby s prácou – či priam poslaním – pomáhať pritom ľuďom a robiť svet krajším a lepším.

Čomu som sa venovala pred podnikaním: Literatúre a písanému slovu v širokom zábere: ako literárna vedkyňa, prekladateľka, knižná redaktorka, konzultantka digitálnych vydavateľských stratégií, copywriterka...

Čo som vyštudovala: Popri jazykoch a literatúre som vyštudovala aj strojarinu na STU. Láska k literatúre zvíťazila a zo slovanských jazykov a literatúry mám z Bratislavskej UK doktorát. Naďalej sa každý deň so zanietením učím niečo nové.

V čom podnikám teraz: PRE DETI: Vediem online portál tvorivého písania pre deti Literárne ihrisko PRE DOSPELÝYCH: Učím ľudí ako písať a publikovať biznis knihy tak, aby rezonovali s ich ideálnymi klientmi a umožnili im živiť sa tým, čo robia radi.

V ktorej časti Slovenska pôsobím: Žijem na juhozápade Slovenska a vďaka internetu, ktorý rúca zemepisné hranice, pôsobím celosvetovo.

Ako mi pomáha moje online podnikania: Môžem pracovať z akéhokoľvek miesta a v čase, ktorý si sama určím. Navyše, vďaka online marketingu môžem osloviť svojich ideálnych klientov, s ktorými je radosť spolupracovať.

O mojej rodine: Som vydatá a s manželom máme syna a dcéru.

Iné pracovné aktivity: Popri online podnikaní, ktoré len rozbieham, píšem a prekladám.

Voľnočasové aktivity: Rada čítam knihy, ktoré nútia k premýšľaniu a všeobecne vyhľadávam príležitosti na zamyslenie, tvorbu, písanie a rozvoj – osobnostný, spoločenský či profesionálny. Radšej jazdím na bicykli ako autom a milujem prechádzky po šírom svete a galériách, najradšej vo veselej spoločnosti mojej rodiny.

Pracovné výsledky môjho podnikania: Kniha tvorivého písania pre deti MOJE PRÍBEHY už inšpiruje deti k vlastnej literárnej tvorbe. Do súťaže v písaní príbehov LETNÝ TVORIVY OŠIAĽ sa zapojili desiatky detí už počas prvých dní. S dospelými nádejnými autormi len začínam pracovať, no už sa neviem dočkať, kedy začnú vychádzať ich knihy.


Ciele, priania, posolstvá: Už cesta k niečomu zmysluplnému je pre mňa cieľ. Verím, že každý má v sebe príbeh alebo vedomosti, o ktoré by sa mal podeliť so svetom. Ideálne cez vlastnú knihu.

*************************************************************************************************

Alena Kuišová

Alena Kuišová

Oblasť podnikania: 
konzultácie, poradenstvo a tréningy v oblasti médií a komunikácie, PR, moderovanie

Moje webstránky:
www.alenakuisova.wordpress.com
www.medialnytrening.tricio.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Úplne na začiatku bola moja povestná ohnivá rebélia, vďaka ktorej som „praštila" milovanou prácou v rádiu, a na pár mesiacov som si odišla vetrať hlavu až do Anglicka. Odvtedy veľmi rada hovorím, že som sama pre seba nemohla urobiť nič lepšie. Keď som sa v apríli 2008 vrátila na Slovensko, bolo mi jasné, že si vlastnú slobodu a zásady vážim natoľko, že chcem sama rozhodovať o tom, čo, pre koho, a za akých podmienok urobím. Ostala som teda na voľnej nohe a do online sveta bol už iba krôčik. Keďže sa živím komunikáciou, nemôžem predsa odignorovať jeden z najdôležitejších komunikačných kanálov tejto pekelne rýchlej doby.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Takmer osem rokov som sa ako redaktorka a moderátorka televízie Markíza dívala politikom na prsty, prinášala som spravodajstvo a komentovala aktuálne dianie v rôznych reláciách. Potom prišla výzva v podobe rozbiehania a neskôr aj šéfovania spravodajstvu vo vznikajúcom Rádiu Viva.

Čo som vyštudovala:
Žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po pár rokoch som sa do lavíc vrátila a pridala ešte aj doktorát. A pre všetkých, čo ani za svet nevedia dopísať svoje rigorózne práce a dokopať sa ku skúškam – ja som si vypísala cieľovú odmenu, vytúženú umývačku riadu, a fungovalo to priam zázračne. :-)

V čom podnikám teraz:
Veľmi rada a veľmi často to opakujem – teraz som slobodný umelec a zo všetkého najradšej sa len tak rozprávam so zaujímavými ľuďmi. :-)
Zjednodušene povedané, mojim chlebíkom je všetko, čo nejako súvisí nielen s komunikáciou, ale predovšetkým s prípravou na ňu. Poskytujem konzultácie, organizujem mediálne a komunikačné tréningy, radím v prípadoch krízovej komunikácie, ale aj pri príprave celých stratégií, projektov, či PR kampaní. A aby som nevyšla z cviku, pravidelne moderujem aj rôzne mediálne, odborné a spoločenské podujatia.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Prioritne v Bratislave, ale v princípe kdekoľvek, kde ma potrebujú... Stačí, ak mi tam funguje notebook a internet, a dajú mi do rúk mikrofón alebo diktafón. :-)

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Na jednej strane, ako správna workoholička, môžem pracovať kedykoľvek a kdekoľvek. Na strane druhej, ako nevyliečiteľná milovníčka života, kedykoľvek a kdekoľvek pracovať nemusím. :-) Online svet je zároveň úžasný tým, že stačí pár klikov na to, aby si ma moji klienti našli, a aby som im vedela dať všetky potrebné informácie.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Už dlhšie koketujem s tretím sektorom a s rôznymi charitatívnymi a filantropickými aktivitami. Ak môžem, veľmi rada zmysluplne pomôžem. Energiu najradšej naberám na korčuliach, alebo na lyžiach, prípadne vďaka dobrej knižke, a ideálne v kombinácii so skvelým vínkom.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Všetky tie hmatateľné úspechy a čísla sú fajn, ale ja si zo všetkého najviac vážim, že sa môžem každé ráno úplne pokojne pozrieť do zrkadla. Samozrejme, mám rada aj tie chvíle, keď domoderujem nejakú akciu a vidím okolo seba kopec vysmiatych ľudí, ktorí sa skvele zabavili, oddýchli si a inšpirovala som ich. A ešte poteší, keď mi úplne nečakane zavolá klient, ktorého som niečo naozaj dobre naučila, a jemu to práve v praxi zachránilo kožu a neraz aj veľké peniaze.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Každý deň sa učím a niekedy, žiaľ, aj na vlastných chybách. Vtedy je to „školné" najdrahšie. Už viem, že nikdy nezískam to, čo chcem, ak budem brať veci, ktoré nechcem. Od návratu z Anglicka si každý rok na prvú stranu nového diára píšem vetu: „Somehow, you just know that she will!" a viem, že raz určite začnem písať knihy. Na drevenej verande kdesi pri mori a s nevyhnutnými rekvizitami ako piesok, levanduľové polia a hlavne veľa slniečka. :-)

*************************************************************************************************

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie