S,Š

Mirka Števková

Mirka Števková

Oblasť podnikania: marketing, social media, poradenstvo, mikropraca

Moja webstránka: www.jaspravim.sk

Čo ma inšpirovalo k online podikaniu: K on-line som sa dostala plynule s dobou a nástupom on-line života, videla som v tom otvorené dvere a príležitosť.

Čomu som sa venovala pred podnikaním: Venovala som sa devalvácii môjho drahocenného času na vysokej škole...keďže podnikám odkedy som vytrčila päty z inštitúcií :)

Čo som vyštudovala: marketing, manažment, ale v podstate celý čas matiku, ktorá sa skrývala pod názvami ako štatistika, analytické metódy, matematicko-štatistické analýzy ... dodnes mi nie je jasné, ako som sa to mohla naučiť - mala som sa naučiť radšej kresliť z toho by boli aspoň pekné obrazy - matiku som po výške teatrálne spálila.

V čom podnikám teraz: Venujem sa prioritne marketingu, social media, on-line, ale aj offline poradenstvu, pomáham nájsť skrytý potenciál a otvárram nové možnosti viď www.jaspravim.sk

V ktorej časti Slovenska pôsobím: Fyzicky sa nachádzam momentálne v Bratislave, ale klientov mám aj v Austrálii - vďakabohu za online dobu

Ako mi pomáha moje online podnikania: Akurát včera som rozmýľala nad tým, čo by som robila, keby vypli prúd .....a internet


*************************************************************************************************

Kamila Slašťanová

Kamila Slašťanová

Oblasť podnikania: 
Internetový marketing

Moje webstránky: 
www.menucka.sk 
www.umelecka-agentura.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Pracujem v tejto oblasti už 15 rokov, špeciálne v internetovom marketingu reštaurácií. Veľmi ma to baví, páči sa mi najmä flexibilita, ktorúonline  podnikanie ponúka.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Ako píšem vyššie, pracovala som pre iné spoločnosti, ale vždy v tejto oblasti. Najskôr to bol portál Menu.sk, kde som začínala ako asistentka ešte popri škole. Keď portál v roku 2007 predali, venovala som sa rok a pol mojej umeleckej agentúre Camille a následne som pôsobila vo firme, kde som mala na starosti portál Obedovat.sk a gastro sekciu na portáli ZlavaDna.sk.

Čo som vyštudovala:
Fakultu medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

V čom podnikám teraz:
Opäť gastro portál, ale tentokrát vlastný - www.menucka.sk je internetový portál, zameraný na ponuku denného menu v reštauráciách.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Bývam v Pezinku, pracujem prevažne v Bratislave, ale portál je celoslovenský, takže v podstate pôsobím na celom Slovensku.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Ešte len začínam, portál je spustený štvrtý deň, ale už ako som odišla po 6,5 rokoch z firmy, som úplne ožila a veľmi ma to baví, všetko okolo toho, takže určite mi to pomáha dodávať energiu, a keď to ešte bude aj úspešné, bude to úplne super :).

O mojej rodine:
Som vydatá, mám manžela Ondreja a malého 1,5 ročného Ondrejka :)

Iné pracovné aktivity:
Ako som uviedla vyššie, mám ešte agentúru Camille - www.umelecka-agentura.sk a tiež občasne pomáham manželovi s jeho príležitostnou aktivitou, popri práci policajta si občas odbehne niečo odmoderovať, takže kvázi manažérka moderátora :).

Voľnočasové aktivity:
Momentálne popri práci a synčekovi (pri ktorom sa s manželom striedame) veľa času nie je, ale mám rada spoločné prechádzky, návštevy rôznych reštaurácií, kde majú aj detské ihriská, šport ako plávanie, tenis, trošku hra na gitare...

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Zatiaľ ešte nie sú, verím, že sa čoskoro dostavia :).

Ciele, priania, posolstvá:
Cieľom je asi ako možno viacerých z vás - žiť život podľa vlastných predstáv, robiť to, čo ma baví, a mať zároveň dostatok času aj na rodinu a priateľov. Áno, je to trošku klišé, ale je to tak.

*************************************************************************************************

Dagmar Sliacka

Dagmar Sliacka

Oblasť podnikania:
Poradenstvo pre firmy aj jednotlivcov, vzdelávanie, ľudské zdroje, hodnotenie zamestnancov

Moja webstránka:
www.developing-support.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
K podnikaniu ma inšpirovali príležitosti, ktoré mi prišli do života. Túžila som mať možnosť robiť veci zmysluplne, s láskou a zodpovedne k tým, o ktorých sa starám, a poskytujem im služby, či produkty.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pracovala som v oblasti ľudských zdrojov a personalistiky ako manažér. Pôsobila som aj na strane dodávateľa služieb v personálnej agentúre, aj ako riaditeľka personálneho odboru v banke. Celý život som sa venovala rozvoju ľudí, ich vzdelávaniu, výberu vhodných kandidátov a hodnoteniu zamestnancov. Usilovala som sa robiť personalistiku s ľudskou tvárou, ktorá môže byť zároveň efektívna.

Čo som vyštudovala:
Filizofická fakulta UK, Bratislava, odbor psychológia

V čom podnikám teraz:
- poradenstvo firmám
- individuálne poradenstvo jednotlivcom
- kariérne poradenstvo
- vzdelávanie, lektorská činnosť
- nastavovanie personálnych procesov vo firmách
- hodnotenie zamestnancov najmä formou Assessment a Development centier

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Najmä v Bratislave, ale poskytujem služby klientom aj v regiónoch v rámci Slovenska.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
- marketingová podpora
- sebaprezentácia a zviditeľnenie sa
- podpora informovanosti o službách a produktoch
- prezentácia článkov, ktorými prispievam do printových médií

O mojej rodine:
Vďaka podnikaniu som viac paňou svojho času a jeho organizácie. Môžem si zvoliť priority a preto, keď ma moji najbližší potrebujú, viem sa o nich postarať tak, ako to potrebujú. Na oplátku mi zas oni umožnia venovať sa práci aj v netradičných časoch. Mám deti v pubertálnom veku, ktoré sú skvelým trenažérom na trénovanie vyjednávacích zručností a uzatváranie dohôd. :) A ten, kto zažil svoje ratolesti v puberte, vie , že človek nič nedostane zadarmo. :)

Iné moje pracovné aktivity:
- predaj výživových doplnkov
- spolupráca s Inštitútom V. Satirovej zameranej na rodinnú terapiu a vzťahy

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Maľovanie hodvábnych šatiek, duchovný rozvoj, vedenie meditácií, numerológia, individuálna podpora priateľov a známych, tanec, reakreačné športy, rodina, príroda.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Niekoľko úspešných projektov, kedy sa podarilo zladiť ciele a potreby všetkých strán. T.z. postarať sa o firmu, zamestnancov, a naplniť aj vlastné ciele, je vždy tou najkrajšou odmenou mojej práce.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Som vďačná za svoju cestu osudu, a nielen za dary, ale aj za prekážky, ktoré mi pripravil, lebo len cez ne som sa mohla stať tým, čím som, a snažiť sa byť lepším človekom, nielen profesionálom.

*************************************************************************************************

Jana Šimkovičová

Jana Šimkovičová

Oblasť podnikania:
Vediem mediálny portál Cvičte.sk

Moje webstránky:
www.cvicte.sk
www.topkoberce.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Myslím, že to bol manžel, ktorý v tejto oblasti podniká už zopár rokov. Ale aj fakt, že tento druh podnikania poskytuje viac slobody a voľnosti.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pred podnikaním som pracovala päť rokov v poradenskej spoločnosti na pozícii sales and marketing manager pre strednú a východnú Európu.

Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som Ekonomickú Univerzitu v Bratislave, Národohospodárska fakulta.

V čom podnikám teraz:
Založila somna už tretí rok vediem mediálny portál Cvičte.sk, ktorý sa venuje oblasti cvičenia a zdravého životného štýlu. Aktívne sa venujem cvičeniu, športu a zdravej výžive niekoľko rokov; a prostredníctvom portálu chcem motivovať aj iných, ktorí chcú a nevedia ako. Alebo tých, ktorí takto žijú, a chcú viac informácii.

Portál prináša informácie v podobe článkov, príspevkov, video blogov na dennej báze. Ambíciou portálu je pomôcť ľuďom ku krajšiemu telu, lepšiemu zdraviu a celkovej pohode.

Okrem každodenného čítania si tu návštevníci nájdu športové podujatia alebo kurzy, ktoré sa organizujú na Slovensku alebo v zahraničí. Taktiež si na portáli môžu vyhľadať fit zariadenie alebo inštruktorov, ktorí sa venujú danému cvičeniu.

Jediné, čo na portáli nenájdete, sú nezmyselné diéty, ktoré vás privedú jedine k jo-jo efektu. Preto nečakajte od nás žiadne "zázračné" diéty, ani sľuby, že schudnete do desiatich dní.

Okrem portálu sa starám o rodinný e-shop s kusovými kobercami, TOPkoberce.sk, ktorý sme založili s mojím manželom a otcom.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Pôsobím na Záhorí, ale návštevníkov portálu mám z celého Slovenska.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
On-line podnikanie mi pomáha v tom, že z jedného miesta, napr. aj z mojej obývačky, dokážem obsiahnuť celé Slovensko. Dáva mi voľnosť, slobodu a možnosť efektívne komunikovať a pracovať. Ako matke na materskej mi dáva možnosť sebarealizácie.

O mojej rodine:
Moju rodinu tvorí manžel a náš syn Oskar. Manžel tiež podniká v internetovom biznise a pracuje z domu. Keďže je skúsenejší, mám v neho mnohokrát poradcu. Navzájom konzultujeme naše aktivity a pomáhame si už len názormi na vec.

Iné moje pracovné aktivity:
Nemám. Naplno sa venujem portálu a e-shopu. Popri dieťaťu a rodine to bohato stačí.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Som certifikovanou inštruktorkou powerjogy, ktorú precvičujem v Malackách. Voľný čas venujem cvičeniu, účasti na rôznych športových podujatiach a knihám. S rodinou radi cestujeme a bicyklujeme. Od jari do jesene sa venujeme aj našej záhrade a pestovaniu vlastnej zeleniny.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Po dvoch rokoch má portál návštevnosť 40-tisíc návštevníkov, čo považujem za veľmi úspešné. Ešte viac ma teší, že naše príspevky čítajú aj profesionálni tréneri, skupinoví inštruktori, ako aj majitelia fit zariadení. Pomaly sa utvára komunita stálych návštevníkov, ako aj klientov, čo je samozrejme veľmi dôležité. Mediálni priestor na Cvičte.sk už využíva viacero firiem, ktorí sú platiacimi klientami, a tvoria tak zdroj príjmov. Taktiež ma teší to, že sa portál stáva mediálnym partnerom viacerých zaujímavých a úspešných podujatí. A to mi dáva pocit, že som na správnej ceste :)

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Na rozdiel od bývalej práce, túto robím skutočne s presvedčením a od srdca. Riešim oblasť, ktorá má zmysel, a napĺňa. Mojím cieľom je, aby sa Cvičte.sk stalo najčítanejším portálom na Slovensku v oblasti cvičenia a zdravého životného štýlu. 

*************************************************************************************************

Marcela Špalková

Marcela Špalková

Oblasť podnikania:
Poradenstvo v oblasti štýlu, farieb, strihov a obliekania.

Moja webstránka:
www.stylnamieru.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Na začiatku to bola nespokojnosť - so sebou, životom, prácou. Neskôr som si našla prácu, ktorá mi robila radosť. No aj toto prestalo po čase byť ono. Trápil ma pocit, že nevyužívam naplno svoj potenciál a talent. Všetko sa zmenilo, keď som sa popri práci začala venovať tomu, čo ma baví, ide mi to prirodzene a dokážem tým pomôcť iným. Zrazu aj moje dni začali byť spokojnejšie, šťastnejšie a naplnené. Prečo? Lebo som videla za sebou výsledky a zažila ten pocit, že to čo robím, má zmysel. Videla som, ako sa mi ženy menia pred očami, a aké sú radi, že som ich naučila používať farby a strihy, uľahčila im nakupovanie. Videla som, ako nemenia len šatník, ale hlavne pohľad na seba.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Mala som krásnu prácu. Organizovala som kurzy, bola som podpora a pravá ruka.

Čo som vyštudovala:
Ekonomiku a manažment. Po škole som zistila, že toto nie je vôbec to, čomu sa chcem aj ďalej venovať.

V čom podnikám teraz:
Pomáham ženám nájsť svoj vlastný štýl, štýl na mieru, s ktorým sa stotožnia. Neobliekam ženy do módnych trendov. Vyberám nadčasové oblečenie, ktoré sa hodí k ich osobnosti, životnému štýlu a profesii. Učím ich aké farby a strihy, materiály a doplnky si vyberať, tak, aby sa v oblečení cítili ako vo vlastnej koži, aby sa cítili prirodzene a krásne. Učím ich ako vyjadriť svoju osobnosť pomocou štýlu, aby vynikla ich prirodzená krása. Ľudia si nemajú všimnúť vaše oblečenie, ale v prvom rade vás ako jedinečnú osobnosť.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Všade. Najčastejšie Žilina a Bratislava.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Pomáha mi dať vedieť ženám o mojej práci.

Voľnočasové aktivity:
Mám výhodu, že sa mi moje hobby stalo prácou. Ale keď neskrášľujem ženy, tak športujem, čítam, vzdelávam sa, cestujem a trávim čas s rodinou a priateľmi.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojím výsledkom je každá moja klientka. Spokojná žena. Ráno, keď stojí pred skriňou, presne vie, čo na seba; má v skrini oblečenie, ktoré sa k nej hodí.  Vie ako a kde si vybrať oblečenie, ktoré jej sadne ako druhá koža. Vie, ako strihmi zakryť nedostatky a nechať vyniknúť prednosti. Páči sa sebe aj okoliu. Áno, všetko toto sa dá dosiahnuť, stačí ma len vyhľadať :).

Ciele, priania, posolstvá:
V každej žene vidím potenciál krásnej, sebavedomej a spokojnej bytosti. Nezáleží na tom, koľko má rokov, deti, kilogramov, kde pracuje... Vždy si zaslúži byť spokojná so sebou, cítiť sa krásna a páčiť sa sebe pri pohľade do zrkadla. Chcem ženám ukazovať a učiť ich, ako na to.

*************************************************************************************************

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie