R,Ŕ,

Daniela Rau

Daniela Rau

Oblasť podnikania:
Podnikanie na internete a osobný rozvoj nielen pre ženy

Moje webstránky:
Osobný blog: www.danielarau.sk
Eshop: www.extradarcek.sk 
Podnikateľské weby: www.infopodnikanie.eu www.ako-napisat-ebook.sk 
Motivačné weby: www.motivacne-videa.sk www.zelena-zirafa.sk  
Koníčky: www.fengshui-byvanie.sk www.vyletynaslovensku.sk 

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
K podnikaniu na internete ma inšpiroval manžel, ktorý už na internete podnikal, a životná situácia, v ktorej som sa ocitla. Ako mame dvoch malých detí, ktorá pracovala na vyššej pracovnej pozícii a cestovala po celom Slovensku, sa mi často stávalo, že som sa nestihla z ciest vrátiť včas a ísť pre deti do škôlky. Nakoľko nám ich nemal kto zo škôlky vybrať, tento problém nastával dosť často. To bolo prvotnou príčinou môjho rozhodnutia: A dosť! Je čas postaviť sa na vlastné nohy a urobiť si svoj vlastný biznis. Veď to, čo viem a robím pre iných, to môžem robiť aj pre seba, pre vlastnú firmu. Po predchádzajúcich pracovných pozíciách v offline biznise som vedela, že offline nie je moja cesta a že chcem ísť cestou online podnikania.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Predtým, ako som sa rozhodla založiť si vlastnú firmu a spustiť prvý eshop, prešla som dvoma riadiacimi pozíciami. Pracovala som ako pravá ruka riaditeľky maloobchodu siete FAnn parfumérií, kde som mala na starosti celý chod predajní na západnom Slovensku. Výber a zaškolenie personálu, zásobovanie tovarom, celková starostlivosť o predajne. Po materskej dovolenke s dvoma deťmi som nastúpila ako riaditeľka maloobchodu a veľkoobchodu v inej firme s predajňami po celom Slovensku. Takisto som mala na starosti ľudí, tovar, marketing... Proste všetko, aby fungovalo na predajniach tak, ako má. Tieto práce boli náročné, ale veľmi veľa ma naučili. Naučili ma ísť si za tým, čo chcem. Nekecať, ale konať. Ďakujem za túto školu života, v ktorej každá prekážka ma posunula tam, kde som dnes.

Čo som vyštudovala:
Po ukončení gymnázia so zameraním na programovanie som absolvovala Vysokú školu chemickotechnologickú – zameranie na potraviny a kozmetiku. Za najlepšiu však považujem školu života, ktorá sa začala až po vysokej škole.

V čom podnikám teraz:
Teraz podnikám v oblasti internetových obchodov, kde prevádzkujeme viaceré eshopy. Takisto aj v infopodnikaní. Zároveň s manželom tieto oblasti už aj vyučujeme prostredníctvom našich webových stránok a školení.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Narodila som sa a žila som v Bratislave, ale od založenia rodiny žijeme v internete mi však umožnilo pôsobiť na celom Slovensku.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Moje online podnikanie mi pomáha najmä v tom, že môžem byť s rodinou - kedy potrebujem a chcem. Môžem si pracovný čas prispôsobovať - podľa toho, ako potrebujem a chcem. Môžem byť v kontakte s ľuďmi po celom Slovensku a to 24 hodín denne. Pridanie infopodnikania do nášho online podnikania mi prinieslo výhody, že i keď som s deťmi na výlete, alebo na dovolenke, alebo v noci spíme, tak infopodnikanie neustále pracuje za nás.

O mojej rodine:
Mám 39 rokov, narodila som sa a 25 rokov som žila a študovala v Bratislave. V súčasnosti žijem s manželom Zdenkom a dvoma synmi (11 a 13 rokov) v Trenčíne.

Iné pracovné aktivity:
Popri budovaní internetových obchodov som si v roku 2009 urobila Feng Shui kurz pre profesionálov. Je to môj koníček, ktorý sa v poslednej dobe dosť rozrástol. S kamarátkou sme napísali sériu piatich elektronických kníh Feng Shui v praxi, vedieme webináre a workshopy, na ktorých ľudí učíme porozumieť učeniu Feng Shui a vedieť ho aplikovať do svojich domovov. V roku 2013 som spustila svoj osobný blog, na ktorý píšem články o tom, ako v živote napredovať, ako nájsť svoje poslanie a životnú silu, ale i o zdravej strave, či výchove detí. Sú to články, ktoré vychádzajú z mojich životných skúseností, a môžu takým ženám a mužov ako som ja, pomôcť.

Voľnočasové aktivity:
Ako dieťa som mala veľa aktivít: z tých väčších spomeniem aspoň šport (volejbal) a hudba (hrala som osem rokov na violončelo). Vzťah k hudbe i k športu mi zostal až doteraz a radi chodievame s rodinou niekam si zašportovať. Okrem toho milujem knihy, Feng ShuiMohendžodáro (je to tantrická jóga pre ženy, ktorá umožňuje napojiť sa na vnútornú múdrosť tela a nájsť v sebe svoju vnútornú iskru a bohyňu.) Rada sa sama zdokonaľujem v rôznych odvetviach a posúvam svoje hranice ďalej a ďalej. Preto sa rada zúčastňujem na rôznych seminároch a tréningoch u TOP slovenských a svetových koučov.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Eshop www.extradarcek.sk funguje už sedem rokov a patrí medzi špičku v darčekových eshopoch.  
Blog www.danielarau.sk – navštívilo za 1,5 roka od jeho vzniku viac ako 300 000 čitateľov.
Webstránka www.ako-napisat-ebook.sk – napísali sme už desiatky ebookov a pomáhame iným ľuďom s napísaním ich vlastného ebooku.
Webstránka www.zelena-zirafa.sk – klub osobného rozvoja, v ktorom majú priestor odborníci i laici.
Na webstránke www.motivacne-videa.eu každý týždeň pribudnú desiatky nových záujemcov o motiváciu.
Webstránka www.fengshui-byvanie.sk – vydali sme päť elektronických kníh, ktoré sa predávajú. Usporadúvame online webináre a offline workshopy.
Keby mi niekto pred siedmimi rokmi povedal, že tieto čísla budú mojou realitou, tak sa mu asi vysmejem. Tieto čísla mi však teraz dávajú pocit, že som na správnej ceste, a že sen sa realitou môže stať... Keď sa na ňom pracuje.

Ciele, priania, posolstvá:
Mojím cieľom je prežiť každý deň svojho života vedome a byť úspešná vo všetkom, do čoho sa pustím. Plánov mám v hlave veľmi veľa, takže sa ich snažím jeden po druhom realizovať. Mojím obľúbeným mottom a zároveň aj odkazom pre všetky ženy je: „Never give up! Nikdy sa nevzdávaj! Choď pod, choď nad, choď okolo, ale nikdy sa nevzdávaj svojich snov!"

*************************************************************************************************

Gabriela Revická

Gabriela Revická

Oblasť podnikania:
poradenstvo pre podnikateľov a cestovný ruch

Moje webstránky:
www.tricio.sk
www.revicka.sk
www.cestovky.tricio.sk
www.drevenica-drevenice.sk
www.literarne.tricio.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Okolnosti. Mali sme malé dieťa. Môj manžel podnikal a nevedela som si predstaviť, že by som si mala po materskej dovolenke hľadať prácu a každý deň dochádzať. Navyše, malé deti bývajú často chorľavé, a podnikanie mi prišlo ako najlepšie riešenie.
Najprv som sa venovala účtovníctvu, až neskôr som si založila Tricio so špecializáciou na Slovensko (1996).

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pred podnikaním som študovala, takže som sa nestihla zamestnať... Venovala som sa písaniu reportáží a rôznych príspevkov pre médiá.

Čo som vyštudovala:
Gymnázium Antona Bernoláka v Senci, som certifikovaná koučka a absolventka školy pre kňažky Živena (pod vedením avalonskej kňažky Katinky Soetens).

V čom podnikám teraz:
Poskytujem poradenstvo začínajúcim podnikateľkám a špecializujem sa na témy:
- Ako podnikať na internete a pracovať z domu
- Ako si založiť cestovnú kanceláriu alebo agentúru
- Ako vydať knihu, ako začať písať knihu
- Vediem autorskú školu Literario (spolu s Andreou Trávničkovou)
- Ako si vybrať dovolenkovú nehnuteľnosť na prenájom (poradenstve pri investovaní pred kúpou chaty, chalupy, drevenicie, penziónu)
- robím koučing v rôznych oblastiach, primárne pre podnikateľky a podnikateľov alebo pre ľudí, ktorí o podnikaní uvažujú
- realizujem EMOČNÝ KOUČING špeciálne pre ženy

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Zväčša som doma (pri Bratislave) a často pri Banskej Štiavnici.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Moje online podnikanie mi umožňuje zariadiť si pracovný čas tak, ako mi to vyhovuje, a pracovať z miesta, kde sa nachádzam. Keďže som často na cestách, zbalím si svoj notebook a prenosný internet a moje pracovisko je pripravené.

O mojej rodine:
Som vydatá (od roku 1990), mám dve dcéry, a s mojou rodinou spolu trávime hlavne spoločné večery, počas ktorých najčastejšie varíme. Často spolu chodíme na našu chalupu a do prírody, no rovnako radi si doprajeme aj priestor každý sám pre seba. O mojej rodine som sa rozpísala vo svojej knihe Momenty zo života vydatej ženy, ktorú vydalo vydavateľstvo Talentum (Panta Rhei) ako prvú beletriu z pera slovensky píšucej autorky.

Iné moje pracovné aktivity:
Som spoluzakladateľkou OZ Eženy a od roka 2015 hlavnou koordinátorkou projektu E-ženy.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Písanie, čítanie, prechádzanie po prírode. Najviac voľného času venujem mojej rodine, nakoľko som už stará mama, aj mojej vnučke, a rada vytváram ženské kruhy, v ktorých má zdieľanie zmysel.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Cena Amis (podnikateľský projekt roka 2002), prezentácia výsledkov podnikania za Nadáciu Integra na medzinárodnej konferencii (Madrid, 12/2007)

Nekomerčné projekty Poznáš svoju krajinu, Bohom zabudnuté lokality, celonárodné školenia pre ubytovateľov Slovenska, rôzne mediálne výstupy v celonárodných médiách a mnohé mediálne projekty (Vypnite, Babská jazda...)

Dvojjazyčná kniha Ukážem Ti Slovensko I a II

Autorská škola Literario

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Prajem si, aby sme všetci spomalili. Už kedysi som propagovala životný štýl vypnite a rada sa k nemu vraciam, možno si ho potrebujem i pripomínať, lebo byť v harmónii je možno ťažké, ale nádherné...

Rovnako prajem sebe aj ostatným ženám, aby si dovolili byť ženami. Téme ženská energia venujem moju knihu Juliet a tá druhá.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie